CZ | EN

Tvůrci filmu Padesátka popřáli Varům k padesátinám a prozradili spoustu pikantností z natáčení

Aktéři připravované komedie Padesátka v režii Vojty Kotka popřáli v Karlových Varech filmovému festivalu k padesátinám a publiku poprvé představili první záběry filmu. Na místě nechyběl Jakub Prachař, Marek Taclík, Ondřej Pavelka ani Vojta Kotek.

„Varům bych rád popřál další padesátku. A třeba hned tu naší s velkým P! Jsem opravdu moc rád, že jsme mohli náš film v rámci ukázek poprvé veřejně prezentovat právě na karlovarském festivalu. Děje se toho tuFoto z filmu (2) strašně moc, je proto skvělé, že se i pro náš film, který vysloveně festivalové ambice nemá, našla skulinka. Je to pro nás velká věc,“ uvedl Vojta Kotek, který tráví parné letní dny ve střižně. Diváci viděli záběry z retro scény, během které Jiří Mádl svádí tři dívky v baru a největší úspěch má u herečky Terezy Voříškové. Nechyběla ani běžkařská scéna Jakuba Prachaře a Ondřeje Pavelky, kteří při sportovním nasazení proměnili tříkrálové symboly K+M+B na „Kurva, musíš běžet!“. V poslední třetí scéně vystoupil Ondřej Pavelka, Jakub Prachař a Marek Taclík. „V této scéně prozrazuji, že Padesátku neberu jen jako závod, ale že nejradši svádím padesátky na horách. Jako postava z filmu vnímám i padesátileté výročí filmového festivalu jako padesátiletou zkušenou a vyzrálou ženu, která ví, kam sáhnout, ví, jak na to. A to se cení,“ přiblížil svou roli Jakub Prachař, který dosud jezdPadesátka ve Varech 2il na karlovarský festival vždy jen s kapelou.
Velmi osobní vztah ke Karlovým Varům má naopak herec Ondřej Pavelka, který si v Padesátce zahrál vášnivého lyžaře, horského vlka a milovníka života Pavku Bulána. „V karlovarském divadle jsem byl poprvé v šesti letech. Rodiče tady totiž začínali, takže jsem tu strávil dětství a mám k Varům osobní vztah,“ řekl Pavelka, který si natáčení Padesátky pochvaluje. „Přestože bylo filmování náročné a časově našponované, bylo to skvělé. Sešla se bezvadná parta.Všem tuto mrazivou komedii, která je tak mrazivá jako zmrzlé sliny běžkaře, doporučuji.“
Na běžkách mohli lidé poprvé vidět i Marka Taclíka, kterého stejně jako ostatní herce připravoval na roli běžkaře Petr Koukal. „Na běžkách jsem trénoval s bezvýznamným instruktorem – mistrem světa Koukalem, kterému jsem celou dobu koukal na záda a neodvážil jsem se říct, že už nemůžu. Je to poslední role, ve které sportuju,“ dodal s úsměvem Taclík.
Vojta Kotek představil v Karlových Varech herecké obsazení dalších rolí, například Vilmu Cibulkovou. A přiznal, že porušil slib, když se před deseti lety ve Špindlerově Mlýně zapřísáhl, že už po Snowboarďácích nikdy nebude točit na sněhu.

Celovečerní komedii Padesátka začal Vojta Kotek natáčet ve Špindlu již na začátku březnu podle scénáře Petra Kolečka. Děj se odehrává v zimě na horách a točí se okolo lidí ze zasněžených hřebenů, běžkařského závodu Tříkrálová padesátka a muže, který se rozhodl poznat svého otce. „Natáčení bylo rozloženo do období dvou krušných, ale krásných měsíců března a dubna. Celkem jsme měli třiadvacet natáčecích dní, ale kvůli závazkům herců a lokacím jsme je nemohli navázat přímo za sebe,“ vysvětlil Kotek, který chce filmem navázat na klasické horské komedie „S tebou mě baví svět“, „Anděl na horách“, „Krakonoš a lyžníci“ nebo“ Sněženky a machři“. Měl by z ní ale zavanout i Cimrmanův vichr z hor. Titulní píseň k filmu složí Michal Hrůza, producentem je Format Factory, distributorem Padesátka ve Varech 5Bontonfilm a partnerem TV Prima. Premiéru filmu v kinech plánují tvůrci na 24. prosince 2015.

