Zima může začít, Gopass startuje předprodej skipasů do Špindlu i na Ještěd

Naplánovat si lyžovačku za nejlepší cenu mohou lyžaři již od 30. října. V tento den spustí portál Gopass předprodej denních i vícedenních skipasů na sezónu 2023/24 do Skiareálu Špindlerův Mlýn, Skiareálu Ještěd a dalších lyžařských středisek v Tatrách, Polsku a Rakousku.

Gopass prodává skipasy na stejném principu jako se prodávají letenky – za flexibilní ceny, u kterých platí, čím dříve koupíš, tím výhodněji lyžuješ. „Kdo nakupuje skipasy z pohodlí domova a předem, vždy ve srovnání s cenami na pokladnách ušetří a po příjezdu do střediska může vyrazit rovnou na svah. Dobrou radou pro ty, kteří v minulosti skipasy za zaváděcí ceny nestihli nakoupit, je jedině Gopass. Pokud jste se do programu zaregistrovali a souhlasili jste s marketingovou komunikací (možnost ověřit v Gopass kontě), o spuštění předprodeje skipasů i zvýhodněných cenách hotelů nebo vstupů do vodních parků se dozvíte mezi prvními,“ uvedl Martin Chomo z Gopass.

Hlavní událostí zimní sezóny v nejpopulárnějším českém lyžařském středisku Špindlerův Mlýn bude otevření dvou nových sjezdovek – Lesní a Přehradní, které v budoucnosti po dobudování plánovaných lanovek propojí obě části skiareálu Medvědín a Svatý Petr. Spolu s rozšířením stávajících tratí a dobudováním nejmodernějších zasněžovacích systémů to zatím představuje investici ve výši 300 milionů korun. Kromě legendárního Audi Snow Jamu, který se po loňské pauze opět vrátí na špindlerovské svahy, se letos návštěvníci nejoblíbenějšího českého střediska mohou těšit také na mimořádně nabitý program ORLEN Špindl SkiOpeningu, na kterém se v sobotu 9. prosince představí hvězdy jako Monkey Business nebo Tata Bojs. Vstupenky jsou již nyní v prodeji na www.gopass.travel.

Ve Skiareálu Ještěd začne lyžařská sezóna 9. prosince, oficiální otevření v podobě ORLEN Ještěd SkiOpeningu se ale uskuteční o týden později v sobotu 16. prosince, a to přímo pod sjezdovkou Nová Skalka. Nebude chybět hudební program plný DJ´s a doprovodných aktivit v partnerské promo zóně. Největším hitem lyžařského střediska dostupného z Liberce tramvají je sjezdovka Nová Skalka, jejíž součástí je také moderní a úsporné osvětlení umožňující perfektní večerní lyžování na 1,5 km dlouhé a 45 m široké sjezdovce.

S Gopass i za hranice Česka

Kromě českých středisek spustil Gopass také předprodej do zahraničních resortů spadajících pod společnost Tatry mountain resorts, a. s. (TMR).

Největší lyžařské středisko na Slovensku Jasná zažije v zimní sezóně hned dva světové eventy – Světový pohár v alpském lyžování žen (20.-21. 1. 2024) a Freeride World Tour Challenger (21.-24. 3. 2024). Novou sezónu otevře středisko velkolepě akcí Winter Jasná Opening s Darou Rollins již 2. prosince. Mezi hlavní novinky sezóny patří: posílené zasněžování, obnovený provoz lyžařského vleku Brhliská, rozšíření obytovací kapacity o Hotel Liptov a vylepšené detaily některých tratí.

Horské středisko Vysoké Tatry investovalo do zkvalitnění přípravy lyžařských tratí, a to nákupem nového sněžného pásového vozidla Prinoth Leitwolf za téměř půl milionu eur. Kromě lyžovačky by mělo být nejen 11. pokračování Tatranského ledového dómu na Hrebienku, ale i mezinárodní mistrovství ve vyřezávání ledových soch Tatry Ice Master (27.-28. 1. 2024).

I v zimní sezóně 2023/24 zůstává v platnosti atraktivní benefit pro všechny návštěvníky horských středisek Jasná a Vysoké Tatry ubytovaných v hotelech TMR – na každou noc pobytu získávají skipasy/lístky na lanovky i vstupy do vodních parků Tatralandia a Bešeňová.

