Desátý ročník soutěže Žena regionu má svou absolutní vítězku. Stala se jí zakladatelka spolku Radost příbramáčkům a zdravotnice Jana Puklová Havelková

Veřejně prospěšná soutěž Žena regionu zná svou vítězku. Prestižní ocenění získala díky největšímu počtu hlasů široké veřejnosti Jana Puklová Havelková ze Středočeského kraje, která prostřednictvím svého spolku pomáhá dětem ze sociálně slabých rodin, dětských domovů i rodinám, které postihla těžká životní situace nebo vážná nemoc dítěte. Slavnostní galavečer s vyhlášením výsledků se uskutečnil 30. října v hlavním sále Valdštejnského paláce Senátu Parlamentu ČR za účasti předních představitelů politické a společenské scény, partnerů i zástupců soutěže.

Letošní Žena regionu Jana Puklová Havelková je zakladatelkou spolku „Radost příbramáčkům“, který pomáhá potřebným, zejména dětem ze sociálně slabých rodin, dětských nebo azylových domovů a v neposlední řadě také rodinám, které postihla těžká životní situace nebo vážná nemoc dítěte. „Sdružujeme přes dva tisíce členů, kteří společně pomáhají všem potřebným v našem regionu. Ve volném čase se věnuji také lidem v pečovatelských domovech nebo klientům farní charity a pořádám materiální i peněžité sbírky a dražby,“ uvedla Jana Puklová Havelková s tím, že darované věci třídí a přerozděluje pouze s pomocí svého muže. V současné době je sice na mateřské dovolené se dvěma syny, zároveň ale pracuje na poloviční úvazek jako zdravotní sestra na chirurgii v příbramské nemocnici. „Je to nádherné poděkování za aktivity našeho spolku. Ocenění patří všem Příbramákům, kteří společně se mnou pomáhají. Věřím, že se zase posuneme o kousek dál, dozví se o nás více lidí a budeme ještě více pomáhat tam, kde je potřeba,“ doplnila vítězka.

 

Pořadatelé vyhlásili čtyři speciální ceny

Kromě absolutní vítězky vyhlásili pořadatelé také další speciální ceny. Prvním oceněním byla Cena odborné poroty a ambasadorek. Ta získala v letošním jubilejním roce nový rozměr. Její vítězku totiž porota vybírala ze všech 140 finalistek 10. ročníku projektu Žena regionu z celé České republiky. Šanci uspět se svým příběhem tak měla každá z nominovaných žen. Ocenění získala Lucie Štarmanová z Ústeckého kraje, která má za sebou řadu charitativních běhů, práci učitelky v mateřské školce, stala se Dobrým andělem i Ježíškovým vnoučetem, následně se intenzivně starala o opuštěného seniora a stala se dárkyní krve i kostní dřeně. Při vyšetření jí však lékaři odhalili zhoubný nádor. Přestože podstupuje striktní léčbu, stále pomáhá dětem a vzdělává se, aby získala větší kvalifikaci v sociálních službách a mohla pomáhat ještě více. Cenu hejtmanů ČR získala Romana Filípková z Olomouckého kraje, jež založila Nadační fond Krásná srdce pomáhají. Držitelkou Ceny Asociace krajů ČR se stala Eliška Vafková z Jihomoravského kraje. Ta založila a provozuje přímo ve svém domě psí hospic Dejte nám šanci. Cenu Senátu Parlamentu ČR pak obdržela tisková mluvčí hasičů a úspěšná kouzelnice z Pardubického kraje Vendula Horáková.

Galavečer s řadou významných osobností

Slavnostní galavečer, který byl vyvrcholením 10. ročníku soutěže, se uskutečnil v prostorách Senátu Parlamentu České republiky za účasti řady významných osobností české politické i společenské scény. Hostitelkou byla místopředsedkyně Senátu Parlamentu ČR Miluše Horská, slavnostního večera se zúčastnil i předseda Senátu PČR Jaroslav Kubera a další senátoři, ministryně financí ČR Alena Schillerová, předsedkyně Asociace krajů České republiky Jana Mračková Vildumetzová, hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová, patronka projektu a předsedkyně představenstva spolku Revenium Hana Potměšilová nebo třeba majitelka mělnického vinařství Bettina Lobkowicz. Nechyběli ani další zástupci krajů a partnerů soutěže, zakladatelka soutěže Denisa Kalivodová a výkonná ředitelka projektu Marie Heřmánková. Všechny finalistky i držitelky speciálních cen získali kromě spousty darů od partnerů také na památku umělecká díla od slavné umělecké sklářky Gordany Glass, jejíž díla vlastní například papež Benedikt XVI., britská královna Alžběta II., princ Albert II. a další státníci a významné osobnosti. O kulturní program se postarala operní pěvkyně a sólistka Národního divadla Andrea Kalivodová, operní a muzikálový zpěvák Marián Vojtko a muzikoterapeutický soubor praktické školy Svítání, která poskytuje vzdělání a navazující služby dětem a mládeži se zdravotním postižením v Pardubickém kraji. Večerem provázel moderátor Petr Svěcený.

Celostátní soutěž Žena regionu je určena všem ženám, jež svým aktivním přístupem motivují a obohacují ostatní, podílejí se na veřejném životě, pomáhají nemocným, dětem či zvířatům nebo přispívají ke zlepšení a rozvoji svého regionu. Soutěž se koná pod záštitou Senátu Parlamentu ČR a Asociace krajů ČR. Vyhlašovatelem soutěže je od roku 2009 společnost Prime Communications, s. r. o.

 

footer