CZ | EN

Špindlerovské otevírání léta: bohatý program pro rodiny s dětmi, akce „1+1 zdarma“ i závod horských kol

Největší české horské středisko oficiálně otevírá poslední květnový víkend letní sezónu. Těšit se můžete na tradiční opening Špindl Bike Parku, v němž najdete tratě jak pro zkušené bikery tak i pro začátečníky, na první závod Českého poháru MTB Downhill, slavnostní zahájení provozu výletních naučných stezek, otevření lanovky na Svatém Petru nebo přehlídku dravců a ukázky sokolnictví. Využít můžete i spoustu slev v rámci projektu „1+1 zdarma“ po celém Špindlu.

Letošní letní sezónu odstartuje Špindlerův Mlýn poslední květnový víkend. Lanovku Svatý Petr – Pláň zprovozní skiareál již ve čtvrtek 28. května. Denně je již k dispozici návštěvníkům i lanovka na Medvědín. Zahájení letní turistické sezóny s názvem Špindlerovské otevírání léta nabídne rodinám s dětmi bohatý program. Ten připravil skiareál ve spolupráci s městem Špindlerův Mlýn a odehrávat se bude po celém Špindlu, zejména však v horní i spodní části Medvědína. „Děti se mohou těšit na zábavné aktivity, jako je například Maxi pexeso, sBIKEPARKlalom na koloběžkách, Slack line, na střelbu z praku, skákací míče nebo výtvarnou dílnu. Nebudou chybět ani zajímavé odměny. Zájemci se budou moci projet na poníkovi, zhlédnout přehlídku dravců a ukázky sokolnictví nebo si projít naučné stezky s názvem Medvědí cesta nebo Krakonošův příběh,“ přiblížil program Čeněk Jílek, ředitel Skiareálu Špindlerův Mlýn.
Během víkendu otevře skiareál také bike park ve Svatém Petru. Ten je vybudovaný tak, že si na své přijdou jak začátečníci, tak i profesionální jezdci. Spindl Bike Park nabízí několik tratí různých obtížností. Oblíbený je také Pumptrack, oválná dráha se spoustou vln a klopených zatáček umístěná na dojezdu sjezdovek ve Svatém Petru. V neděli se pak ve Špindlerově Mlýně uskuteční i první závod Českého poháru MTB DHI Downhill. Jezdecky i divácky atraktivní závod ve sjezdu na horských kolech se pojede na nejnáročnější trati celé série.
V celém Špindlu můžete během soboty navíc využít řadu slev v rámci projektu 1+1 zdarma. Mnohem laciněji tak zakoupíte například jízdenky na lanovky, vstupné do aquaparku, občerstvení, ubytování ve vybraných hotelech, bowling nebo zapůjčení Nordic Walking holí.
Více na www.skiareal.cz.

Skiareál Špindlerův Mlýn chystá na zimu revoluční systém prodeje skipasů. Ceny půjdou dolů

Zima se nezadržitelně blíží a přípravy na lyžařskou sezónu 2018/2019 jsou v plném proudu i ve Skiareálu Špindlerův Mlýn. Největší krkonošské středisko si připravilo pro návštěvníky řadu novinek. Tou největší je změna systému nákupu skipasů. Lyžaři si budou moci vybrat z několika způsobů nákupu a sami se rozhodnout, kolik za skipas zaplatí. Díky věrnostnímu programu GOPASS se pořizování skipasů přesouvá do online prostředí, které kromě pohodlného nákupu přinese lyžařům i zajímavé úspory. Oproti loňskému roku budou ceny skipasů dokonce nižší.  

Devátý ročník soutěže Žena regionu má svou absolutní vítězku. Stala se jí vedoucí azylového domu pro hendikepované matky Marcela Dvořáčková

Veřejně prospěšná soutěž Žena regionu zná svou vítězku. Prestižní ocenění získala díky největšímu počtu hlasů široké veřejnosti Marcela Dvořáčková z Ústeckého kraje, která vede unikátní charitativní azylový dům v Jiřetíně pod Jedlovou. Slavnostní galavečer s vyhlášení výsledků se uskutečnil 25. října v hlavním sále Valdštejnského paláce Senátu Parlamentu ČR za účasti předních představitelů politické a společenské scény, partnerů i zástupců soutěže.  

Špindlerův Mlýn připravil pro návštěvníky novou naučnou stezku, výstavu fotografií i lanovky zdarma po celou dobu vašeho pobytu

Chystáte se vyrazit na letní dovolenou nebo na víkend do Špindlu? V rámci ubytování máte nyní možnost získat pro všechny členy rodiny jízdenky na lanovky zdarma. Špindlerovský Skiareál nabízí návštěvníkům i v létě široké spektrum aktivit a zábavy, a to jak pro dospělé, tak i děti. Vyzkoušet můžete zbrusu novou naučnou stezku na Medvědíně a ujít si nenechte ani unikátní výstavu fotografií „starého“ Špindlu u příležitosti 100. výročí vzniku samostatného Československa.  

Korunku pro Českou Miss tvoří sklářka britské královny a norského krále

Originální skleněné korunky malované žlutým a růžovým zlatem a platinou získají vítězky letošního ročníku České Miss. Vyrábí je pro ně světová umělkyně Gordana Turuk, jejíž díla vlastní například britská královna Alžběta II., princ Albert II., norský král, dubajský šejk, americký moderátor Larry King či skladatel Herbie Hancock. Ukázkovou korunku pro královnu krásy i další díla viděli včera návštěvníci hotelu Augustine v Praze na tiskové konferenci České Miss.  

Startuje devátý ročník celostátní soutěže Žena regionu. Nominuje své favoritky!

Znáte někoho, kdo se ve svém volném čase obětuje pro druhé a zvládá své aktivity skloubit s péčí o rodinu? Málo se podle vás o těchto nevšedních ženách veřejně mluví? Změňte to! Zapojte se do neziskové soutěže Žena regionu a přihlaste svou kamarádku, maminku, sestru nebo třeba kolegyni z práce. Dokažte, že jejich obětavost a práce mají skutečně smysl. V dubnu startují nominace do 9. ročníku celostátního projektu Žena regionu pod záštitou předsedy Senátu Parlamentu ČR a Asociace krajů ČR.