Na Ještědu otevřeli nové centrum a trať pro začínající bikery

Nový prostor pro začínající bikery a všechny, kdo si chtějí zdokonalit svou jízdu na horském kole, slavnostně otevřel v neděli 16. července 2023 Skiareál Ještěd. Nové centrum s názvem Flow trail & Skill zone pro výuku horské cyklistiky je pro všechny zdarma a je ideální i pro rodiny dětmi.

 

„Cílem nově vybudované začátečnické zóny a dětského cyklotrailu bylo především rozšířit nabídku letních služeb pro cyklisty se zaměřením na rodiny s dětmi a začátečníky. Výukové centrum nabízí 200 metrů dlouhou tréninkovou zónu pro zkvalitnění jízdních dovedností, hliněné a dřevěné překážky různých obtížností, speciální překážku pro trénink rovnováhy nebo třeba kamenitou pasáž. Na samotnému 230 metrů dlouhém trailu je pak devět klopených zatáček a opět spousta překážek,“ uvedl Jakub Hanuš, obchodní a marketingový manager TMR International – CZ, s tím, že jízdu na horském kole si zde užijí i úplní začátečníci nebo děti. 

 

V rámci otevření nového výukového centra nabídl v neděli Skiareál Ještěd dětem a mladistvým do 18 let po celý den jízdné zdarma na sedačkové lanovce Skalka. Ti nejmenší návštěvníci akce měli navíc možnost si zdarma zapůjčit i kolo. Nechyběly ani instruktážní jízdy a ukázky správné techniky jízdy v překážkách. Slunečné počasí lákalo příchozí i do restaurace či oblíbené letní terasy přímo u lanovky.

 

Zóna Flow trail & Skill zone doplnila ve Skiareálu Ještěd zdejší nabídku služeb bikeparku s již dlouholetou tradicí a dvěma oficiálními traily. Návštěvníci mohou po celé léto brázdit kopce i na terénních tříkolkách či koloběžkách a s dětmi si užít Fun zone s hřištěm, skluzavkami či trampolínou. Za vyzkoušení určitě stojí i edukativně zábavné naučné stezky pod názvem Skryté příběhy. Všechny aktivity na Ještědu jsou navíc skvěle dostupné. Z centra Liberce jste u lanovky za pár minut tramvají a autem z Prahy za pouhou hodinu. 

 

Více na www.skijested.cz.

 

footer