Nejen hvězdy světového ženského lyžování o víkendu po čtyřech letech opět dorazily do Špindlerova Mlýna. Závody Světového poháru do krkonošského prominentního střediska přilákaly také domácí byznysovou špičku. Ve ski barech se potkávají ministři, bankéři i tuzemští miliardáři.
Díky čemu se Špindl opět prosadil v konkurenci zahraničních středisek s mnohem vyšší nadmořskou výškou?
Letos to tak sice dlouho nevypadalo, ale Špindlerův Mlýn má i v evropském kontextu dobré klimatické podmínky. Uzavřené údolí garantuje vysokou trvanlivost sněhu na svazích. Začátek ledna byl ale i zde katastrofální a dlouho to vypadalo, že se zde závodit nebude. Mrazivé počasí tento týden zachránilo akci na poslední chvíli. Kromě toho se Špindlerův Mlýn dobře zapsal při pořadatelství před čtyřmi lety. Organizátoři musí splnit obsáhlý manuál Mezinárodní lyžařské federace (FIS).
Co akce přinese městu a tamnímu skiareálu?
Společnost Melida očekává, že akce pro ni bude zisková v řádu nižších jednotek milionů korun. Podobně tomu bylo v roce 2019. Zvýšené tržby očekávají také místní hoteliéři a majitelé barů a restaurací, které už několik dní hlásí plno. Ale hlavním benefitem je prestiž a zároveň propagace Špindlerova Mlýna ve světě. Přímý přenos bude vysílán bezmála do 20 zemí včetně Číny nebo Japonska.