Ve Špindlu o víkendu oficiálně odstartovala zimní sezóna. Nechyběl Krakonoš, koncerty ani ohňostroj

Letošní lyžařskou sezónu oficiálně zahájil Skiareál Špindlerův Mlýn v sobotu 10. prosince. Stovky lidí přijeli otestovat 11 kilometrů sjezdovek a užít si den na horách se zábavným doprovodným programem. Nechyběl koncert Marka Ztraceného nebo Beatles revival, spousta soutěží pro děti nebo amatérské lyžařské závody. Skiareál poprvé otevřel i LEDÁRIUM na Pláni.

 

Oproti loňskému roku, kdy byl v celé České republice nedostatek sněhu, mohl tentokrát skiareál ve Špindlu zprovoznil na slavnostní opening nejvíce kilometrů sjezdovek z celých Čech. Jedenáct kilometrů si užily stoky lyžařů. „Díky příznivému počasí a modernímu zasněžovacímu systému jsme mohli nabídnout modrou sjezdovku a malý hank na černé na Svatém Petru, novou Hromovku, červenou na Medvědíně i Horní Mísečky,“ uvedl ředitel Skiareálu Špindlerův Mlýn Čeněk Jílek.
Skiareál Špindlerův Mlýn (9)Skiareál Špindlerův Mlýn (4)

Návštěvníci mohli využít i výhodnou víkendovou akci na skipasy, které přes zákaznický systém Gopass stály jen 190 korun. Skiareál poprvé letos otevřel Špindlerovské LEDÁRIUM u horní stanice lanovky na Pláních. Ledový klimatizovaný chrám nabídne po celou zimní sezónu unikátní výstavu ledových soch spojenou s tématem „Čtvero ročních dob“. „Loňská premiéra špindlerovského ledária měla skutečně obrovský úspěch, rozhodli jsme se proto tento kulturní zážitek zprostředkovat našim návštěvníkům i letos a udělat z ledária tradiční součást zimy ve Špindlu. Jeho návštěva je pro všechny zdarma a můžete ji spojit třeba s procházkou, užít si nádherné výhledy na hřebeny Krkonoš a dopřát si kávu, dezert nebo něco ostřejšího ve zdejší panoramatické restauraci Na Pláni,“ dodal Čeněk Jílek. Špindl Ski opening nabídl tentokrát i koncert Marka Ztraceného, hudební skupiny Beatles revival, amatérské lyžařské závody S ČT Sport na vrchol, soutěže, bubenickou show, písničky pro děti nebo večerní show s tancem roleb nebo sjezd svítících lyžařů. Pomyslnou tečkou za programem byl ohňostroj.

www.skiareal.cz

Skiareál Špindlerův Mlýn (5)Skiareál Špindlerův Mlýn (7)

 

 

footer