Společnosti TMR vzrostly za tři čtvrtě roku výnosy o téměř 24 procent

Společnost Tatry Mountain Resorts, a. s. (TMR) dnes zveřejnila výsledky za tři čtvrtě roční období finančního roku 2014/2015 (období od 1. 11. 2014 do 21. 7. 2015) s 23,8% růstem výnosů na celkových 534 milionů EUR, z toho 12,9 milionů EUR za třetí kvartál.

Jasna (12)

TMR zveřejnila průběžné výsledky za tři čtvrtě finančního roku 2014/15 a za třetí kvartál. Celkové výnosy za devět měsíců narostly o 23,8 % na 53,4 mil. EUR, přičemž výnosy za třetí kvartál se zlepšily o 24,8 % na 12,9 milionů EUR. Ukazatel EBITDA (zisk před úroky, daněmi a odpisy) za tři čtvrtě roku se meziročně zlepšil o 40,5 % a za třetí kvartál o 46,1%.

„Pozitivní výsledky za prvních devět měsíců roku jsme dosáhli díky úspěšné zimní a letní sezóně na rozdíl od předchozí historicky extrémně nepříznivé zimy a loňského chladného léta. I díky dostatečně nízkým teplotám pro zasněžování a dostatku přírodního sněhu pokračovala zimní sezóna tentokrát i po Velikonocích, skoro až do poloviny května. K výsledkům přispělo i polské středisko SON, které mělo uplynulou sezónu premiéru pod naším vedením a od května i polský Slezský zábavní park. Ve třetím čtvrtletí jsme zefektivnili zejména management našich středisek, aquaparku a hotelů, čímž se EBITDA za třetí kvartál zlepšila o 46,1 procent,“ komentoval výsledky Bohuš Hlavatý, předseda představenstva a CEO TMR.

Počet návštěvníků ve všech horských střediscích TMR dosáhl za devět měsíců 1,5 milionu, přičemž jen do tatranských středisek Vysoké Tatry a Jasná Nízké Tatry přijelo o 19,4 % více návštěvníků než loni. Za třetí kvartál navštívilo tatranská střediska 295 tisíc turistů, což je nárůst o 13,8 %. Polský Szczyrkowski Ośrodek Narciarski (SON) nebyl během  éta v provozu. Aquapark Tatralandia přivítal za tři čtvrtě roku o 10% více hostů, přičemž jen za třetí kvartál přišlo 221 tisíc návštěvníků. Do Slezského zábavního parku zavítalo od května 63 tisíc návštěvníků.

Průměrná obsazenost hotelů portfolia se za tři čtvrtě roku meziročně zlepšila o 3,9 procentních bodů a za třetí kvartál o 0,4 procentních bodů. Průměrná denní cena za pokoj za devět měsíců meziročně narostla o 3,9 %, zatímco za třetí kvartál poklesla o 5,7 %.

Detailnější informace o průběžných výsledkách jsou k dispozici na http://tmr.sk/pre-investorov/financne-informacie/

footer