CZ | EN

Společnosti TMR vzrostly za tři čtvrtě roku výnosy o téměř 24 procent

Společnost Tatry Mountain Resorts, a. s. (TMR) dnes zveřejnila výsledky za tři čtvrtě roční období finančního roku 2014/2015 (období od 1. 11. 2014 do 21. 7. 2015) s 23,8% růstem výnosů na celkových 534 milionů EUR, z toho 12,9 milionů EUR za třetí kvartál.

Jasna (12)

TMR zveřejnila průběžné výsledky za tři čtvrtě finančního roku 2014/15 a za třetí kvartál. Celkové výnosy za devět měsíců narostly o 23,8 % na 53,4 mil. EUR, přičemž výnosy za třetí kvartál se zlepšily o 24,8 % na 12,9 milionů EUR. Ukazatel EBITDA (zisk před úroky, daněmi a odpisy) za tři čtvrtě roku se meziročně zlepšil o 40,5 % a za třetí kvartál o 46,1%.

„Pozitivní výsledky za prvních devět měsíců roku jsme dosáhli díky úspěšné zimní a letní sezóně na rozdíl od předchozí historicky extrémně nepříznivé zimy a loňského chladného léta. I díky dostatečně nízkým teplotám pro zasněžování a dostatku přírodního sněhu pokračovala zimní sezóna tentokrát i po Velikonocích, skoro až do poloviny května. K výsledkům přispělo i polské středisko SON, které mělo uplynulou sezónu premiéru pod naším vedením a od května i polský Slezský zábavní park. Ve třetím čtvrtletí jsme zefektivnili zejména management našich středisek, aquaparku a hotelů, čímž se EBITDA za třetí kvartál zlepšila o 46,1 procent,“ komentoval výsledky Bohuš Hlavatý, předseda představenstva a CEO TMR.

Počet návštěvníků ve všech horských střediscích TMR dosáhl za devět měsíců 1,5 milionu, přičemž jen do tatranských středisek Vysoké Tatry a Jasná Nízké Tatry přijelo o 19,4 % více návštěvníků než loni. Za třetí kvartál navštívilo tatranská střediska 295 tisíc turistů, což je nárůst o 13,8 %. Polský Szczyrkowski Ośrodek Narciarski (SON) nebyl během  éta v provozu. Aquapark Tatralandia přivítal za tři čtvrtě roku o 10% více hostů, přičemž jen za třetí kvartál přišlo 221 tisíc návštěvníků. Do Slezského zábavního parku zavítalo od května 63 tisíc návštěvníků.

Průměrná obsazenost hotelů portfolia se za tři čtvrtě roku meziročně zlepšila o 3,9 procentních bodů a za třetí kvartál o 0,4 procentních bodů. Průměrná denní cena za pokoj za devět měsíců meziročně narostla o 3,9 %, zatímco za třetí kvartál poklesla o 5,7 %.

Detailnější informace o průběžných výsledkách jsou k dispozici na http://tmr.sk/pre-investorov/financne-informacie/

Skiareál Špindlerův Mlýn chystá na zimu revoluční systém prodeje skipasů. Ceny půjdou dolů

Zima se nezadržitelně blíží a přípravy na lyžařskou sezónu 2018/2019 jsou v plném proudu i ve Skiareálu Špindlerův Mlýn. Největší krkonošské středisko si připravilo pro návštěvníky řadu novinek. Tou největší je změna systému nákupu skipasů. Lyžaři si budou moci vybrat z několika způsobů nákupu a sami se rozhodnout, kolik za skipas zaplatí. Díky věrnostnímu programu GOPASS se pořizování skipasů přesouvá do online prostředí, které kromě pohodlného nákupu přinese lyžařům i zajímavé úspory. Oproti loňskému roku budou ceny skipasů dokonce nižší.  

Devátý ročník soutěže Žena regionu má svou absolutní vítězku. Stala se jí vedoucí azylového domu pro hendikepované matky Marcela Dvořáčková

Veřejně prospěšná soutěž Žena regionu zná svou vítězku. Prestižní ocenění získala díky největšímu počtu hlasů široké veřejnosti Marcela Dvořáčková z Ústeckého kraje, která vede unikátní charitativní azylový dům v Jiřetíně pod Jedlovou. Slavnostní galavečer s vyhlášení výsledků se uskutečnil 25. října v hlavním sále Valdštejnského paláce Senátu Parlamentu ČR za účasti předních představitelů politické a společenské scény, partnerů i zástupců soutěže.  

Špindlerův Mlýn připravil pro návštěvníky novou naučnou stezku, výstavu fotografií i lanovky zdarma po celou dobu vašeho pobytu

Chystáte se vyrazit na letní dovolenou nebo na víkend do Špindlu? V rámci ubytování máte nyní možnost získat pro všechny členy rodiny jízdenky na lanovky zdarma. Špindlerovský Skiareál nabízí návštěvníkům i v létě široké spektrum aktivit a zábavy, a to jak pro dospělé, tak i děti. Vyzkoušet můžete zbrusu novou naučnou stezku na Medvědíně a ujít si nenechte ani unikátní výstavu fotografií „starého“ Špindlu u příležitosti 100. výročí vzniku samostatného Československa.  

Korunku pro Českou Miss tvoří sklářka britské královny a norského krále

Originální skleněné korunky malované žlutým a růžovým zlatem a platinou získají vítězky letošního ročníku České Miss. Vyrábí je pro ně světová umělkyně Gordana Turuk, jejíž díla vlastní například britská královna Alžběta II., princ Albert II., norský král, dubajský šejk, americký moderátor Larry King či skladatel Herbie Hancock. Ukázkovou korunku pro královnu krásy i další díla viděli včera návštěvníci hotelu Augustine v Praze na tiskové konferenci České Miss.  

Startuje devátý ročník celostátní soutěže Žena regionu. Nominuje své favoritky!

Znáte někoho, kdo se ve svém volném čase obětuje pro druhé a zvládá své aktivity skloubit s péčí o rodinu? Málo se podle vás o těchto nevšedních ženách veřejně mluví? Změňte to! Zapojte se do neziskové soutěže Žena regionu a přihlaste svou kamarádku, maminku, sestru nebo třeba kolegyni z práce. Dokažte, že jejich obětavost a práce mají skutečně smysl. V dubnu startují nominace do 9. ročníku celostátního projektu Žena regionu pod záštitou předsedy Senátu Parlamentu ČR a Asociace krajů ČR.