+420 222 361 580 | info@primeco.cz

Výsledky řádné valné hromady TMR 2020

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ (29. dubna 2020) – 29. dubna 2020 se v Holiday Village Tatralandia v Liptovském Mikuláši konalo řádné Valné shromáždění (ŘVS) společnosti Tatry mountain resorts, a.s. (Společnost, TMR). Akcionáři přijali veškeré návrhy představenstva.

Akcionáři mimo jiné schválili individuální účetní závěrku a návrh na rozdělení zisku za minulý finanční rok 2018/2019 ve výši 4,087 mil. EUR a to tak, že 408,7 tis. EUR se využije na doplnění rezervního fondu, 20 tis. EUR se využije na příděl do sociálního fondu a 3,657 mil. EUR se ponechá ve Společnosti jako nerozdělený zisk minulých období. Společnost KPMG Slovensko spol. s.r.o. byla opětovně zvolena za auditora TMR. Dále akcionáři schválili změny stanov Společnosti, pravidla odměňování, odvolali člena dozorčí rady Igora Rattaje a zvolili členy dozorčí rady, Andreje Devečku a Bohuše Hlavatého. Pan Bohuš Hlavatý zároveň končí na pozici předsedy představenstva a CEO s tím, že do konce roku 2020 zůstane pozice CEO neobsazena.

Ohledně obchodního plánu na současný finanční rok 2019/20, vzhledem k vývoji pandemie COVID-19, TMR bere v úvahu několik variant vývoje finanční situace. Jelikož se situace stále mění, finanční rozpočet je momentálně až nenastavitelný. Plánem Společnosti je si během krizového období zachovat finanční stabilitu a bezpečné pokračování činnosti v dalších obdobích. Vzhledem k této situaci Společnost stále upravuje své operativní finanční plány a konkrétní plán nezveřejňuje.

Zápis ŘVS bude zveřejněn do 15 dnů na http://tmr.sk/pre-investorov/zakonne-zverejnenia/valne-zhromadenia/.

___________________________________________________________________________

Společnost Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektem v oblasti cestovního ruchu ve střední a východní Evropě, který vlastní nebo si pronajímá a provozuje atraktivní horská střediska, zábavní parky, golfové resorty, restaurační zařízení, sportovní služby, obchody a hotely. V Nízkých Tatrách na Slovensku TMR vlastní a provozuje středisko Jasná Nízké Tatry a hotely Grand Jasná, Hotel Tri Studničky, Chalets Jasná Collection, Hotel Srdiečko, Hotel Pošta a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkem Aquaparku Tatralandia. Jde o největší slovenský aquapark s celoročním provozem, který nabízí kromě vodní zábavy i Tropical Paradise – speciální tropickou halu s mořskou vodou i zábavu ve Fun Parku a ubytování v bungalovech a apartmánech Holiday Village Tatralandia. Ve Vysokých Tatrách TMR vlastní a provozuje středisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, kterou TMR spoluprovozuje. Ve slovenských Vysokých Tatrách TMR také vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec, Hotel FIS Štrbské Pleso a Noc na Lomnickom štíte. V Rakousku Skupina vlastní a provozuje alpské středisko na ledovci Mölltaler Gletscher a její sesterské středisko Ankogel Mallnitz. V Čechách také nepřímo vlastní minoritní podíl ve společnosti Melida, a.s., která si pronajímá a provozuje středisko Špindlerův Mlýn. TMR si také pronajímá a provozuje český lyžařský areál Ještěd, Golf & Ski Resort Ostravice a pronajímá si Kaskáda Golf Resort Brno, kde zastřešuje provoz hotelu, restaurace a kongresového centra. V Polsku TMR vlastní a provozuje horské středisko Szczyrk Mountain Resort a Legendiu – Slezský zábavní park (Śląskie Wesołe Miasteczko). V rámci realitních projektů se Skupina převážně orientuje na rozvoj, budování a prodej apartmánů a komerčních prostor a pronájem hotelů v resortech TMR. Do konce finančního roku 2019 se proinvestovalo do rozvoje a modernizace středisek TMR cca 400 mil. EUR. Akcie TMR jsou obchodovány na třech evropských burzách v Bratislavě, Praze a ve Varšavě.

 

Znáte obětavou, akční ženu? Nominujte ji do konce června do celonárodní ankety Žena regionu!

Neziskový projekt Žena regionu má před sebou nádherný jedenáctý ročník. Cílem ankety, která se koná pod záštitou Senátu PČR a Asociace krajů ČR, je ocenit úsilí a obětavost neobyčejných žen. Těch máme ve svém okolí mnoho, jen často nedávají svou unikátnost na odiv. Nejedná se přitom o osobnosti známé ze světa šoubyznysu nebo ekonomické štiky, ale ty, které svůj volný čas a práci nezištně dávají druhým. Znáte takové ženy? Nominovat je do soutěže na www.zenaregionu.cz můžete do konce června!
 

Celonárodní projekt Žena regionu zahajuje jedenáctý ročník!

Neziskový projekt Žena regionu má před sebou nádherný jedenáctý ročník. Cílem akce, která se koná pod záštitou Senátu PČR a Asociace krajů ČR, je ocenit úsilí a obětavost neobyčejných žen. Těch máme ve svém okolí mnoho, jen často nedávají svou unikátnost na odiv. Nejedná se přitom o známé osobnosti, ale především o ty, které svůj volný čaj nezištně dávají druhým. Znáte takové ženy? Nominovat je do soutěže můžete od 1. dubna i vy!

 

Hory opět ožívají – Skiareál Špindlerův Mlýn otevře lanovky

Skiareál ve Špindlu se připravuje na zahájení letní sezóny. Lanová dráha na Medvědín se poprvé rozjede v pátek 1. května 2020, v provozu pak bude všechny květnové víkendy včetně dalšího státního svátku. Jedná se o první ze sérií kroků, jak vyjít vstříc všem fanouškům hor, čerstvého vzduchu a procházek po hřebenech Krkonoš. Skiareál nabízí téměř sto kilometrů cyklotras a otevřené jsou i oblíbené naučné stezky pro rodiny s dětmi. Samozřejmostí jsou bezpečnostní a hygienická opatření.  

Výsledky řádné valné hromady TMR 2020

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ (29. dubna 2020) – 29. dubna 2020 se v Holiday Village Tatralandia v Liptovském Mikuláši konalo řádné Valné shromáždění (ŘVS) společnosti Tatry mountain resorts, a.s. (Společnost, TMR). Akcionáři přijali veškeré návrhy představenstva.

 

Igor Rattaj: Umím si představit, že bychom začátkem května obnovili provoz lanovek

Liptovský Mikuláš, 20. dubna 2020 – Vrátí se život do horských středisek? Hlavní akcionář Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) Igor Rattaj je přesvědčený, že pokud v současné situaci dokáže bez problémů fungovat osobní vlaková doprava, tak by při dodržování povinných preventivních opatření bylo možné od května pro návštěvníky hor zprovoznit i lanovky ve Vysokých a Nízkých Tatrách.