Rider Michal Maroši: Špindl Bike Park bude hostit letošní Marosanu

Ikona českého Downhillu,  několikásobný mistr ČR v Downhillu i ve Světovém poháru ve Four Crossu a Mistr Evropy v Dual slalomu Michal Maroši se v těchto dnech podílí na stavbě vylepšeného Špindl Bike Parku. Po dvou letech se tak milovníci budou moci opět vydat na 6 tratí o celkové délce 13 kilometrů. Novinkou v Bike parku v areálu Svatý Petr bude i SLOPE STYLE.

Patron a spolutvůrce bikeparku Michal Maroši se vrací do Špindlerova Mlýna. Původní bikeparkFoto archiv Michala Marošiho (4), který tu vznikl v roce 2002, prochází velkou obnovou. Nabídne více prostoru pro méně technicky zdatné jezdce a také 250 metrů dlouhou Slope stylovou trať. „Největší inspirací je pro mě kanadský Whistler. My tu ale samozřejmě musíme tvořit z toho, co máme. Navíc kopce tady ve Špindlu jsou hodně kamenité. Například Flow Liny, které jsou teď moderní, tady jdou stavět jen velmi težce. I přesto bude ale Slope stylová trať pro freeridery unikátem v České republice. U žádného jiného bike parku takovou nenajdete“, vysvětluje Michal Maroši.  Po startovním dropu čeká jezdce kombinace dřevěných a hliněných překážek. Ty doveze Michal Maroši ze svého vyhlášeného závodu Marosana End of the Season. Ve Špindl Bike Parku budou k dispozici na překážce vždy dvě platformy, aby si trať mohli vyzkoušet i začátečníci. Veškeré tratě budou během letní sezóny pravidelně upravovány.

Pro menší bikery nebo začátečníky bude v provozu také skills centrum, které je vhodné vyzkoušet před vstupem na samotnou trať. Dole v areálu Svatý Petr nebude chybět také oblíbený Pump track. V prostorech  Špindl Motion shop & rental bude k dispozici také půjčovna kol značky SCOTT, která je novým partnerem Špindl Bike Parku. Nebudou chybět nejnovější modely downhillových kol této značky v několika velikostech. Samozřejmostí bude i vybavení na kolo, jako jsou helmy a chrániče, bez kterých se nesmí na trať. Zdarma bude možné využít zázemí pro mytí kol.

„Skiareál ŠpindlFoto archiv Michala Marošiho (1)erův Mlýn žije sportem i v létě. Jsme moc rádi, že zrenovovaný Špindl Bike Park bude patřit zpátky mezi českou špičku. Každý, kdo má rád přírodní traily, by měl  náš bike park navštívit,“ říká René Hroneš, marketingový ředitel skiareálu.

„Špindl je specifický svou náročností, tratě nebudou nikdy úplně jednoduché jako v Koutech, nebo na Špičáku. Určitě tady najdou kvalitní zázemí pro svou přípravu pokročilí jezdci, kteří se chystají na závody do zahraničí,“ doplňuje Michal Maroši.

Špin
dl Bike Park se oficiálně otevře o víkendu 18. – 19. června
 

První akcí, která  odstartuje novou sezónu bike parku ve Špindlu, je Špindl Bike Park opening. Po celou letní sezónu se pak můžete těšit na další skvělé bikové akce. Vyvrcholením bude Marosana End of the Season, která se v minulých letech jezdila na Portáškách a v Žacléři.

 Bikové akce, léto 2016:

27.5.                     zahájení letního provozu lanovky  RWE Line Svatý Petr

18.-19.6.              Špindl Bike Park opening – v rámci akce proběhne nedělní závod v nové „Race DH“ trati

5.-7.8.                  Marosana kids kemp (pod vedením Michala Marošiho)

13.-14.8.              Český pohár MTB Downhill – MČR

19.-21.8.              Marosana Downhill kemp (pod vedením Michala Marošiho)

3.9.                       Japan Downhill – hromadný sjezd na horských kolech

30.9.-2.10.           Marosana End of the Season vol. 18 (součástí bude závod ve Slope stylu)

 

 

 

footer