Skiareál ve Špindlu hostí mistrovství v koňském pólu na sněhu

Přemýšlíte, kam vyrazit o víkendu? Navštivte Špindlerův Mlýn a spojte lyžování s jedinečnou podívanou na koňské pólo na sněhu. Mezinárodní turnaj v pólu bude hostit Česká republika již potřetí, a to přímo na dojezdu sjezdovek ve Svatém Petru.

Třetí ročník prestižního turnaje Českého mistrovství koňského póla na sněhu – Czech Snow Polo Masters 2016 – se uskuteční ve Skiareálu Špindlerův Mlýn 5. a 6. února 2016. Těšit se můžete na svalnatá těla dvaceti jihoamerických pólo poníkůKoňské polo na sněhu (2), bojovnou atmosféru soutěžících týmů z celého světa nebo každovečerní after party s atraktivním programem, módní přehlídkou a DJs. Právě ve Špindlerově Mlýně se uskuteční jeden z mála turnajů svého druhu na světě. Další se konají ve švýcarském Sv. Mořici nebo rakouském Kitzbühelu. Koňské pólo na sněhu se začalo hrát oficiálně v roce 1985 ve Švýcarsku, a sice na zamrzlém jezeře St. Moritz. Od té doby se postupně rozšiřuje a hraje v mnoha zemích.V pólu soutěží speciálně vyšlechtění koně, kterým se říká pólo pony. Jedná se o křížence argentinských criollos a anglických plnokrevníků. Musí být odolní, rychlí, chytří a obratní.
Lyžařský areál nabízí kvalitní podmínky pro lyžování
Kromě zajímavé podívané na koňské pólo můžete využít i výborných podmínek na lyžování. „Na víkend očekáváme opět kvalitní sněhové podmínky. V současnosti je na svazích čtyřicet až šedesát centimetrů technického sněhu a v provozu jsou všechny lanovky a sjezdovky v areálech Svatý Petr i Medvědín. K dispozici je denně také večerní lyžování na Hromovce, která je nejdelší osvětlenou sjezdovkou v Čechách, nebo Burton Funtrack Hromovka pro snowboardisty a freestyle lyžaře,“ uvedl ředitel Skiareálu Špindlerův Mlýn Čeněk Jílek. Za prohlídku nepochybně stojí i Špindlerovské ledárium u horní stanice nové vyhřívané šestisedačky na Pláni s výstavou ledových soch u příležitosti 700. výročí narození Karla IV. Vstupné je zdarma.

footer