+420 222 361 580 | info@primeco.cz

Společnosti TMR vzrostly za tři čtvrtě roku výnosy o téměř 24 procent

Společnost Tatry Mountain Resorts, a. s. (TMR) dnes zveřejnila výsledky za tři čtvrtě roční období finančního roku 2014/2015 (období od 1. 11. 2014 do 21. 7. 2015) s 23,8% růstem výnosů na celkových 534 milionů EUR, z toho 12,9 milionů EUR za třetí kvartál.

Jasna (12)

TMR zveřejnila průběžné výsledky za tři čtvrtě finančního roku 2014/15 a za třetí kvartál. Celkové výnosy za devět měsíců narostly o 23,8 % na 53,4 mil. EUR, přičemž výnosy za třetí kvartál se zlepšily o 24,8 % na 12,9 milionů EUR. Ukazatel EBITDA (zisk před úroky, daněmi a odpisy) za tři čtvrtě roku se meziročně zlepšil o 40,5 % a za třetí kvartál o 46,1%.

„Pozitivní výsledky za prvních devět měsíců roku jsme dosáhli díky úspěšné zimní a letní sezóně na rozdíl od předchozí historicky extrémně nepříznivé zimy a loňského chladného léta. I díky dostatečně nízkým teplotám pro zasněžování a dostatku přírodního sněhu pokračovala zimní sezóna tentokrát i po Velikonocích, skoro až do poloviny května. K výsledkům přispělo i polské středisko SON, které mělo uplynulou sezónu premiéru pod naším vedením a od května i polský Slezský zábavní park. Ve třetím čtvrtletí jsme zefektivnili zejména management našich středisek, aquaparku a hotelů, čímž se EBITDA za třetí kvartál zlepšila o 46,1 procent,“ komentoval výsledky Bohuš Hlavatý, předseda představenstva a CEO TMR.

Počet návštěvníků ve všech horských střediscích TMR dosáhl za devět měsíců 1,5 milionu, přičemž jen do tatranských středisek Vysoké Tatry a Jasná Nízké Tatry přijelo o 19,4 % více návštěvníků než loni. Za třetí kvartál navštívilo tatranská střediska 295 tisíc turistů, což je nárůst o 13,8 %. Polský Szczyrkowski Ośrodek Narciarski (SON) nebyl během  éta v provozu. Aquapark Tatralandia přivítal za tři čtvrtě roku o 10% více hostů, přičemž jen za třetí kvartál přišlo 221 tisíc návštěvníků. Do Slezského zábavního parku zavítalo od května 63 tisíc návštěvníků.

Průměrná obsazenost hotelů portfolia se za tři čtvrtě roku meziročně zlepšila o 3,9 procentních bodů a za třetí kvartál o 0,4 procentních bodů. Průměrná denní cena za pokoj za devět měsíců meziročně narostla o 3,9 %, zatímco za třetí kvartál poklesla o 5,7 %.

Detailnější informace o průběžných výsledkách jsou k dispozici na http://tmr.sk/pre-investorov/financne-informacie/

Znáte obětavou, akční ženu? Nominujte ji do konce června do celonárodní ankety Žena regionu!

Neziskový projekt Žena regionu má před sebou nádherný jedenáctý ročník. Cílem ankety, která se koná pod záštitou Senátu PČR a Asociace krajů ČR, je ocenit úsilí a obětavost neobyčejných žen. Těch máme ve svém okolí mnoho, jen často nedávají svou unikátnost na odiv. Nejedná se přitom o osobnosti známé ze světa šoubyznysu nebo ekonomické štiky, ale ty, které svůj volný čas a práci nezištně dávají druhým. Znáte takové ženy? Nominovat je do soutěže na www.zenaregionu.cz můžete do konce června!
 

Celonárodní projekt Žena regionu zahajuje jedenáctý ročník!

Neziskový projekt Žena regionu má před sebou nádherný jedenáctý ročník. Cílem akce, která se koná pod záštitou Senátu PČR a Asociace krajů ČR, je ocenit úsilí a obětavost neobyčejných žen. Těch máme ve svém okolí mnoho, jen často nedávají svou unikátnost na odiv. Nejedná se přitom o známé osobnosti, ale především o ty, které svůj volný čaj nezištně dávají druhým. Znáte takové ženy? Nominovat je do soutěže můžete od 1. dubna i vy!

 

Hory opět ožívají – Skiareál Špindlerův Mlýn otevře lanovky

Skiareál ve Špindlu se připravuje na zahájení letní sezóny. Lanová dráha na Medvědín se poprvé rozjede v pátek 1. května 2020, v provozu pak bude všechny květnové víkendy včetně dalšího státního svátku. Jedná se o první ze sérií kroků, jak vyjít vstříc všem fanouškům hor, čerstvého vzduchu a procházek po hřebenech Krkonoš. Skiareál nabízí téměř sto kilometrů cyklotras a otevřené jsou i oblíbené naučné stezky pro rodiny s dětmi. Samozřejmostí jsou bezpečnostní a hygienická opatření.  

Výsledky řádné valné hromady TMR 2020

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ (29. dubna 2020) – 29. dubna 2020 se v Holiday Village Tatralandia v Liptovském Mikuláši konalo řádné Valné shromáždění (ŘVS) společnosti Tatry mountain resorts, a.s. (Společnost, TMR). Akcionáři přijali veškeré návrhy představenstva.

 

Igor Rattaj: Umím si představit, že bychom začátkem května obnovili provoz lanovek

Liptovský Mikuláš, 20. dubna 2020 – Vrátí se život do horských středisek? Hlavní akcionář Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) Igor Rattaj je přesvědčený, že pokud v současné situaci dokáže bez problémů fungovat osobní vlaková doprava, tak by při dodržování povinných preventivních opatření bylo možné od května pro návštěvníky hor zprovoznit i lanovky ve Vysokých a Nízkých Tatrách.