V Tatrách odstartovala o víkendu zimní sezóna. Na openingu nechyběl slovenský prezident ani české osobnosti

Dlouho očekávaná lyžařská sezóna v Nízkých Tatrách odstartovala první prosincový víkend v Jasné. Stovky lyžařů a snowboardistů měli k dispozici více než deset kilometrů sjezdovek. Na opening sezóny zavítal i slovenský prezident Andrej Kiska nebo česká modelka Simona Krainová. Oficiální otevření zimy pak završil hollywoodský večer v hudebním klubu pod Chopkem.

 Lyžaři si moSki opening Jasná Nízké Tatry (5)hli natrénovat své první obloučky a oprášit techniku jízdy již v pátek, kdy se letos poprvé spustila sjezdovka Biela Púť na severní straně Chopku a Slnečná na jižní straně. Od mikulášské soboty už ale bylo k dispozici více než 10 kilometrů sjezdovek. Sobotní lyžovačku zpestřila také soutěž o zapůjčení auta, animační hry a DJ. Tradiční o
tevření zimní sezóny v Jasné si nenechal ujít ani slovenský prezident Andrej Kiska, česká modelka Simona Krainová nebo bývalá Miss Earth Tereza Fajksová. Přilákal je nejen první sníh, ale i nádherné slunečné počasí a modrá obloha. Celodenní lyžovačku pak završil tradiční Winter Music opening v hudebním klubu Happy End, který se tentokrát uskutečnil na téma Zlatého věku Hollywoodu. Nechyběl červený koberec, řada osobností, živé sochy nebo koncert Dary Rolins.

Nízké Tatry nabídnou nový snowpark nebo přes 70 kilometrů běžkařských tratí

Během letošní sezóny se mohou návštěvníci Jasné těšit na desítky kilometrůSki opening Jasná Nízké Tatry (8) nových tratí na severní i jižní straně Chopku včetně sněhových zábran a nového zasněžovacího systému. Ten umožní zprovoznit sjezdovky v mnohem kratším čase než kdykoli dříve. „Výraznou proměnou projde také nejstarší areál zábavy Snowpark Jasná.
Přibudou dvě nové překážky s terénní úpravou, díky kterým bude na jeho spuštění stačit méně sněhu než doposud. Návštěvníci si tak snowpark užijí mnohem dřív než v minulých letech. V lokalitě Biela Púť pak na lyžaře čeká větší Aprés ski bar, kde si mohou během lyžovačky dobít energii a zpříjemnit den na svahu,“
sdělila marketingová ředitelka Jasná Nízké Tatry Sylvia Artzová. Novinkou jsou i skipasy, které umožní lyžařům kontrolovat počet odlyžovaných kilometrů během celého dne. Na své si bezesporu přiNechyběla ani Simona Krainovájdou i příznJasnou navštívila i modelka Tereza Fajksováivci běžkování. K dispozici budou mít více než 70 kilometrů tratí různých obtížností. Letos si mohou zájemci zaběžkovat v okolí Ružomberka nebo v Západnách Tatrách z Liptovské Kokavy na Podbanské. K zimě a sněhu neodmyslitelně patří také možnost relaxu v liptovských aquaparcích a zajímavé sportovní akce. Tou nejzajímavější bude nepochybně Světový pohár žen v alpském lyžování, který zavítá do Jasné 4. až 6. března 2016.

footer