CZ | EN

TOP HOTEL Praha otevřel exkluzivní restauraci ve francouzském stylu

Eleganci, francouzský šarm, nádherné výhledy na panorama Prahy a především ty nejvybranější pokrmy moderní české i mezinárodní kuchyně nabízí nově otevřená restaurace BOHEMIA TOP Restaurant & Café v TOP HOTELu Praha na Chodově. Plánujete-li pracovní snídani či oběd s obchodními partnery nebo romantickou večeři ve dvou, je tato okouzlující restaurace tou pravou volbou. Těšit se můžete na nové jarní menu i delikatesy místních cukrářek.

TopHotel (40)Luxusní restauraci najdete v pátém patře čtyřhvězdičkového TOP HOTELu Praha v Blažimské ulici na Chodově. Ten prošel během zimy rekonstrukcí, stal se Art hotelem a již po vstupu vás nepochybně okouzlí svými podmanivými interiéry. Restaurace vás nadchnerafinovaným francouzským stylem, romantickým krbem, jedinečnými výhledy a skvělou gastronomií. Nové jarní menu je lehké, svěží a z čerstvých a pokud možno domácích surovin. Připravil jej pod dohledem šéfkuchaře Petra Vodolánasous-chef TOP HOTELU Praha Ludvík Ficek.„Menu čerpá z mých pětadvacetiletých zkušeností ve špičkových pražských restauracích. Samozřejmě jsem se rovněž inspiroval nejnovějšími trendy v gastronomii tak, aby bylo nové menu lehké, svěží a rychlé. Mým největším vzorem je francouzský kuchař Alain Ducasse, který momentálně vaří v Monaku a propaguje využívání čerstvých surovin a bylinek v kuchyni,“ uvedl Ludvík Ficek. V novém menu naleznete například jelení hřbet pečený na jalovci s kroupovým rizotem a grilovanou zeleninou, pošírovaného lososa ve vinné páře, gratinovaný kozí sýr s pyré z červené řepy nebo oblíbený filet mignon na mačkaných bramborách s hráškem.

TopHotel (71)

„Další novinkou našeho hotelu je, že jsme restauraci s původním názvem BOHEMIA TOP rozšířili na Restaurant & Café. Prostory tak přes den slouží jako luxusní kavárna a cukrárna. Během dne si tu můžete v klidu vychutnat šálek výborné kávy a doplnit energii jedním z neodolatelných výtvorů naší cukrárny,“ upozornil generální ředitel TOP HOTELu Praha Ing. Radek Dohnal. Otestovat můžete například zdejší vyhlášené čokoládové lanýže, brownies, domácí bonbony, arašídový dort, smetanovou Panna Cottu s kiwi mátovou omáčkou nebo mrkvový dort s rozinkami.

TopHotel (89)

TOP HOTEL Praha je svou gastronomií vyhlášen. Jeho catering je oceňován nejen v České republice, ale i v zahraničí. Stal se již tradičním dodavatelem cateringu pro Pražský hrad a jeho vynikající pokrmy ochutnali hosté českých velvyslanectví ve Vídni, Varšavě či Berlíně. Zdejší kuchaři jsou zároveň mistry carvingu – umělecko-gastronomické disciplíně v ozdobném vyřezávání ovoce a zeleniny.

Art hotel s nejširší škálou služeb v České republice

TOP HOTEL Praha je rozsahem svých služeb zcela unikátní. Stojí uprostřed zahrady a pod jednou střechou nabízí svým hostům ubytování ve více než 800 pokojích a apartmá, kapacitu až 5 tisíc kongresových míst v pěti kongresových sálech a 16 salonků pro organizaci konferencí. Je tak největším kongresovým hotelem v Evropě. Součástí komplexu je také unikátní japonská zahrada s vodopádem, jezírkem, zpívající fontánou či sochami antických bohyní. Ta je oblíbená pro pořádání zahradních slavností, svatebních obřadů i grilování. Pod jednou střechou naleznete i pět restaurací a barů a širokou škálu wellness služeb. Samozřejmostí je rozlehlé parkoviště. „Díky velké kapacitě a dobré dostupnosti do centra jsme vyhledávaným hotelem pro konání kongresů, konferencí nebo školení. Konají se tu ale i sportovní akce, koncerty, večírky nebo svatby. Věřím, že i nově otevřená restaurace s kavárnou bude ideálním místem pro obchodní snídaně, obědy i romantické večeře, a že se k nám budou naši hosté i nadále vracet,“ dodal generální ředitel Ing. Radek Dohnal.

