CZ | EN

Změřte si čas na sjezdovce! Vysoké Tatry nabízejí novou arénu s časomírou i slalomovou trať

 V horském středisku v Tatranské Lomnici si mohou lyžaři změřit čas své jízdy díky zbrusu nové Audi Ski Aréně. Bezplatná služba slalomových branek s časomírou je vhodná pro širokou veřejnost, která si chce vyzkoušet průjezd brankami a přiblížit se zážitku špičkového světového závodu. Dojezdová část tohoto typu arény, ale s jinými velikostními rozměry, bude součástí Světového poháru žen 5. a 6. března v lyžařském středisku Jasná Nízké Tatry.

Každý, kdo si vychutnává lyžovačku ze Skalnatého plesa do Tatranské Lomnice, může zamířit i doaudi ski arena_lyziarske stredisko Tatranska Lomnica slalomových branek, změřit si čas a zastat v cíli nové Audi Ski Arény. Rychlost jízdy na osíťované a vyhrazené části sjezdovky Čučoriedky západ měří časomíra s kompletním příslušenstvím. Délka měřeného úseku je přibližně 400 metrů. Dobře viditelná časomíra s finálním časem je umístěna na dojezdu, kterým lyžař projíždí. „Novinka potěší všechny, kteří to s lyžováním myslí vážně, ale i ty, kteří chtějí zažít pocit závodníka na trati nebo se jen pobavit s přáteli při porovnávání si rychlostních časů. Trať se slalomovými brankami je postavena tak, aby ji zvládli dospělí, senioři, děti i začátečníci. Možná právě na tomto svahu vyroste další lyžařská hvězda. Tuto zimu jsme na svahu Start východ vytvořili i populární Fun Zone pro rodiny s dětmi. Připraveny jsou terénní vlny a jedna velká klopená zatáčka. Nenáročné sněhové přstart cucoriedky zapadekážky dokážou zdolat i úplní začátečníci,“ uvedl Dušan Slavkovský, ředitel horských středisek ve Vysokých Tatrách.

Přestože se i v Tatrách trochu oteplilo, v lyžařských střediscích je dostatečné množství sněhu a teploty se pohybují těsně nad nulou. Na sjezdovkách v Tatranské Lomnici je od 50-60 cm sněhu, Štrbské Pleso má 65 cm sněhu a na sjezdovkách ve Starém Smokovci je 40 cm sněhu a podmínky pro lyžování jsou ve Vysokých Tatrách velmi dobré. Lyžaři mají k dispozici 19 km sjezdových tratí a 17 dopravních zařízení – lanovek a vleků.

Skiareál Špindlerův Mlýn chystá na zimu revoluční systém prodeje skipasů. Ceny půjdou dolů

Zima se nezadržitelně blíží a přípravy na lyžařskou sezónu 2018/2019 jsou v plném proudu i ve Skiareálu Špindlerův Mlýn. Největší krkonošské středisko si připravilo pro návštěvníky řadu novinek. Tou největší je změna systému nákupu skipasů. Lyžaři si budou moci vybrat z několika způsobů nákupu a sami se rozhodnout, kolik za skipas zaplatí. Díky věrnostnímu programu GOPASS se pořizování skipasů přesouvá do online prostředí, které kromě pohodlného nákupu přinese lyžařům i zajímavé úspory. Oproti loňskému roku budou ceny skipasů dokonce nižší.  

Devátý ročník soutěže Žena regionu má svou absolutní vítězku. Stala se jí vedoucí azylového domu pro hendikepované matky Marcela Dvořáčková

Veřejně prospěšná soutěž Žena regionu zná svou vítězku. Prestižní ocenění získala díky největšímu počtu hlasů široké veřejnosti Marcela Dvořáčková z Ústeckého kraje, která vede unikátní charitativní azylový dům v Jiřetíně pod Jedlovou. Slavnostní galavečer s vyhlášení výsledků se uskutečnil 25. října v hlavním sále Valdštejnského paláce Senátu Parlamentu ČR za účasti předních představitelů politické a společenské scény, partnerů i zástupců soutěže.  

Špindlerův Mlýn připravil pro návštěvníky novou naučnou stezku, výstavu fotografií i lanovky zdarma po celou dobu vašeho pobytu

Chystáte se vyrazit na letní dovolenou nebo na víkend do Špindlu? V rámci ubytování máte nyní možnost získat pro všechny členy rodiny jízdenky na lanovky zdarma. Špindlerovský Skiareál nabízí návštěvníkům i v létě široké spektrum aktivit a zábavy, a to jak pro dospělé, tak i děti. Vyzkoušet můžete zbrusu novou naučnou stezku na Medvědíně a ujít si nenechte ani unikátní výstavu fotografií „starého“ Špindlu u příležitosti 100. výročí vzniku samostatného Československa.  

Korunku pro Českou Miss tvoří sklářka britské královny a norského krále

Originální skleněné korunky malované žlutým a růžovým zlatem a platinou získají vítězky letošního ročníku České Miss. Vyrábí je pro ně světová umělkyně Gordana Turuk, jejíž díla vlastní například britská královna Alžběta II., princ Albert II., norský král, dubajský šejk, americký moderátor Larry King či skladatel Herbie Hancock. Ukázkovou korunku pro královnu krásy i další díla viděli včera návštěvníci hotelu Augustine v Praze na tiskové konferenci České Miss.  

Startuje devátý ročník celostátní soutěže Žena regionu. Nominuje své favoritky!

Znáte někoho, kdo se ve svém volném čase obětuje pro druhé a zvládá své aktivity skloubit s péčí o rodinu? Málo se podle vás o těchto nevšedních ženách veřejně mluví? Změňte to! Zapojte se do neziskové soutěže Žena regionu a přihlaste svou kamarádku, maminku, sestru nebo třeba kolegyni z práce. Dokažte, že jejich obětavost a práce mají skutečně smysl. V dubnu startují nominace do 9. ročníku celostátního projektu Žena regionu pod záštitou předsedy Senátu Parlamentu ČR a Asociace krajů ČR.