Skiareál Špindlerův Mlýn chystá na zimu revoluční systém prodeje skipasů. Ceny půjdou dolů

Zima se nezadržitelně blíží a přípravy na lyžařskou sezónu 2018/2019 jsou v plném proudu i ve Skiareálu Špindlerův Mlýn. Největší krkonošské středisko si připravilo pro návštěvníky řadu novinek. Tou největší je změna systému nákupu skipasů. Lyžaři si budou moci vybrat z několika způsobů nákupu a sami se rozhodnout, kolik za skipas zaplatí. Díky věrnostnímu programu GOPASS se pořizování skipasů přesouvá do online prostředí, které kromě pohodlného nákupu přinese lyžařům i zajímavé úspory. Oproti loňskému roku budou ceny skipasů dokonce nižší.  

Devátý ročník soutěže Žena regionu má svou absolutní vítězku. Stala se jí vedoucí azylového domu pro hendikepované matky Marcela Dvořáčková

Veřejně prospěšná soutěž Žena regionu zná svou vítězku. Prestižní ocenění získala díky největšímu počtu hlasů široké veřejnosti Marcela Dvořáčková z Ústeckého kraje, která vede unikátní charitativní azylový dům v Jiřetíně pod Jedlovou. Slavnostní galavečer s vyhlášení výsledků se uskutečnil 25. října v hlavním sále Valdštejnského paláce Senátu Parlamentu ČR za účasti předních představitelů politické a společenské scény, partnerů i zástupců soutěže.  

Špindlerův Mlýn připravil pro návštěvníky novou naučnou stezku, výstavu fotografií i lanovky zdarma po celou dobu vašeho pobytu

Chystáte se vyrazit na letní dovolenou nebo na víkend do Špindlu? V rámci ubytování máte nyní možnost získat pro všechny členy rodiny jízdenky na lanovky zdarma. Špindlerovský Skiareál nabízí návštěvníkům i v létě široké spektrum aktivit a zábavy, a to jak pro dospělé, tak i děti. Vyzkoušet můžete zbrusu novou naučnou stezku na Medvědíně a ujít si nenechte ani unikátní výstavu fotografií „starého“ Špindlu u příležitosti 100. výročí vzniku samostatného Československa.  

Korunku pro Českou Miss tvoří sklářka britské královny a norského krále

Originální skleněné korunky malované žlutým a růžovým zlatem a platinou získají vítězky letošního ročníku České Miss. Vyrábí je pro ně světová umělkyně Gordana Turuk, jejíž díla vlastní například britská královna Alžběta II., princ Albert II., norský král, dubajský šejk, americký moderátor Larry King či skladatel Herbie Hancock. Ukázkovou korunku pro královnu krásy i další díla viděli včera návštěvníci hotelu Augustine v Praze na tiskové konferenci České Miss.  

Startuje devátý ročník celostátní soutěže Žena regionu. Nominuje své favoritky!

Znáte někoho, kdo se ve svém volném čase obětuje pro druhé a zvládá své aktivity skloubit s péčí o rodinu? Málo se podle vás o těchto nevšedních ženách veřejně mluví? Změňte to! Zapojte se do neziskové soutěže Žena regionu a přihlaste svou kamarádku, maminku, sestru nebo třeba kolegyni z práce. Dokažte, že jejich obětavost a práce mají skutečně smysl. V dubnu startují nominace do 9. ročníku celostátního projektu Žena regionu pod záštitou předsedy Senátu Parlamentu ČR a Asociace krajů ČR.