Zimní downhillový závod na horských kolech se vrací o víkendu do Špindlu

Máte rádi adrenalin, závody, horská kola nebo byste si jen rádi zpestřili pobyt na horách netradiční podívanou na sněhu? Areál Svatý Petr ve Špindlerově Mlýně bude v sobotu 20. února hostit druhý ročník downhillového závodu na horských kolech MTB Chinese Downhill. Akce slibuje nezapomenutelný zážitek nejen pro samotné jezdce, ale i pro diváky.

Od loňské sezóny se po sjezdovkách ve Špindlerově Mlýně nejezdí jen na lyžích či snowboardech, ale můžete zde vidět i desítky neohrožených bikerů řítících se po sjezdovce. Jinak tomu nebude ani v sobotu v rámci MTB Chinese Downhill. Pořadatelé očekávají na dvě stovky závodníků, které své umění na horských kolech  předvedou ve Svatém Petru na čerChinese downhill foto (2)vené sjezdovce. „Během dne bude ve Svatém Petru běžný provoz, lyžaři nebudou nijak omezeni. Před čtvrtou hodinou odpoledne začneme postupně uzavírat červenou sjezdovku. Následovat bude kvalifikační jízda s dvěma stovkami závodníků. V 17 hodin odstartuje hlavní závod se stovkou nejrychlejších jezdců,“ přiblížil program závodu ředitel Skiareálu Špindlerův Mlýn Čeněk Jílek. Downhillový závod pořádá legendární český biker Michal Maroši, který je zároveň patronem a spolutvůrcem špindlerovského Bike Parku. Bližší informace k samotnému závodu Chinese Downhill naleznete ZDE.

Kromě adrenalinu na horských kolech vás čeká během víkendu ve Špindlerově Mlýně spousta další zábavy. Pokud máte děti, přihlaste je do pátečního dětského závodu Skicross s Pribináčkem ve Svatém Petru nebo navštivte Špindlerovské LEDÁRIUM s originální výstavou ledových soch u horní stanice lanovky Pláně. Těšit se můžete také na velmi dobré lyžařské podmínky. Za návštěvu nepochybně stojí i večerní lyžování na Hromovce – na nejdelší osvětlené sjezdovce v Čechách.

Více na www.skiareal.cz

 

footer