CZ | EN

V Tatrách odstartovala o víkendu zimní sezóna. Na openingu nechyběl slovenský prezident ani české osobnosti

Dlouho očekávaná lyžařská sezóna v Nízkých Tatrách odstartovala první prosincový víkend v Jasné. Stovky lyžařů a snowboardistů měli k dispozici více než deset kilometrů sjezdovek. Na opening sezóny zavítal i slovenský prezident Andrej Kiska nebo česká modelka Simona Krainová. Oficiální otevření zimy pak završil hollywoodský večer v hudebním klubu pod Chopkem.

 Lyžaři si moSki opening Jasná Nízké Tatry (5)hli natrénovat své první obloučky a oprášit techniku jízdy již v pátek, kdy se letos poprvé spustila sjezdovka Biela Púť na severní straně Chopku a Slnečná na jižní straně. Od mikulášské soboty už ale bylo k dispozici více než 10 kilometrů sjezdovek. Sobotní lyžovačku zpestřila také soutěž o zapůjčení auta, animační hry a DJ. Tradiční o
tevření zimní sezóny v Jasné si nenechal ujít ani slovenský prezident Andrej Kiska, česká modelka Simona Krainová nebo bývalá Miss Earth Tereza Fajksová. Přilákal je nejen první sníh, ale i nádherné slunečné počasí a modrá obloha. Celodenní lyžovačku pak završil tradiční Winter Music opening v hudebním klubu Happy End, který se tentokrát uskutečnil na téma Zlatého věku Hollywoodu. Nechyběl červený koberec, řada osobností, živé sochy nebo koncert Dary Rolins.

Nízké Tatry nabídnou nový snowpark nebo přes 70 kilometrů běžkařských tratí

Během letošní sezóny se mohou návštěvníci Jasné těšit na desítky kilometrůSki opening Jasná Nízké Tatry (8) nových tratí na severní i jižní straně Chopku včetně sněhových zábran a nového zasněžovacího systému. Ten umožní zprovoznit sjezdovky v mnohem kratším čase než kdykoli dříve. „Výraznou proměnou projde také nejstarší areál zábavy Snowpark Jasná.
Přibudou dvě nové překážky s terénní úpravou, díky kterým bude na jeho spuštění stačit méně sněhu než doposud. Návštěvníci si tak snowpark užijí mnohem dřív než v minulých letech. V lokalitě Biela Púť pak na lyžaře čeká větší Aprés ski bar, kde si mohou během lyžovačky dobít energii a zpříjemnit den na svahu,“
sdělila marketingová ředitelka Jasná Nízké Tatry Sylvia Artzová. Novinkou jsou i skipasy, které umožní lyžařům kontrolovat počet odlyžovaných kilometrů během celého dne. Na své si bezesporu přiNechyběla ani Simona Krainovájdou i příznJasnou navštívila i modelka Tereza Fajksováivci běžkování. K dispozici budou mít více než 70 kilometrů tratí různých obtížností. Letos si mohou zájemci zaběžkovat v okolí Ružomberka nebo v Západnách Tatrách z Liptovské Kokavy na Podbanské. K zimě a sněhu neodmyslitelně patří také možnost relaxu v liptovských aquaparcích a zajímavé sportovní akce. Tou nejzajímavější bude nepochybně Světový pohár žen v alpském lyžování, který zavítá do Jasné 4. až 6. března 2016.

Skiareál Špindlerův Mlýn chystá na zimu revoluční systém prodeje skipasů. Ceny půjdou dolů

Zima se nezadržitelně blíží a přípravy na lyžařskou sezónu 2018/2019 jsou v plném proudu i ve Skiareálu Špindlerův Mlýn. Největší krkonošské středisko si připravilo pro návštěvníky řadu novinek. Tou největší je změna systému nákupu skipasů. Lyžaři si budou moci vybrat z několika způsobů nákupu a sami se rozhodnout, kolik za skipas zaplatí. Díky věrnostnímu programu GOPASS se pořizování skipasů přesouvá do online prostředí, které kromě pohodlného nákupu přinese lyžařům i zajímavé úspory. Oproti loňskému roku budou ceny skipasů dokonce nižší.  

Devátý ročník soutěže Žena regionu má svou absolutní vítězku. Stala se jí vedoucí azylového domu pro hendikepované matky Marcela Dvořáčková

Veřejně prospěšná soutěž Žena regionu zná svou vítězku. Prestižní ocenění získala díky největšímu počtu hlasů široké veřejnosti Marcela Dvořáčková z Ústeckého kraje, která vede unikátní charitativní azylový dům v Jiřetíně pod Jedlovou. Slavnostní galavečer s vyhlášení výsledků se uskutečnil 25. října v hlavním sále Valdštejnského paláce Senátu Parlamentu ČR za účasti předních představitelů politické a společenské scény, partnerů i zástupců soutěže.  

Špindlerův Mlýn připravil pro návštěvníky novou naučnou stezku, výstavu fotografií i lanovky zdarma po celou dobu vašeho pobytu

Chystáte se vyrazit na letní dovolenou nebo na víkend do Špindlu? V rámci ubytování máte nyní možnost získat pro všechny členy rodiny jízdenky na lanovky zdarma. Špindlerovský Skiareál nabízí návštěvníkům i v létě široké spektrum aktivit a zábavy, a to jak pro dospělé, tak i děti. Vyzkoušet můžete zbrusu novou naučnou stezku na Medvědíně a ujít si nenechte ani unikátní výstavu fotografií „starého“ Špindlu u příležitosti 100. výročí vzniku samostatného Československa.  

Korunku pro Českou Miss tvoří sklářka britské královny a norského krále

Originální skleněné korunky malované žlutým a růžovým zlatem a platinou získají vítězky letošního ročníku České Miss. Vyrábí je pro ně světová umělkyně Gordana Turuk, jejíž díla vlastní například britská královna Alžběta II., princ Albert II., norský král, dubajský šejk, americký moderátor Larry King či skladatel Herbie Hancock. Ukázkovou korunku pro královnu krásy i další díla viděli včera návštěvníci hotelu Augustine v Praze na tiskové konferenci České Miss.  

Startuje devátý ročník celostátní soutěže Žena regionu. Nominuje své favoritky!

Znáte někoho, kdo se ve svém volném čase obětuje pro druhé a zvládá své aktivity skloubit s péčí o rodinu? Málo se podle vás o těchto nevšedních ženách veřejně mluví? Změňte to! Zapojte se do neziskové soutěže Žena regionu a přihlaste svou kamarádku, maminku, sestru nebo třeba kolegyni z práce. Dokažte, že jejich obětavost a práce mají skutečně smysl. V dubnu startují nominace do 9. ročníku celostátního projektu Žena regionu pod záštitou předsedy Senátu Parlamentu ČR a Asociace krajů ČR.