Skiareál Ještěd se chystá na otevření letošní sezóny. Spouští se i předprodej skipasů za výhodné ceny.

Ve Skiareálu Ještěd vrcholí přípravy na blížící se zimní sezónu. První lyžovačku si zde budou moci návštěvníci užít již v sobotu 10. prosince. Oficiální opening střediska se zábavným programem se pak uskuteční o týden později. Těšit se můžete na řadu novinek. Skiareál nabídne jako první v ČR zcela bezkontaktní pokladní systém, novinkou bude také Snowtubing pro děti, nová trasa i škola pro skialpinisty, unikátní Ski biking nebo širší nabídka Après-ski baru. Skipasy za výhodnou cenu zakoupíte již nyní v předprodeji na Gopass.


Opening s programem pro celou rodinu
Na první lyžovačku na Ještědu se mohou návštěvníci těšit již 10. prosince, ale oficiální otevření sezóny plánuje skiareál na sobotu 17. prosince. Opening nabídne celodenní skipasy od 350 korun a bohatý doprovodný program plný zábavy. Těšit se můžete na snowboardovou exhibici JESHRED, ukázky horské služby, prohlídku rolby, malování na obličej, DJ Hrůšu se saxofonem, testování nejnovějších modelů automobilové značky CUPRA nebo možnost vyzkoušet si poprvé na českých horách Skibike – jízdu na “kole” na sněhu.


Skipasy online jako letenky. Již od 270 korun!
Skiareál Ještěd v letošní sezóně opět vsadil na online nákup skipasů a předprodej spustil již v polovině listopadu. „Předprodej skipasů jsme postavili na flexibilních cenách, jako známe třeba u letenek. Čím dřív nakoupíte, tím výhodněji lyžujete. Ceny se budou po celou sezónu odvíjet od aktuální vytíženosti střediska, počasí nebo třeba počtu prodaných lístků. Vždycky ale budou daleko výhodnější online, než když si je návštěvníci zakoupí až na místě těsně před lyžováním,“ uvedl ředitel Skiareálu Ještěd Jakub Hanuš s tím, že rozdíl mezi nákupem skipasu dopředu přes gopass.travel a cenou přímo v areálu bude letos poměrně výrazný. I ten nejdražší skipas zakoupený online bude téměř o 30 procent levnější než na pokladně. Jednodenní skipas bude možné zakoupit i za 270 korun, večerní lyžování za 390 korun. Stačí se jen zaregistrovat do věrnostního programu gopass.travel a následně nakupovat nejlevněji skipasy, čerpat benefity členství a sbírat body, které je pak možné proměnit třeba za slevu na občerstvení nebo servis lyží. Pro vášnivé lyžaře a snowboardisty je k dispozici i celosezónní skipas Chytrá sezónka Premium, se kterou můžete lyžovat na více než 200 km sjezdovek v 10 střediscích a 4 zemích. Kromě Ještědu platí ve Špindlerově Mlýně, ve slovenských střediscích Jasná v Nízkých Tatrách, Tatranská Lomnica, Štrbské Pleso, Starý Smokovec, v polském Szczyrku nebo v rakouských resortech Mölltaler Gletscher, Ankogel a Muttereralm Innsbruck.


Kamenné pokladny jsou na Ještědu minulostí
Skiareál Ještěd není jediným českým střediskem s možností nákupu skipasů online, ale prvním s úplně bezobslužným pokladním systémem. Rozlučte se s běžnými kamennými pokladnami a seznamte se s novým samoobslužným prostorem. Pokud nepřijedete lyžovat na Ještěd již se zakoupeným skipasem nahraným na své Gopass kartě již z domova, můžete si jej zakoupit v infocentru prostřednictvím samoobslužných automatů. Na těchto zařízeních se můžete registrovat do GOPASS věrnostního programu, nakoupit skipas v e-shopu a lístek si hned vyzvednout. Takzvaný PickUpBox je zase určen pro první vyzvednutí Gopass karty pro registrované uživatele s již zakoupeným skipasem. Offline pokladna pak simuluje klasickou pokladnu, kdy si zájemce zakoupí skipas bez nutnosti registrace, ovšem za vyšší cenu. Nabídka skipasů či jiných služeb skiareálu je zde však omezená. Na všech automatech je možné platit jen kartou.


Nová Skalka s ranním manšestrem i večerním lyžováním
Největším hitem lyžařského střediska dostupného z Liberce tramvají nebo hodinu autem z Prahy je nepochybně sjezdovka Nová Skalka. Je 1,5 km dlouhá a 45 metrů široká. Užijí si na ní nejen ostřílení lyžaři, ale je bezpečná i pro děti nebo začátečníky. Její moderní a úsporné LED osvětlení umožňuje i perfektní večerní lyžování. Pokud ale dáváte přednost rannímu manšestru, můžete si zarezervovat Fresh Track – fantastické lyžování na čerstvě urolbovaném sněhu ještě před oficiálním otevřením lanovky s bohatou horskou snídaní. Ve skiareálu nechybí ani lyžařská a snowboardová škola s rozšířenou dětskou výukovou zónou, ski servis a půjčovna vybavení od špičkových firem Kästle a Burton, a to od nejmenších velikostí až po ty standardní. Samozřejmostí je možnost testování zbrusu nových modelů.


Skialpy s instruktorem nebo jízda ve sněhu na kole
Na letošní sezónu připravil skiareál opět spoustu novinek. „Díky posílenému a novému zasněžování nabídneme lepší lyžařské podmínky ve spodní části sjezdovky. Rozšířili jsme zónu pro děti, nově přibude snowtubing včetně vleku a mysleli jsme i na skialpinisty, kteří se budou moci nově přihlásit na skupinovou lekci s proškolenými instruktory. Službu budou moci využít jak úplní začátečníci, tak i zkušení skialpinisti, kteří se chtějí zdokonalit. V této souvislosti jsme vybudovali i novou skialpovou trasu,“ doplnil Jakub Hanuš. Na Ještědu vás čeká i světová novinka Ski biking – horská cyklistika do zimních měsíců. Skibike na rozdíl od skibobu nepoužívá lyže, se speciálními koly můžete jezdit mimo sjezdovky i v hlubokém sněhu. Nový sportovní zážitek ocení nejen downhilloví profíci, ale i sváteční cyklisté. Stačí umět jezdit na kole. Vše ostatní vám již vysvětlí vyškolení instruktoři.
Po celou sezónu nebude na Ještědu chybět ani zábavný program pro děti včetně hlídání. Rodiče si tak mohou bez starostí zajít například na večerní lyžování a děti se vyřádí s animátory a ostatními dětmi. A vynechat byste neměli ani Après-ski bar na dojezdu sjezdovky s pravidelným hudebním programem od středy do neděle a rozšířenou nabídkou jídel i nápojů.

footer