Více informací naleznete na webu www.tophotel.cz

Skiareál Špindlerův Mlýn chystá na zimu revoluční systém prodeje skipasů. Ceny půjdou dolů

Zima se nezadržitelně blíží a přípravy na lyžařskou sezónu 2018/2019 jsou v plném proudu i ve Skiareálu Špindlerův Mlýn. Největší krkonošské středisko si připravilo pro návštěvníky řadu novinek. Tou největší je změna systému nákupu skipasů. Lyžaři si budou moci vybrat z několika způsobů nákupu a sami se rozhodnout, kolik za skipas zaplatí. Díky věrnostnímu programu GOPASS se pořizování skipasů přesouvá do online prostředí, které kromě pohodlného nákupu přinese lyžařům i zajímavé úspory. Oproti loňskému roku budou ceny skipasů dokonce nižší.  

Devátý ročník soutěže Žena regionu má svou absolutní vítězku. Stala se jí vedoucí azylového domu pro hendikepované matky Marcela Dvořáčková

Veřejně prospěšná soutěž Žena regionu zná svou vítězku. Prestižní ocenění získala díky největšímu počtu hlasů široké veřejnosti Marcela Dvořáčková z Ústeckého kraje, která vede unikátní charitativní azylový dům v Jiřetíně pod Jedlovou. Slavnostní galavečer s vyhlášení výsledků se uskutečnil 25. října v hlavním sále Valdštejnského paláce Senátu Parlamentu ČR za účasti předních představitelů politické a společenské scény, partnerů i zástupců soutěže.  

Špindlerův Mlýn připravil pro návštěvníky novou naučnou stezku, výstavu fotografií i lanovky zdarma po celou dobu vašeho pobytu

Chystáte se vyrazit na letní dovolenou nebo na víkend do Špindlu? V rámci ubytování máte nyní možnost získat pro všechny členy rodiny jízdenky na lanovky zdarma. Špindlerovský Skiareál nabízí návštěvníkům i v létě široké spektrum aktivit a zábavy, a to jak pro dospělé, tak i děti. Vyzkoušet můžete zbrusu novou naučnou stezku na Medvědíně a ujít si nenechte ani unikátní výstavu fotografií „starého“ Špindlu u příležitosti 100. výročí vzniku samostatného Československa.  

Korunku pro Českou Miss tvoří sklářka britské královny a norského krále

Originální skleněné korunky malované žlutým a růžovým zlatem a platinou získají vítězky letošního ročníku České Miss. Vyrábí je pro ně světová umělkyně Gordana Turuk, jejíž díla vlastní například britská královna Alžběta II., princ Albert II., norský král, dubajský šejk, americký moderátor Larry King či skladatel Herbie Hancock. Ukázkovou korunku pro královnu krásy i další díla viděli včera návštěvníci hotelu Augustine v Praze na tiskové konferenci České Miss.  

Startuje devátý ročník celostátní soutěže Žena regionu. Nominuje své favoritky!

Znáte někoho, kdo se ve svém volném čase obětuje pro druhé a zvládá své aktivity skloubit s péčí o rodinu? Málo se podle vás o těchto nevšedních ženách veřejně mluví? Změňte to! Zapojte se do neziskové soutěže Žena regionu a přihlaste svou kamarádku, maminku, sestru nebo třeba kolegyni z práce. Dokažte, že jejich obětavost a práce mají skutečně smysl. V dubnu startují nominace do 9. ročníku celostátního projektu Žena regionu pod záštitou předsedy Senátu Parlamentu ČR a Asociace krajů ČR.