Hotely TMR se rozrostou o nového člena – čtyřhvězdičkový hotel Pošta v Nízkých Tatrách

V lyžařském středisku Jasná Nízké Tatry přibude během letošní zimní sezóny nový 4-hvězdičkový Hotel Pošta ****. Šestipodlažní boutique hotel s 24 pokoji a 14 apartmány s avantgardním, nápaditým a moderním designem poskytne i těm nejnáročnějším klientům vysokou úroveň služeb, silně personalizovaný servis orientovaný na individuální představy a přání hostů. Ski-in ski-out Hotel Pošta bude součástí nového polyfunkčního Centra v srdci Jasné.

Nový hotel vynikne exkluzivním designem a díky unikátní poloze vedle nástupní stanice lavizualializacia_exterier_zadna fasada_Hotel_Posta_zdroj TMRnovky Grand Jet na Bílé Pouti, bude součástí nákupního korza a doplňkových apre-ski aktivit. „Hotel Pošta bude první hotel v lyžařském středisku Jasná svého druhu. Pro náročné klienty toužící po soukromí, klidu a relaxu v horách bude nabízet přesně to, co velkokapacitní hotely nedokázaly poskytnout. Komorní atmosféru zintenzivní výjimečný přístup personálu hotelu k hostům, na který se chceme speciální zaměřit. Schopný personál, klid, moudrost, zkušenost a vysoká úroveň hospitality služeb v nádherné přírodě jsou přesně ty atributy, kterými bude náš boutique hotel zapamatovatelný pro klienty a tyto symboly jsme nakonec přenesli i do samotného loga hotelu,“ uvedla Katarína Lukáčová, ředitelka obchodu a marketingu pro hotely TMR.vizualizacia_interier_Hotel Pošta_5_zdroj_TMR
Samotný design původní administrativní budovy Staré pošty byl svěřen do rukou odborníků, kteří v koncepci stavby vycházeli z hlavní myšlenky návrhu – výrazná panoramata hor s převisy, skalami a dominantní borovicí – kosodřevinou v jejím centru. „Základním inspiračním podnětem při návrhu přestavby a dostavby Staré pošty byla původní budova, zejména její nepřiměřený, téměř neestetický poměr hmoty severní fasády. Tento výrazný fakt se změnil na hlavní pozitivum celého návrhu. Vodícím prvkem v záměru je mohutný střešní štít, v němž se šikmá plocha musí rytmicky, ale s harmonií opakovat v celé hmotě stavby. Náš návrh představuje architektonický tvar sedlové střechy jako horského štítu, ke kterému je dotvořeno pokračování panoramy vzhůru ve formě menších vrcholů na pravé a levé straně přístaveb apartmánových částí. Obraz ohnuté borovice se vynořuje při pohledu na šikmý hnědý prvek ve středu původní fasády jako kmen stromu a na vizualizacia_interier_Hotel Pošta_3_zdroj_TMR (1)něj navazující větve ve formě balkonů, jejichž výplně představují jehličí,“ popsali koncepci přestavby Staré pošty na Hotel Pošta Kateřina Kováčová a Veronika Zelinová z architektonického ateliéru KLIKALI.

Pamětník Jan Štětka si na původní poštovní úřad v lyžařském středisku Jasná vzpomíná takto: „Pošta byla v Jasné od uvedení první lanové dráhy do provozu (23.10.1949) a to v dřevěném domě v blízkosti údolní stanice lanovky na kolečkách. V 60. letech po vybudování asfaltové cesty od Demänovských jeskyní po konečnou stanici autobusu zvanou ‚Tri domky‘ se zde přestěhoval i poštovní úřad z Kolečka. Kromě pošty zde sídlil i obecní úřad, cestovní kancelář a restaurace. V 80. letech se v Jasné vybudoval nový objekt, ve kterém si rekreační středisko Jasná pro své zaměstnance zřídilo zařízení s ubytováním. Administrativní budova Staré pošty otevřena v roce 1988 pro obyvatele, ale hlavně hosty střediska, poskytovala ve vysokém standardu nejen všechny poštovní a telekomunikační služby, ale i prodej širokého sortimentu domácí a zahraniční tisku. Nový Hotel Pošta, jehož základ bude tvořit budova bývalé pošty, je navržen vizuálně tak, že tvarem tří společných střech připomíná lokalitu, ve které se nachází – na konečné autobusu v Jasné -Tri domky. “
Nový Hotel Pošta **** vhodně doplní turistickou infrastrukturu v dané lokalitě Demänovské Doliny, a to zajištěním ubytovacích a stravovacích kapacit, které dopomohou ke zvýraznění turistického ruchu v této sféře horského střediska. Hotel bude vybaven skvělou restaurací se sluneční terasou inspirovanou americkou kuchyní a steaková kulturou. Wellness vybavení dotvoří relaxační vířivá vana, ochlazovací bazén, infra, finská, parní sauna, turecká lázeň, vital bar a masérské pokoje. Punc exkluzivity nabídnou concierge služby osobních pomocníků se zavazadly, zaparkováním auta, čištěním bot, mytím automobilů a péčí o děti, či domácí mazlíčky. Ski-in ski-out hotel bez konferenčních prostor bude mít vlastní lyžárna, parkování a také zázemí moderního a sportovního obchodu Tatry Motion.
Hotel Pošta je novou adresou zážitků v Jasné, a stává se tak synonymem dokonalé dovolené přímo pod Chopkem. První klienti si jeho originalitu a personifikovaný přístup užijí již během této zimní sezóny.
Více na www.hotelposta.sk

footer