„Benefice pro Terezku“ odstartuje v Jincích cyklus benefičních koncertů

Celkem dvanáct měst se ve Středočeském kraji dočká vystoupení talentované skupiny USBband. Hudební šňůru odstartuje skupina 13. 9. v Jincích. Cyklus je věnovaný vždy konkrétnímu člověku a slouží jako způsob finanční pomoci pro konkrétní zlepšení jejich životních podmínek. Celý výtěžek z první akce připadne rodině dvanáctileté Terezky.

„Terezka se společně se svým dvojčátkem narodila předčasně v šestém měsíci. Na světě byla chvilku, a už bojovala se svou první životní nástrahou – krvácením do mozku. A byť svůj boj vyhrála, tak je Terezka ochrnutá na levou část těla a nemůže chodit. Diagnóza jménem „těžká mozková obrna“ je navíc komplikována epilepsií a těžkou mentální retardací,“ uvedla Hana Potměšilová, předsedkyně organizace Revenium, která je hlavním pořadatelem akce.

Návštěvníci koncertů se mohou těšit na nádhernou atmosféru, kterou podtrhne nádech rocku, folku a jazzu. Písně kapely USB band jsou zpívanými příběhy, které prožívá každý z nás. Za nápadem sbližovat a pomáhat hudbou, stojí textař, kytarista a zpěvák Michal Svatý. Jako autor je podepsán pod písněmi např. Báry Basikové, Marty Kubišové a Věry Špinarové a muzikálu Frida Kahlo.

„Idea projektu „Benefice pro…“ vznikla spontánně. První koncert jsme hráli v říjnu minulého roku a společně se všemi účastníky jsme dokázali ulehčit Báře, která trpí dětskou obrnou a anartrií. Byl to neuvěřitelný pocit nejen pro nás, ale především pro rodinu Barunky,“ prozradil důvod rozhodnutí rozjet cyklus těchto koncertů Michal Svatý a dodává, že by obdobná pomoc nebyla možná bez zájmu všech úžasných lidí, kterým není jiná lidská duše lhostejná.

Veškeré budoucí akce pod hlavičkou organizace Revenium a umělců z USBband budou k nalezení na webových a Facebookových stránkách, které jsou nyní v realizaci.

footer