+420 222 361 580 | info@primeco.cz

Změřte si čas na sjezdovce! Vysoké Tatry nabízejí novou arénu s časomírou i slalomovou trať

 V horském středisku v Tatranské Lomnici si mohou lyžaři změřit čas své jízdy díky zbrusu nové Audi Ski Aréně. Bezplatná služba slalomových branek s časomírou je vhodná pro širokou veřejnost, která si chce vyzkoušet průjezd brankami a přiblížit se zážitku špičkového světového závodu. Dojezdová část tohoto typu arény, ale s jinými velikostními rozměry, bude součástí Světového poháru žen 5. a 6. března v lyžařském středisku Jasná Nízké Tatry.

Každý, kdo si vychutnává lyžovačku ze Skalnatého plesa do Tatranské Lomnice, může zamířit i doaudi ski arena_lyziarske stredisko Tatranska Lomnica slalomových branek, změřit si čas a zastat v cíli nové Audi Ski Arény. Rychlost jízdy na osíťované a vyhrazené části sjezdovky Čučoriedky západ měří časomíra s kompletním příslušenstvím. Délka měřeného úseku je přibližně 400 metrů. Dobře viditelná časomíra s finálním časem je umístěna na dojezdu, kterým lyžař projíždí. „Novinka potěší všechny, kteří to s lyžováním myslí vážně, ale i ty, kteří chtějí zažít pocit závodníka na trati nebo se jen pobavit s přáteli při porovnávání si rychlostních časů. Trať se slalomovými brankami je postavena tak, aby ji zvládli dospělí, senioři, děti i začátečníci. Možná právě na tomto svahu vyroste další lyžařská hvězda. Tuto zimu jsme na svahu Start východ vytvořili i populární Fun Zone pro rodiny s dětmi. Připraveny jsou terénní vlny a jedna velká klopená zatáčka. Nenáročné sněhové přstart cucoriedky zapadekážky dokážou zdolat i úplní začátečníci,“ uvedl Dušan Slavkovský, ředitel horských středisek ve Vysokých Tatrách.

Přestože se i v Tatrách trochu oteplilo, v lyžařských střediscích je dostatečné množství sněhu a teploty se pohybují těsně nad nulou. Na sjezdovkách v Tatranské Lomnici je od 50-60 cm sněhu, Štrbské Pleso má 65 cm sněhu a na sjezdovkách ve Starém Smokovci je 40 cm sněhu a podmínky pro lyžování jsou ve Vysokých Tatrách velmi dobré. Lyžaři mají k dispozici 19 km sjezdových tratí a 17 dopravních zařízení – lanovek a vleků.

Znáte obětavou, akční ženu? Nominujte ji do konce června do celonárodní ankety Žena regionu!

Neziskový projekt Žena regionu má před sebou nádherný jedenáctý ročník. Cílem ankety, která se koná pod záštitou Senátu PČR a Asociace krajů ČR, je ocenit úsilí a obětavost neobyčejných žen. Těch máme ve svém okolí mnoho, jen často nedávají svou unikátnost na odiv. Nejedná se přitom o osobnosti známé ze světa šoubyznysu nebo ekonomické štiky, ale ty, které svůj volný čas a práci nezištně dávají druhým. Znáte takové ženy? Nominovat je do soutěže na www.zenaregionu.cz můžete do konce června!
 

Celonárodní projekt Žena regionu zahajuje jedenáctý ročník!

Neziskový projekt Žena regionu má před sebou nádherný jedenáctý ročník. Cílem akce, která se koná pod záštitou Senátu PČR a Asociace krajů ČR, je ocenit úsilí a obětavost neobyčejných žen. Těch máme ve svém okolí mnoho, jen často nedávají svou unikátnost na odiv. Nejedná se přitom o známé osobnosti, ale především o ty, které svůj volný čaj nezištně dávají druhým. Znáte takové ženy? Nominovat je do soutěže můžete od 1. dubna i vy!

 

Hory opět ožívají – Skiareál Špindlerův Mlýn otevře lanovky

Skiareál ve Špindlu se připravuje na zahájení letní sezóny. Lanová dráha na Medvědín se poprvé rozjede v pátek 1. května 2020, v provozu pak bude všechny květnové víkendy včetně dalšího státního svátku. Jedná se o první ze sérií kroků, jak vyjít vstříc všem fanouškům hor, čerstvého vzduchu a procházek po hřebenech Krkonoš. Skiareál nabízí téměř sto kilometrů cyklotras a otevřené jsou i oblíbené naučné stezky pro rodiny s dětmi. Samozřejmostí jsou bezpečnostní a hygienická opatření.  

Výsledky řádné valné hromady TMR 2020

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ (29. dubna 2020) – 29. dubna 2020 se v Holiday Village Tatralandia v Liptovském Mikuláši konalo řádné Valné shromáždění (ŘVS) společnosti Tatry mountain resorts, a.s. (Společnost, TMR). Akcionáři přijali veškeré návrhy představenstva.

 

Igor Rattaj: Umím si představit, že bychom začátkem května obnovili provoz lanovek

Liptovský Mikuláš, 20. dubna 2020 – Vrátí se život do horských středisek? Hlavní akcionář Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) Igor Rattaj je přesvědčený, že pokud v současné situaci dokáže bez problémů fungovat osobní vlaková doprava, tak by při dodržování povinných preventivních opatření bylo možné od května pro návštěvníky hor zprovoznit i lanovky ve Vysokých a Nízkých Tatrách.