Skiareál Špindlerův Mlýn se chystá na otevření letošní sezóny. Na tradičním openingu vystoupí Anna K

V největším krkonošském středisku vrcholí přípravy na blížící se zimní sezónu. První lyžovačku ve Skiareálu Špindlerův Mlýn si budou moci návštěvníci užít již v sobotu 10. prosince kdy se uskuteční již tradiční ORLEN Špindl SkiOpening s novým partnerem a celodenním programem pro celou rodinu. Těšit se můžete třeba na koncert zpěvačky Anny K.
Skiareál Špindlerův Mlýn začal zasněžovat sjezdovky o několik dní dříve než v předchozím roce. Sněžná děla, sprchy a rolby jedou naplno a na první lyžovačku 10. prosince chce skiareál zprovoznit nejoblíbenější modrou sjezdovku sjezdovka č. 2 (Turistická) ve Svatém Petru. „ORLEN Špindl SkiOpening se tradičně uskuteční druhou prosincovou sobotu ve Svatém Petru. Kromě lyžování se mohou návštěvníci opět těšit na zajímavý program pro dospělé i děti. Chystáme živý koncert Anny K, ukázky záchranných zásahů Horské služby, nebude chybět DJ ani Krakonoš,“ uvedl ředitel Skiareálu Špindlerův Mlýn René Hroneš s tím, že skiareál letos opět vsadil na online nákup skipasů a předprodej spustil již v polovině listopadu. Ceny skipasů budou flexibilní stejně jako je to například u letenek. Čím dříve nakoupíte, tím výhodněji lyžujete. Na ORLEN Špindl SkiOpening ceny jednodenních skipasů startovaly na ceně 590 korun, a to prostřednictvím programu gopass.travel. Předprodej jednodenních i vícedenních skipasů znamená pro návštěvníky především možnost naplánovat si lyžovačku za výhodnější ceny. „Ceny zakoupené dopředu online přes gopass.travel jsou vždy výhodnější oproti cenám na pokladně přímo ve středisku. A bude záležet na lyžaři, zda upřednostní nákup lacinějších skipasů v méně vytížených termínech nebo zaplatí víc za lyžování třeba o svátky,“ vysvětlil René Hroneš s tím, že se skiareál nadále snaží podporovat lyžařské kurzy škol a již tři roky nenavyšuje žákům a pedagogickému sboru ceny skipasů.

Skiareál ve Špindlu bude hostit FIS Ski World Cup i Olympiádu dětí a mládeže
Po čtyřech letech bude v lednu Skiareál Špindlerův Mlýn hostit Světový pohár v alpském lyžování žen. Lyžařky pojedou 28. a 29. ledna 2023 ve Svatém Petru na černé sjezdovce slalom a obří slalom. Těšit se můžete na bohatý program, skvělou atmosféru, a především lyžařské hvězdy světového formátu. V letošní zimní sezóně se bude navíc ve Špindlu konat také Olympiáda dětí a mládeže – republiková soutěž krajských výprav určená mladým sportovcům ve věku od 12 do 16 let. Ve Špindlerově Mlýně nebude ve dnech 22. až 26. ledna 2023 chybět ani zapalování olympijského ohně, slavnostní ceremoniály, olympijská vesnice, olympijský dům nebo složení olympijské přísahy. Mladí sportovci se utkají ve standardních zimních olympijských disciplínách, jako je například biatlon, běžecké a alpské disciplíny, akrobatické lyžování, krasobruslení, lední hokej, snowboarding nebo lyžařský orientační běh.

Do nové sezony s novým partnerem
Skiareál Špindlerův Mlýn získal pro novou sezonu významného podporovatele. Hlavním partnerem se stal řetězec ORLEN Benzina, který je se svými 430 stanicemi největší sítí čerpacích stanic v Česku. Kromě finanční podpory získal skiareál díky partnerství s ORLEN Benzina také dodávky pohonných hmot pro provoz sněžných roleb. Sedačková lanovka z Horních Míseček na Medvědín bude fungovat pod novým názvem ORLEN line. U její vrcholové stanice bylo v prostorách restaurace zřízeno bistro Stop Cafe, známé svými kvalitními produkty z čerpacích stanic ORLEN Benzina. Návštěvníci v tomto bistru mohou dočerpat energii výběrovou fair trade kávou či specialitami ze široké nabídky občerstvení Stop Cafe. Pro sjezd z Medvědína mají lyžaři na výběr ze sjezdovek Efecta Turistická nebo Verva Červená, jejichž názvy odkazují na aditivované a prémiové pohonné hmoty, které ORLEN Benzina nabízí zákazníkům ve své síti.

 

footer