Špindlerovské otevírání léta: bohatý program pro rodiny s dětmi, akce „1+1 zdarma“ i závod horských kol

Největší české horské středisko oficiálně otevírá poslední květnový víkend letní sezónu. Těšit se můžete na tradiční opening Špindl Bike Parku, v němž najdete tratě jak pro zkušené bikery tak i pro začátečníky, na první závod Českého poháru MTB Downhill, slavnostní zahájení provozu výletních naučných stezek, otevření lanovky na Svatém Petru nebo přehlídku dravců a ukázky sokolnictví. Využít můžete i spoustu slev v rámci projektu „1+1 zdarma“ po celém Špindlu.

Letošní letní sezónu odstartuje Špindlerův Mlýn poslední květnový víkend. Lanovku Svatý Petr – Pláň zprovozní skiareál již ve čtvrtek 28. května. Denně je již k dispozici návštěvníkům i lanovka na Medvědín. Zahájení letní turistické sezóny s názvem Špindlerovské otevírání léta nabídne rodinám s dětmi bohatý program. Ten připravil skiareál ve spolupráci s městem Špindlerův Mlýn a odehrávat se bude po celém Špindlu, zejména však v horní i spodní části Medvědína. „Děti se mohou těšit na zábavné aktivity, jako je například Maxi pexeso, sBIKEPARKlalom na koloběžkách, Slack line, na střelbu z praku, skákací míče nebo výtvarnou dílnu. Nebudou chybět ani zajímavé odměny. Zájemci se budou moci projet na poníkovi, zhlédnout přehlídku dravců a ukázky sokolnictví nebo si projít naučné stezky s názvem Medvědí cesta nebo Krakonošův příběh,“ přiblížil program Čeněk Jílek, ředitel Skiareálu Špindlerův Mlýn.
Během víkendu otevře skiareál také bike park ve Svatém Petru. Ten je vybudovaný tak, že si na své přijdou jak začátečníci, tak i profesionální jezdci. Spindl Bike Park nabízí několik tratí různých obtížností. Oblíbený je také Pumptrack, oválná dráha se spoustou vln a klopených zatáček umístěná na dojezdu sjezdovek ve Svatém Petru. V neděli se pak ve Špindlerově Mlýně uskuteční i první závod Českého poháru MTB DHI Downhill. Jezdecky i divácky atraktivní závod ve sjezdu na horských kolech se pojede na nejnáročnější trati celé série.
V celém Špindlu můžete během soboty navíc využít řadu slev v rámci projektu 1+1 zdarma. Mnohem laciněji tak zakoupíte například jízdenky na lanovky, vstupné do aquaparku, občerstvení, ubytování ve vybraných hotelech, bowling nebo zapůjčení Nordic Walking holí.
Více na www.skiareal.cz.

footer