Slavnostní galavečer 7. ročníku Ženy regionu se letos konal v Senátu PČR za účasti významných osobností

Letošní 7. ročník veřejně prospěšné soutěže vyvrcholil 10. června slavnostním galavečerem. Ten se uskutečnil v nádherných prostorách Senátu Parlamentu ČR za účasti významných osobností české politické i společenské scény. V hlavním sále Valdštejnského paláce nechyběla eurokomisařka Věra Jourová, místopředsedkyně Senátu PČR Miluše Horská, místopředseda Senátu PČR Zdeněk Škromach, ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová-Tominová nebo ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.

Veřejně prospěšná soutěž Žena regionu zná svou vítězku. Prestižní ocenění získala díky největšímu počtu hlasů široké veřejnosti zakladatelka Nadačního fondu Šance onkoláčkům Lenka Klasnová z Plzeňského kraje. Ta má za sebou strastiplnou, ale velmi odhodlanou cestu. V devíti měsících jejímu synovi Matyášovi lékaři zjistili rakovinu. Dávali mu jen čtyřprocentní šanci na život. „Byl to pro nás šok, ale rozhodli jsme se to s rodinou nevzdat, bojovat a postavit se zpět na nohy,“ vysvětlila Lenka. Podle jejích slov následovalo pro rodinu velmi těžké období. „Léčba byla zatěžující pro všechny nejen po psychické a fyzické stránce, ale dost to poznamenalo i finanční situaci rodiny,“ popsala Lenka. Chlapec se po dvou a půl letech nakonec uzdravil. Po své strastiplné zkušenosti Lenka s kamarádkou Ladislavou Blumelovou založila Nadační fond Šance onkoláčkům. Ten od konce roku 2014, kdy jej Lenka s Ladislavou založily, stihl pomoci či zprostředkovat podporu pro 130 dětí v onkologické léčbě a skoro 40 dalších s jiným vážným onemocněním.
Galavečerase zúčastnila řada významných osobností
Slavnostní galavečer, který byl vyvrcholením 7. ročníku soutěže, se uskutečnil v prostorách Senátu Parlamentu České republiky za účasti řady významných osobností české politické i společenské scény. „Jsem velmi ráda, že jsme tuto akci mohli hostit na půdě Senátu PČR a pozvali sem všechny vítězky regionálních kol,“ uvedla místopředsedkyně Senátu Parlamentu České republiky Miluše Horská, která je zároveň ambasadorkou projektu Žena regionu. Ze setkání s finalistkami měl radost i místopředseda Senátu Parlamentu České republiky Zdeněk Škromach: „Bylo mi velkou ctí se potkat se všemi dámami, které za sebou mají neuvěřitelné projekty a aktivity. Všechny mají můj velký obdiv a především poděkování.“

Akce se zúčastnily také ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová – Tominová a Karla Šlechtová, ministryně pro místní rozvoj. Obě ve svých proslovech apelovaly za větší zapojení žen v politice. „Jsem reprezentantkou poměrně nízkého procenta žen v české politické scéně, je proto velmi příjemné vidět v jeden moment tak vysokou koncentraci velmi schopných a šikovných žen právě na půdě Senátu PČR,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová. „Větší počet žen v politice je více než vítán. Právě ženy ji dokáží dát více lidskou tvář a zároveň ukázat dostatek pokory a píle,“ zmínila ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová – Tominová.

Na slavnostní akci nechyběla ani eurokomisařka Věra Jourová a řada dalších významných hostů, například ředitel programu České televize Milan Fridrich, Iva Kubelková, Jana Doleželová. O hudební vystoupení se postarala operní pěvkyně a sólistka Národního divadla Praha Andrea Kalivodová i nově vzniklé trio operních pěvkyň Opera DIVAS ve složení Andrea Kalivodová, Pavlína Senič a Tereza Mátlová. Večerem provázel moderátor Libor Bouček.

Cena odborné poroty a ambasadorek a Cena Senátu Parlamentu ČR

Během večera byla vyhlášena kromě absolutní vítězky také Cena odborné poroty a ambasadorek a Cena Senátu Parlamentu České republiky. První titul si odnesla Marie Gregorová z Kraje Vysočina, která je zakladatelkou obecně prospěšné společnosti Sdílení, která poskytuje sociální a zdravotní služby rodinám pečujícím o své blízké (seniory a vážně nemocné) v domácím prostředí. Organizaci ve svých 54 letech doslova vydupala za země. Hlavní motivací pro ni byla inspirace ze zahraničí a hlavně vlastní několikaletá zkušenost s péčí o maminku, kdy na vlastní kůži poznala, s jakými problémy se pečující osoby denně potýkají.

Cenu Senátu Parlamentu ČR pak získala Ivona Baklíková z Pardubického kraje, která od roku 2004 pracuje v sociální oblasti a věnuje se převážně cílové skupině osob, které jsou ohroženy sociálním vyloučením. V rámci Centra na podporu integraci cizinců, které až do odchodu na mateřskou dovolenou vedla, napomáhala k integraci cizinců do společnosti například pořádáním kurzů českého jazyka, spoluprací s velkými firmami, právním a sociálním poradenství nebo pořádání večerů na téma různých zemí světa.

Cílem projektu Žena regionu je ocenit úsilí výjimečných a obětavých žen

Soutěž Žena regionu patří všem ženám, které svým aktivním přístupem motivují a obohacují ostatní, podílejí se na veřejném životě, pomáhají nemocným, dětem či zvířatům nebo přispívají ke zlepšení a rozvoji svého regionu. „Nejedná se přitom jen o veřejně známé osobnosti, ale především o obyčejné ženy, o jejichž smysluplných a nezištných aktivitách nemá veřejnost ani média většinou ani tušení. Právě pro ně vyhlašujeme již sedmým rokem celonárodní soutěž, jejímž cílem je ocenit úsilí těchto mimořádných žen a zviditelnit jejich práci a výsledky,“ uvedla zakladatelka projektu Denisa Kalivodová z pořádající agentury Prime Communications.

Opera Divas v Senátu PČR (2)Vyhlášení absolutní vítězkyVýkonná ředitelka ŽR Marie Heřmánková, ministryně Karla Šlechtová, ministryně Michaela Marksová a zakladatelka ŽR Denisa Kalivodová Zakladatelka projektu Denisa Kalivodová s výkonnou ředitelkou Ženy regionu Marií Heřmánkovou Hromadné foto Místopředsedkyně Senátu PČR Miluše Horská s eurokomisařkou Věrou Jourovou Vyhlášení Ceny Senátu PČR

footer