Nejzásadnější novinkou ve středisku Mölltaler Gletscher je úprava a rozšíření sjezdovky č. 9 vedoucí od restaurace EISSEE až k horní stanici pozemní lanovky Mölltaler Gletscher Express. V nejkritičtějším místě trasy byl upraven skalní terén tak, aby bylo možno sjezdovku rozšířit o zhruba 15 metrů, což zásadním způsobem zvýšilo její bezpečnost a zároveň i komfort lyžařů. Díky této změně má tato oblíbená rodinná trasa nově charakteristiku modré, rodinné sjezdovky.

Kopec novinek má také středisko Innsbruck Muttereralm. Připravuje obnovení lyžování na v minulosti oblíbené sjezdovce FIS Abfahrt, která byla vždy závislá na přírodním sněhu, avizuje dvojnásobek eventů, lepší zásobování sněhem a delší provoz sáňkařské dráhy, rozšíření nabídky o sjezd na SNOOC a prodloužení lyžařské sezóny až do velikonočních svátků.

Polské středisko Szczyrk Mountain Resort nabídne v zimě sportovní vyžití všem skupinám lyžařů – od sjezdařů až po fanoušky skitouringu. Důležitou novinkou bude užší spolupráce se střediskem Beskid Sport Arena (BSA), díky které bude skipas na večerní lyžování platit nejen ve Szczyrk Mountain Resort (SMR), ale i ve středisku BSA. Důležitou zprávou je i fakt, že bezplatný skibus bude díky SMR opětovně rozvážet lyžaře do všech středisek ve Szczyrku.

Plánované termíny otevření lyžařských středisek v případě příznivých povětrnostních podmínek a cenové hladiny skipasů v online předprodeji:

Lyžařské střediskoPlánovaný termín otevřeníNejnižší cena online
Špindlerův Mlýn9. 12.640 Kč
Ještěd9. 12.390 Kč
Jasná2. 12.29 €
Tatranská Lomnice16. 12.24
Štrbské Pleso9. 12.24
Mӧlltaler Gletscher3. 11.35 €
Ankogel23. 12.32 €
Muttereralm Innsbruck9. 12.27 €
Szczyrk16. 12.89 PLN

S Chytrou sezónkou Premium do 10 středisek ve 4 zemích

Nejvýhodnější lyžovačku pro aktivní lyžaře nadále garantuje Chytrá sezónka Premium, která nabízí více než 200 km sjezdovek v 10 střediscích ve 4 zemích. Chytrá sezónka Premium platí celou sezónu ve střediscích Špindlerův Mlýn (CZ), Ještěd (CZ), Jasná (SK), Tatranská Lomnice (SK), Štrbské Pleso (SK), Starý Smokovec (SK), Szczyrk (PL), Mölltaler Gletscher (AT), Ankogel (AT), Muttereralm Innsbruck (AT). Bonusem je 15% sleva ve vybraných provozech Motion a gastro na svahu, večerní lyžování ve střediscích Jasná, Špindlerův Mlýn a Szczyrk (SMR), dedikovaná parkoviště ve vybraných lokalitách zdarma. Chytrá sezónka Premium je do konce listopadu k dispozici za akční cenu 15.090 Kč. Od prosince až do konce sezóny bude její cena 16.790 Kč.

Velké množství novinek přináší i aktualizovaná aplikace GOPASS

  • nová sekce Kam vyrazit – přehled o všech resortech v Gopass nabídce,
  • personalizace feedu podle oblíbenosti střediska,
  • Gopass benefits – extra slevy a výhody od partnerů Gopassu jen pro registrované členy,
  • QR kódy v sekci Moje karty – možnost pro nelyžaře procházet přes turniket prostřednictvím naskenovaného lístku z obrazovky mobilu,
  • úhrada parkovného přímo přes aplikaci.

Věrnostní program Gopass nabízí také možnost zakoupit si výhodnější skipasy nejen do lyžařských resortů provozovaných společností TMR, ale také do dalších středisek, se kterými Gopass spolupracuje.

Více info na www.gopass.travel.

Skiareál Špindlerův Mlýn
Skiareál Špindlerův Mlýn
Ještěd
Ještěd
Jasná
Jasná
Szczyrk
Szczyrk
Innsbruck
Innsbruck
footer