+420 222 361 580 | info@primeco.cz

Světový pohár v Jasné se bude konat v březnu 2021

Liptovský Mikuláš, 6. března 2020 – Největší slovenské zimní středisko Jasná v Nízkých Tatrách opět přivítá světovou ženskou elitu ve sjezdovém lyžování. Závody Světového poháru ve slalomu a obřím slalomu se uskuteční 6. – 7. března 2021. Informovala o tom Mezinárodní lyžařská asociace (FIS), která tak změnila termín z původně avizovaného data 16. – 17. ledna 2021.

Mezinárodní lyžařská asociace oznámila novinku symbolicky dnes – 6. března 2020 – tedy přesně 4 roky po Světovém poháru 2016 a rok před plánovanou akcí SP 2021. Důvodem změny je dle dostupných informací, které byly zaslány Slovenské lyžařské asociaci (SLA) a organizátorům akce společnosti Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) – úspěšná integrace termínů soutěží v Asii a jiné okolnosti. SLA a TMR avizovanou změnu bez výhrad akceptovali. „Jsme velmi rádi, že středisko Jasná po úspěšném zorganizování SP v roce 2016 opětovně získalo důvěru od FIS a SLA při organizaci závodů nejvyšší světové úrovně. Po pěti letech tak bude mít Jasná opět šanci hostit nejlepší slalomářky světa v čele s Petrou Vlhovou. Věříme, že závodnicím i fanouškům připravíme ve středisku co nejlepší podmínky a do povědomí světové lyžařské veřejnosti se zapíšeme nejenom špičkovou organizací celé akce, ale i mnohými unikátními aktivitami, které připravujeme,“ řekl ředitel střediska Jasná Matej Hulej. V rámci SP 2021 se v Jasné opět uskuteční technické disciplíny – slalom a obří slalom. Půjde o tu samou kombinaci disciplín jako v březnu 2016, kdy Jasná po delší časové přestávce hostila ženskou elitu naposledy.

Znáte obětavou, akční ženu? Nominujte ji do konce června do celonárodní ankety Žena regionu!

Neziskový projekt Žena regionu má před sebou nádherný jedenáctý ročník. Cílem ankety, která se koná pod záštitou Senátu PČR a Asociace krajů ČR, je ocenit úsilí a obětavost neobyčejných žen. Těch máme ve svém okolí mnoho, jen často nedávají svou unikátnost na odiv. Nejedná se přitom o osobnosti známé ze světa šoubyznysu nebo ekonomické štiky, ale ty, které svůj volný čas a práci nezištně dávají druhým. Znáte takové ženy? Nominovat je do soutěže na www.zenaregionu.cz můžete do konce června!
 

Celonárodní projekt Žena regionu zahajuje jedenáctý ročník!

Neziskový projekt Žena regionu má před sebou nádherný jedenáctý ročník. Cílem akce, která se koná pod záštitou Senátu PČR a Asociace krajů ČR, je ocenit úsilí a obětavost neobyčejných žen. Těch máme ve svém okolí mnoho, jen často nedávají svou unikátnost na odiv. Nejedná se přitom o známé osobnosti, ale především o ty, které svůj volný čaj nezištně dávají druhým. Znáte takové ženy? Nominovat je do soutěže můžete od 1. dubna i vy!

 

Hory opět ožívají – Skiareál Špindlerův Mlýn otevře lanovky

Skiareál ve Špindlu se připravuje na zahájení letní sezóny. Lanová dráha na Medvědín se poprvé rozjede v pátek 1. května 2020, v provozu pak bude všechny květnové víkendy včetně dalšího státního svátku. Jedná se o první ze sérií kroků, jak vyjít vstříc všem fanouškům hor, čerstvého vzduchu a procházek po hřebenech Krkonoš. Skiareál nabízí téměř sto kilometrů cyklotras a otevřené jsou i oblíbené naučné stezky pro rodiny s dětmi. Samozřejmostí jsou bezpečnostní a hygienická opatření.  

Výsledky řádné valné hromady TMR 2020

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ (29. dubna 2020) – 29. dubna 2020 se v Holiday Village Tatralandia v Liptovském Mikuláši konalo řádné Valné shromáždění (ŘVS) společnosti Tatry mountain resorts, a.s. (Společnost, TMR). Akcionáři přijali veškeré návrhy představenstva.

 

Igor Rattaj: Umím si představit, že bychom začátkem května obnovili provoz lanovek

Liptovský Mikuláš, 20. dubna 2020 – Vrátí se život do horských středisek? Hlavní akcionář Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) Igor Rattaj je přesvědčený, že pokud v současné situaci dokáže bez problémů fungovat osobní vlaková doprava, tak by při dodržování povinných preventivních opatření bylo možné od května pro návštěvníky hor zprovoznit i lanovky ve Vysokých a Nízkých Tatrách.