Na Ještědu se otevřou sjezdovky na Pláních. Zdejší skiareál láká na vynikající sněhové podmínky

Mrznoucí počasí i nadílka přírodního sněhu umožní Skiareálu Ještěd otevřít další sjezdovky. Od pátku 19. ledna si návštěvníci po několika letech zalyžují i na Pláních – oblíbené jižní části areálu. V provozu tak bude přes 5 kilometrů sjezdových tratí, které aktuálně nabídnou ty nejlepší lyžařské podmínky především pro rodiny s dětmi. Na Ještědu kromě sněhu padají i ceny skipasů, které lze výhodně nakoupit online již od 490 korun.

„Díky příznivým podmínkám pro technické zasněžování a nadílce přírodního sněhu můžeme po pěti letech znovu otevřít oblíbené Pláně. Lyžařům tak nabídneme dalších 1,5 kilometru tratí a v provozu tak budou ty nejlepší sjezdovky na obou stranách areálu,“ uvedl ředitel Skiareálu Ještěd Radek Chalupa s tím, že Pláně budou v provozu od pátku 19. ledna přes celý nadcházející víkend. V dalším týdnu si zde návštěvníci zalyžují od středy do neděle. S nástupem jarních prázdnin budou sjezdovky na Pláních v každodenním provozu od 2. února.

Kromě sluncem zalitých Plání a oblíbené 1,5 km dlouhé páteřní sjezdovky Efecta Nová Skalka se mohou lyžaři těšit i na otevření dalších částí areálu. Již od čtvrtka 18. ledna bude uvedena do provozu horní část staré sjezdovky Skalka se snowparkem. Od soboty 20. ledna bude na přírodním sněhu sjízdná i spodní část sjezdovky Liberecká a Beranova cesta sloužící jako traverz mezi Černým vrchem a Skalkou.

Ještěd - na Pláních
Ještěd – na Pláních
Ještěd - na Pláních
Ještěd – na Pláních
footer