+420 222 361 580 | info@primeco.cz

Výuka ve školách se přesunula online a je digitalizovaná

Základní, Střední škola a Gymnázium EDUCAnet Praha najeli na unikátní styl online výuky. Ta se koná v reálném čase za pomocí digitálu a videokonferencí. Síť soukromých škol tak pohotově reaguje na omezení při výuce způsobené koronavirem v době, kdy se blíží nejen přijímací zkoušky, ale i maturity. Systém uvítali rodiče i studenti.

„Rozhodli jsme se pro naše studenty zařídit tu nejefektivnější metodu online výuky. Učivo totiž nelze posílat mailem a poté čekat, zda dorazí nějaká odpověď. Zadávání úkolů přes různá školní webová rozhraní také není ideální. Z tohoto důvodu jsme s kolegy zprovoznili plně digitalizovanou výuku. Píše se rok 2020 a jako zprostředkovatel vzdělání dostáváme výzvu, kterou musíme přijmout,“ vysvětlil Jakub Pour, ředitel školy.

Systém, který funguje na několika progresivních vysokých školách a univerzitách se tak na našem území stává skutečností i pro střední a základní školu. Žáci a studenti fungují podle reálného rozvrhu v reálném čase. Stačí se přes školní e-mailovou adresu přihlásit k vyučování, kde mají možnost s pedagogem komunikovat, plnit zadání jednotlivých předmětů, a především mít látku učitelem vysvětlenou.

„Vzniklou situaci vnímáme jako obrovskou výzvu a šanci, jak zlepšit české školství. Díky přechodu k on-line výuce všichni učitelé a žáci zlepší své IT dovednosti, zejména ve vytváření různých podcastů či video hodin, ale i například v přípravě on-line testování. EDUCAnet Praha se na tuto výzvu moc těší a doufáme, že se podobného systému výuky chytí i ostatní školy,“ dodal Pour.

Výjimku v celé on-line výuce tvoří pouze program pro žáky 1. stupně ZŠ. Jednotliví rodiče získali e-mailové adresy pro své děti, kam lze například přes Google disk rovnou nahrávat úkoly. Rodiče s žáčky mají také možnost se odpoledne zúčastnit online výuky těch předmětů, které budou děti potřebovat vysvětlit. Rodiče tak pracují společně nejen s dětmi, ale i s ostatními rodiči a učitelem.

Znáte obětavou, akční ženu? Nominujte ji do konce června do celonárodní ankety Žena regionu!

Neziskový projekt Žena regionu má před sebou nádherný jedenáctý ročník. Cílem ankety, která se koná pod záštitou Senátu PČR a Asociace krajů ČR, je ocenit úsilí a obětavost neobyčejných žen. Těch máme ve svém okolí mnoho, jen často nedávají svou unikátnost na odiv. Nejedná se přitom o osobnosti známé ze světa šoubyznysu nebo ekonomické štiky, ale ty, které svůj volný čas a práci nezištně dávají druhým. Znáte takové ženy? Nominovat je do soutěže na www.zenaregionu.cz můžete do konce června!
 

Celonárodní projekt Žena regionu zahajuje jedenáctý ročník!

Neziskový projekt Žena regionu má před sebou nádherný jedenáctý ročník. Cílem akce, která se koná pod záštitou Senátu PČR a Asociace krajů ČR, je ocenit úsilí a obětavost neobyčejných žen. Těch máme ve svém okolí mnoho, jen často nedávají svou unikátnost na odiv. Nejedná se přitom o známé osobnosti, ale především o ty, které svůj volný čaj nezištně dávají druhým. Znáte takové ženy? Nominovat je do soutěže můžete od 1. dubna i vy!

 

Hory opět ožívají – Skiareál Špindlerův Mlýn otevře lanovky

Skiareál ve Špindlu se připravuje na zahájení letní sezóny. Lanová dráha na Medvědín se poprvé rozjede v pátek 1. května 2020, v provozu pak bude všechny květnové víkendy včetně dalšího státního svátku. Jedná se o první ze sérií kroků, jak vyjít vstříc všem fanouškům hor, čerstvého vzduchu a procházek po hřebenech Krkonoš. Skiareál nabízí téměř sto kilometrů cyklotras a otevřené jsou i oblíbené naučné stezky pro rodiny s dětmi. Samozřejmostí jsou bezpečnostní a hygienická opatření.  

Výsledky řádné valné hromady TMR 2020

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ (29. dubna 2020) – 29. dubna 2020 se v Holiday Village Tatralandia v Liptovském Mikuláši konalo řádné Valné shromáždění (ŘVS) společnosti Tatry mountain resorts, a.s. (Společnost, TMR). Akcionáři přijali veškeré návrhy představenstva.

 

Igor Rattaj: Umím si představit, že bychom začátkem května obnovili provoz lanovek

Liptovský Mikuláš, 20. dubna 2020 – Vrátí se život do horských středisek? Hlavní akcionář Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) Igor Rattaj je přesvědčený, že pokud v současné situaci dokáže bez problémů fungovat osobní vlaková doprava, tak by při dodržování povinných preventivních opatření bylo možné od května pro návštěvníky hor zprovoznit i lanovky ve Vysokých a Nízkých Tatrách.