Akce Zelený Špindl. Skiareál a Město Špindlerův Mlýn uklidí před létem nejen sjezdovky.

 

Tradiční úklidovou akci s názvem Zelený Špindl pořádá Skiareál a Město Špindlerův Mlýn v pátek 19. května. Zúčastní se jí i Igor Rattaj, předseda představenstva společnosti Tatry Mountain Resorts provozující Skiareál Špindlerův Mlýn. Pokud máte rádi hory a čistou přírodu, zapojte se i vy a pomozte s úklidem sjezdovek a okolní přírody. Kromě dobrého pocitu získají všichni dobrovolníci jednodenní skipas na zimu nebo zpáteční jízdenku na letní sezónu. Chybět nebude ani workshop. Zájemci se mohou do úklidu poprvé zapojit během celého víkendu 20. a 21. května, kdy na Medvědíně vystoupí zpěvačka Anna Slováčková.

„Našim záměrem je zapojit do úklidu nejen místní občany, ale všechny návštěvníky Špindlerova Mlýna, kterým není stav krkonošské přírody lhostejný. Jde zejména o sběr odpadků, které se na sjezdovkách, v lese a přilehlých cestách za zimu nahromadily,“ uvedl ředitel Skiareálu Špindlerův Mlýn René Hroneš s tím, že organizované uklízení odstartuje v pátek 19. května v 9:30 hodin u dolní stanice lanovky Medvědín. Pořadatelé vybaví dobrovolníky pytli, rukavicemi a mapou, kam se vydat. Všichni občané či návštěvníci Špindlerova Mlýna, kteří se do úklidu zapojí, se budou moci následně zdarma občerstvit v bistru Eduardo, získají odměnu v podobě jednodenního skipasu na příští sezónu nebo zpáteční jízdenku na lanovku v létě. Nebude chybět ani edukativní workshop na téma třídění odpadu.

Zelený Špindl bude v letošním roce pokračovat i o víkendu 20. a 21. května, aby se mohl zapojit každý, kdo vyrazí na procházku, výlet či záměrně za úklidem přírody. Akce již nebude organizovaná, zájemci si budou moci vyzvednout pytle a rukavice na recepci zapojených hotelů a na turistických informačních centrech v centru města. Sběrné kontejnery na odpadky budou k dispozici u dolní stanice Medvědín a u sídla technických služeb.

Koncert Anny Slováčkové i soutěž o pobyt v luxusních hotelích a dalších

Pokud se chystáte na úklid a jste soutěživí, nenechte si ujít akce na sociálních sítích. Své příspěvky označujte #zelenyspindl, tagujte @mestospindleruvmlyn či @skiareal.spindl. Autoři nejzajímavějších příspěvků s tématikou jarního špindlerovského úklidu na Facebooku a Instagramu získají pobyt v luxusním hotelu Harmony nebo Savoy. Další vybrané příspěvky budou odměněny aktivitami Yelow Pointu, jako například Zip line, koloběžky nebo houpačka. Těšit se můžete i na hudební vystoupení známé herečky a zpěvačky Anny Slováčkové, která zazpívá v sobotu 21. 5. od 14:00 u dolní stanice Medvědín.

Akce Zelený Špindl se uskuteční za podpory Města Špindlerův Mlýn, Skiareálu zastoupeným společností Melida a.s., spolku Tourist Board z.s.. Hlavním partnerem akce je společnost ČEZ. Dalšími partnery Marius Pedersen, Technické služby města Špindlerův Mlýn, Harmony Club Hotel, Asten Hotels a Yelow Point.

 

Více na www.mestospindleruvmlyn.cz a www.skiareal.cz

 

 

footer