+420 222 361 580 | info@primeco.cz

Špindlerovské otevírání léta: bohatý program pro rodiny s dětmi, akce „1+1 zdarma“ i závod horských kol

Největší české horské středisko oficiálně otevírá poslední květnový víkend letní sezónu. Těšit se můžete na tradiční opening Špindl Bike Parku, v němž najdete tratě jak pro zkušené bikery tak i pro začátečníky, na první závod Českého poháru MTB Downhill, slavnostní zahájení provozu výletních naučných stezek, otevření lanovky na Svatém Petru nebo přehlídku dravců a ukázky sokolnictví. Využít můžete i spoustu slev v rámci projektu „1+1 zdarma“ po celém Špindlu.

Letošní letní sezónu odstartuje Špindlerův Mlýn poslední květnový víkend. Lanovku Svatý Petr – Pláň zprovozní skiareál již ve čtvrtek 28. května. Denně je již k dispozici návštěvníkům i lanovka na Medvědín. Zahájení letní turistické sezóny s názvem Špindlerovské otevírání léta nabídne rodinám s dětmi bohatý program. Ten připravil skiareál ve spolupráci s městem Špindlerův Mlýn a odehrávat se bude po celém Špindlu, zejména však v horní i spodní části Medvědína. „Děti se mohou těšit na zábavné aktivity, jako je například Maxi pexeso, sBIKEPARKlalom na koloběžkách, Slack line, na střelbu z praku, skákací míče nebo výtvarnou dílnu. Nebudou chybět ani zajímavé odměny. Zájemci se budou moci projet na poníkovi, zhlédnout přehlídku dravců a ukázky sokolnictví nebo si projít naučné stezky s názvem Medvědí cesta nebo Krakonošův příběh,“ přiblížil program Čeněk Jílek, ředitel Skiareálu Špindlerův Mlýn.
Během víkendu otevře skiareál také bike park ve Svatém Petru. Ten je vybudovaný tak, že si na své přijdou jak začátečníci, tak i profesionální jezdci. Spindl Bike Park nabízí několik tratí různých obtížností. Oblíbený je také Pumptrack, oválná dráha se spoustou vln a klopených zatáček umístěná na dojezdu sjezdovek ve Svatém Petru. V neděli se pak ve Špindlerově Mlýně uskuteční i první závod Českého poháru MTB DHI Downhill. Jezdecky i divácky atraktivní závod ve sjezdu na horských kolech se pojede na nejnáročnější trati celé série.
V celém Špindlu můžete během soboty navíc využít řadu slev v rámci projektu 1+1 zdarma. Mnohem laciněji tak zakoupíte například jízdenky na lanovky, vstupné do aquaparku, občerstvení, ubytování ve vybraných hotelech, bowling nebo zapůjčení Nordic Walking holí.
Více na www.skiareal.cz.

Znáte obětavou, akční ženu? Nominujte ji do konce června do celonárodní ankety Žena regionu!

Neziskový projekt Žena regionu má před sebou nádherný jedenáctý ročník. Cílem ankety, která se koná pod záštitou Senátu PČR a Asociace krajů ČR, je ocenit úsilí a obětavost neobyčejných žen. Těch máme ve svém okolí mnoho, jen často nedávají svou unikátnost na odiv. Nejedná se přitom o osobnosti známé ze světa šoubyznysu nebo ekonomické štiky, ale ty, které svůj volný čas a práci nezištně dávají druhým. Znáte takové ženy? Nominovat je do soutěže na www.zenaregionu.cz můžete do konce června!
 

Celonárodní projekt Žena regionu zahajuje jedenáctý ročník!

Neziskový projekt Žena regionu má před sebou nádherný jedenáctý ročník. Cílem akce, která se koná pod záštitou Senátu PČR a Asociace krajů ČR, je ocenit úsilí a obětavost neobyčejných žen. Těch máme ve svém okolí mnoho, jen často nedávají svou unikátnost na odiv. Nejedná se přitom o známé osobnosti, ale především o ty, které svůj volný čaj nezištně dávají druhým. Znáte takové ženy? Nominovat je do soutěže můžete od 1. dubna i vy!

 

Hory opět ožívají – Skiareál Špindlerův Mlýn otevře lanovky

Skiareál ve Špindlu se připravuje na zahájení letní sezóny. Lanová dráha na Medvědín se poprvé rozjede v pátek 1. května 2020, v provozu pak bude všechny květnové víkendy včetně dalšího státního svátku. Jedná se o první ze sérií kroků, jak vyjít vstříc všem fanouškům hor, čerstvého vzduchu a procházek po hřebenech Krkonoš. Skiareál nabízí téměř sto kilometrů cyklotras a otevřené jsou i oblíbené naučné stezky pro rodiny s dětmi. Samozřejmostí jsou bezpečnostní a hygienická opatření.  

Výsledky řádné valné hromady TMR 2020

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ (29. dubna 2020) – 29. dubna 2020 se v Holiday Village Tatralandia v Liptovském Mikuláši konalo řádné Valné shromáždění (ŘVS) společnosti Tatry mountain resorts, a.s. (Společnost, TMR). Akcionáři přijali veškeré návrhy představenstva.

 

Igor Rattaj: Umím si představit, že bychom začátkem května obnovili provoz lanovek

Liptovský Mikuláš, 20. dubna 2020 – Vrátí se život do horských středisek? Hlavní akcionář Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) Igor Rattaj je přesvědčený, že pokud v současné situaci dokáže bez problémů fungovat osobní vlaková doprava, tak by při dodržování povinných preventivních opatření bylo možné od května pro návštěvníky hor zprovoznit i lanovky ve Vysokých a Nízkých Tatrách.