Čeští fotbalisté podpořili charitativní sbírku bot do rozvojových zemí

Máte doma boty, které již nenosíte a zdá se vám škoda je vyhodit do popelnice? Dejte jim druhou šanci a prostřednictvím charitativního projektu Shoes4Life je darujte lidem z rozvojových zemí. Do projektu se nově zapojila i německá módní značka CAMP DAVID a ve svých prodejnách vytvoří sběrná místa. Svoje boty dali a projekt podpořili také fotbalisté Tomáš Ujfaluši, Vladimír Šmicer, Horst Siegl, Josef Němec, Martin Hyský, sportovní ředitel České asociace fotbalových hráčů Dominik Rodinger nebo novinář Pavel Novotný.

Zahájení spolupráce  Máte dse uskutečnilo v jednom z obchodů CAMP DAVID v Obchodním centru Letňany za účastí zakladatelky iniciativy Markéty Haindlové a známých osobností zShoes4Life (1)ejména českého fotbalu. Módní značka nabídne ve svých prodejnách v Česku sběrná místa, na která budou moci lidí přinášet nepotřebné boty. Za odevzdání jednoho páru bot dostane zákazník navíc dvacetiprocentní slevu na nákup bot nových. „Projekt Shoes4Life velmi podporuji. Letos jsem již s řadou dalších fotbalistů fotil charitativní fotografie a chci pomáhat určitě dál. U nás jsou boty spotřebním zbožím, jedny máme do posilovny, další na fotbal, na běhání, Focení Shoes4Life (1)k obleku, na normální nošení. Na světě jsou ale lidé, kteří takové možnosti nemají a nošení bot je pro ně luxusem. Darovat nepotřebné kopačky nebo jakékoli jiné boty je to nejmenší, co můžeme pro lidi z roTomáš Ujfalušizvojových zemí udělat,“ řekl fotbalista Vladimír Šmicer. Sbírka není nijak časově omezená. Nepotřebné, ale stále zachovalé boty tak mohou zájemci do prodejen CAMP DAVID nosit kdykoli budou chtít. Pokud máte prodejnu z ruky, může boty odevzdat nebo zaslat do kanceláře České asociace fotbalových hráčů v Praze 1.
Charitativní projekt Shoes4Life založila před čtyřmi lety advokátka Markéta Haindlová s původním cílem podpořit sport v rozvojových zemích. Později se projekt rozšířil dále a získal globální úroveň. „První sbírku jsme zorganizovali ve prospěch fotbalové školy Fernanda Nevese. Kopačky byly určeny pro mladé fotbalisty, aby si mohli snít svůj sen o tom, že jednou vstoupí do světa velkého fotbalu. Od té doby máme za sebou také úspěšnou misi ve Rwandě, kde jsme pomohli dětem v dětském domově, v Keni a na Kapverdských ostrovech. Celkem jsme poslali asi pět set párů bot,“ sdělila Markéta Haindlová, která destinace vybírá ve spolupráci s partnerskými organizacemi působícími přímo v rozvojových zemích. Tou další budou podle ní Filipíny. „Dosavadní pomoc mě natolik motivovala, že jsem se rozhodla projekt rozvíjet dál a pomáhat lidem, kteří to potřebují. Tím, že dáme odloženým párům bot druhou šanci, dopřejeme druhou šanci i těm, kteří by si nikdy žádné boty nemohli dovolit. Velmi si proto vážím firmy CAMP DAVID a osobností, kteří nám pomáhají a zúčastnili se posledního focení kampaně. Největší díky pak samozřejmě patří veřejnosti, která nám boty nosí,“ dodala Markéta Haindlová, která se nyní chystá prezentovat projekt Shoes4Life také v New Yorku u příležitosti konference Save the dreams.
Více na www.shoes4life.cz.

footer