ZA SUPER LYŽOVAČKOU do Tater. I u našich východních sousedů si užijete skvělé lyžování

I u našich východních sousedů si užijete skvělé lyžování. Za mě rozhodně vede skiareál Jasná na Chopku v Nízkých Tatrách.
Vyrazila jsem už po šesté hodině ráno pendolinem z Prahy a v Liptovském Mikuláši jsem byla v půl jedné. Autobusem jsem pak jen přejela do Hotelu Grand Jasná, který se nachází pár metrů od lanovky. Protože jsem Tatry navštívila poprvé, byla jsem zvědavá, jestli jsou sjezdovky na stejné úrovni jako třeba v Alpách. A musím říct, že mě příjemně překvapily.
KAŽDÝ TU NAJDE SVÉ
Letos si tu pro nás připravili hned tři novinky. Tou největší je pohodlná kabinová lanovka, která vás vyveze ze stanice Biela púť na Priehybu (1342 m). Zde můžete přesednout na další kabinovou lanovku a dojet až na vrchol Chopok (2024 m), kde si užijete především panoramatické výhledy, pokud chytnete počasí. Na to jsem bohužel štěstí zrovna neměla, proto jsem začínala vždy v Priehybě, kde si vybere trasu pokročilý lyžař i začátečník.
TROCHU ADRENALINU
Na Chopku se na lyžích vyřádí také freerideři, tedy ti, kteří jezdí na neupraveném terénu mimo sjezdovky, a to zcela legálně. Pro zkušenější je tam hned několik freeride zón v přírodním kotli, a pro ty méně zkušené pak powder zóna mezi vyznačenými sjezdovkami na jižním svahu.

 

footer