Benefiční koncert pomohl pětileté Elle s mozkovou obrnou. V Kamýku nad Vltavou se vybralo přes dvacet tisíc

Koncem listopadu zavítal cyklus Benefice pro… s hudebním vystoupením skupiny USBband do Kamýku nad Vltavou. Pomáhat hudbou, pobavit se a spojit svět zdravých s handicapovanými – cyklus benefičních koncertů je vždy věnovaný konkrétnímu člověku a slouží jako způsob finanční pomoci pro zlepšení jejich životních podmínek. Díky ohromné štědrosti a zájmu místních obyvatel se na místě vybralo přes 21 tisíc a na účtě je tak nyní krásných 54 300 korun. Celý výtěžek připadne rodině pětileté Elly s dětskou mozkovou obrnou.

„Ella se sice narodila v termínu, ale díky akutnímu císařskému řezu. Lékaři ji resuscitovali a sledovali v inkubátoru. Teprve kolem jejího prvního roku lékaři diagnostikovali dětskou mozkovou obrnu s nejasnými vyhlídkami do budoucna. Všechny finanční dary tak poputují zejména na nákup nákladného mechanického vozíku, vertikalizátoru a na neurorehabilitace,“ uvedla Hana Potměšilová, předsedkyně organizace Revenium, která je hlavním pořadatelem akce.

Koncert, který se nesl v melodiích rocku, folku a jazzu zaplnil celý sál. Starosta Kamýku Petr Halada navíc poskytl bezplatný pronájem Kulturního domu, zařídil občerstvení a celého koncertu se nejen zúčastnil, ale i finančně Ellu podpořil. Sama Ellinka přinesla sladký dárek jako poděkování za organizaci akce, kterou si náramně užila i s celou rodinou. Rodiče Ellinky poté obešli každého návštěvníka a osobně mu ještě jednou poděkovali za podporu a za to, že přišel na koncert.

„Naše holčička je velká bojovnice a snaží se s diagnózou poprat. Má toho před sebou ještě hodně. Péče je samozřejmě časově náročná a nedá se bohužel skloubit s běžným zaměstnáním. O to více si ceníme času a veškeré podpory všech úžasných lidí, kteří přišli na koncert, nebo přispěli přímo na účet organizace Revenium. Bylo úžasné se se všemi potkat v tak nádherném prostředí a vidět Ellinku, jak si koncert užívá. Opravdu z celého srdce děkujeme,“ dodala maminka Ellinky Kateřina Fekoňová.

Podpořit Ellu Fekoňovou můžete ale i nyní. Finanční dary lze posílat na účet Revenium, z.s. 115-5689490267/0100 a variabilní symbol pro Ellu je datum koncertu: 22112019.

Další informace najdete na:
www.beneficepro.cz
www.usbband.cz
www.revenium.cz

footer