Změřte si čas na sjezdovce! Vysoké Tatry nabízejí novou arénu s časomírou i slalomovou trať

 V horském středisku v Tatranské Lomnici si mohou lyžaři změřit čas své jízdy díky zbrusu nové Audi Ski Aréně. Bezplatná služba slalomových branek s časomírou je vhodná pro širokou veřejnost, která si chce vyzkoušet průjezd brankami a přiblížit se zážitku špičkového světového závodu. Dojezdová část tohoto typu arény, ale s jinými velikostními rozměry, bude součástí Světového poháru žen 5. a 6. března v lyžařském středisku Jasná Nízké Tatry.

Každý, kdo si vychutnává lyžovačku ze Skalnatého plesa do Tatranské Lomnice, může zamířit i doaudi ski arena_lyziarske stredisko Tatranska Lomnica slalomových branek, změřit si čas a zastat v cíli nové Audi Ski Arény. Rychlost jízdy na osíťované a vyhrazené části sjezdovky Čučoriedky západ měří časomíra s kompletním příslušenstvím. Délka měřeného úseku je přibližně 400 metrů. Dobře viditelná časomíra s finálním časem je umístěna na dojezdu, kterým lyžař projíždí. „Novinka potěší všechny, kteří to s lyžováním myslí vážně, ale i ty, kteří chtějí zažít pocit závodníka na trati nebo se jen pobavit s přáteli při porovnávání si rychlostních časů. Trať se slalomovými brankami je postavena tak, aby ji zvládli dospělí, senioři, děti i začátečníci. Možná právě na tomto svahu vyroste další lyžařská hvězda. Tuto zimu jsme na svahu Start východ vytvořili i populární Fun Zone pro rodiny s dětmi. Připraveny jsou terénní vlny a jedna velká klopená zatáčka. Nenáročné sněhové přstart cucoriedky zapadekážky dokážou zdolat i úplní začátečníci,“ uvedl Dušan Slavkovský, ředitel horských středisek ve Vysokých Tatrách.

Přestože se i v Tatrách trochu oteplilo, v lyžařských střediscích je dostatečné množství sněhu a teploty se pohybují těsně nad nulou. Na sjezdovkách v Tatranské Lomnici je od 50-60 cm sněhu, Štrbské Pleso má 65 cm sněhu a na sjezdovkách ve Starém Smokovci je 40 cm sněhu a podmínky pro lyžování jsou ve Vysokých Tatrách velmi dobré. Lyžaři mají k dispozici 19 km sjezdových tratí a 17 dopravních zařízení – lanovek a vleků.

footer