+420 222 361 580 | info@primeco.cz

Tvůrci filmu Padesátka popřáli Varům k padesátinám a prozradili spoustu pikantností z natáčení

Aktéři připravované komedie Padesátka v režii Vojty Kotka popřáli v Karlových Varech filmovému festivalu k padesátinám a publiku poprvé představili první záběry filmu. Na místě nechyběl Jakub Prachař, Marek Taclík, Ondřej Pavelka ani Vojta Kotek.

„Varům bych rád popřál další padesátku. A třeba hned tu naší s velkým P! Jsem opravdu moc rád, že jsme mohli náš film v rámci ukázek poprvé veřejně prezentovat právě na karlovarském festivalu. Děje se toho tuFoto z filmu (2) strašně moc, je proto skvělé, že se i pro náš film, který vysloveně festivalové ambice nemá, našla skulinka. Je to pro nás velká věc,“ uvedl Vojta Kotek, který tráví parné letní dny ve střižně. Diváci viděli záběry z retro scény, během které Jiří Mádl svádí tři dívky v baru a největší úspěch má u herečky Terezy Voříškové. Nechyběla ani běžkařská scéna Jakuba Prachaře a Ondřeje Pavelky, kteří při sportovním nasazení proměnili tříkrálové symboly K+M+B na „Kurva, musíš běžet!“. V poslední třetí scéně vystoupil Ondřej Pavelka, Jakub Prachař a Marek Taclík. „V této scéně prozrazuji, že Padesátku neberu jen jako závod, ale že nejradši svádím padesátky na horách. Jako postava z filmu vnímám i padesátileté výročí filmového festivalu jako padesátiletou zkušenou a vyzrálou ženu, která ví, kam sáhnout, ví, jak na to. A to se cení,“ přiblížil svou roli Jakub Prachař, který dosud jezdPadesátka ve Varech 2il na karlovarský festival vždy jen s kapelou.
Velmi osobní vztah ke Karlovým Varům má naopak herec Ondřej Pavelka, který si v Padesátce zahrál vášnivého lyžaře, horského vlka a milovníka života Pavku Bulána. „V karlovarském divadle jsem byl poprvé v šesti letech. Rodiče tady totiž začínali, takže jsem tu strávil dětství a mám k Varům osobní vztah,“ řekl Pavelka, který si natáčení Padesátky pochvaluje. „Přestože bylo filmování náročné a časově našponované, bylo to skvělé. Sešla se bezvadná parta.Všem tuto mrazivou komedii, která je tak mrazivá jako zmrzlé sliny běžkaře, doporučuji.“
Na běžkách mohli lidé poprvé vidět i Marka Taclíka, kterého stejně jako ostatní herce připravoval na roli běžkaře Petr Koukal. „Na běžkách jsem trénoval s bezvýznamným instruktorem – mistrem světa Koukalem, kterému jsem celou dobu koukal na záda a neodvážil jsem se říct, že už nemůžu. Je to poslední role, ve které sportuju,“ dodal s úsměvem Taclík.
Vojta Kotek představil v Karlových Varech herecké obsazení dalších rolí, například Vilmu Cibulkovou. A přiznal, že porušil slib, když se před deseti lety ve Špindlerově Mlýně zapřísáhl, že už po Snowboarďácích nikdy nebude točit na sněhu.

Celovečerní komedii Padesátka začal Vojta Kotek natáčet ve Špindlu již na začátku březnu podle scénáře Petra Kolečka. Děj se odehrává v zimě na horách a točí se okolo lidí ze zasněžených hřebenů, běžkařského závodu Tříkrálová padesátka a muže, který se rozhodl poznat svého otce. „Natáčení bylo rozloženo do období dvou krušných, ale krásných měsíců března a dubna. Celkem jsme měli třiadvacet natáčecích dní, ale kvůli závazkům herců a lokacím jsme je nemohli navázat přímo za sebe,“ vysvětlil Kotek, který chce filmem navázat na klasické horské komedie „S tebou mě baví svět“, „Anděl na horách“, „Krakonoš a lyžníci“ nebo“ Sněženky a machři“. Měl by z ní ale zavanout i Cimrmanův vichr z hor. Titulní píseň k filmu složí Michal Hrůza, producentem je Format Factory, distributorem Padesátka ve Varech 5Bontonfilm a partnerem TV Prima. Premiéru filmu v kinech plánují tvůrci na 24. prosince 2015.

Znáte obětavou, akční ženu? Nominujte ji do konce června do celonárodní ankety Žena regionu!

Neziskový projekt Žena regionu má před sebou nádherný jedenáctý ročník. Cílem ankety, která se koná pod záštitou Senátu PČR a Asociace krajů ČR, je ocenit úsilí a obětavost neobyčejných žen. Těch máme ve svém okolí mnoho, jen často nedávají svou unikátnost na odiv. Nejedná se přitom o osobnosti známé ze světa šoubyznysu nebo ekonomické štiky, ale ty, které svůj volný čas a práci nezištně dávají druhým. Znáte takové ženy? Nominovat je do soutěže na www.zenaregionu.cz můžete do konce června!
 

Celonárodní projekt Žena regionu zahajuje jedenáctý ročník!

Neziskový projekt Žena regionu má před sebou nádherný jedenáctý ročník. Cílem akce, která se koná pod záštitou Senátu PČR a Asociace krajů ČR, je ocenit úsilí a obětavost neobyčejných žen. Těch máme ve svém okolí mnoho, jen často nedávají svou unikátnost na odiv. Nejedná se přitom o známé osobnosti, ale především o ty, které svůj volný čaj nezištně dávají druhým. Znáte takové ženy? Nominovat je do soutěže můžete od 1. dubna i vy!

 

Hory opět ožívají – Skiareál Špindlerův Mlýn otevře lanovky

Skiareál ve Špindlu se připravuje na zahájení letní sezóny. Lanová dráha na Medvědín se poprvé rozjede v pátek 1. května 2020, v provozu pak bude všechny květnové víkendy včetně dalšího státního svátku. Jedná se o první ze sérií kroků, jak vyjít vstříc všem fanouškům hor, čerstvého vzduchu a procházek po hřebenech Krkonoš. Skiareál nabízí téměř sto kilometrů cyklotras a otevřené jsou i oblíbené naučné stezky pro rodiny s dětmi. Samozřejmostí jsou bezpečnostní a hygienická opatření.  

Výsledky řádné valné hromady TMR 2020

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ (29. dubna 2020) – 29. dubna 2020 se v Holiday Village Tatralandia v Liptovském Mikuláši konalo řádné Valné shromáždění (ŘVS) společnosti Tatry mountain resorts, a.s. (Společnost, TMR). Akcionáři přijali veškeré návrhy představenstva.

 

Igor Rattaj: Umím si představit, že bychom začátkem května obnovili provoz lanovek

Liptovský Mikuláš, 20. dubna 2020 – Vrátí se život do horských středisek? Hlavní akcionář Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) Igor Rattaj je přesvědčený, že pokud v současné situaci dokáže bez problémů fungovat osobní vlaková doprava, tak by při dodržování povinných preventivních opatření bylo možné od května pro návštěvníky hor zprovoznit i lanovky ve Vysokých a Nízkých Tatrách.