CZ | EN

Skiareál ve Špindlu chystá na zimu rekordně rychlé zasněžování a novou vyhřívanou šestisedačkovou lanovku

Více než 210 milionů korun investovalo největší krkonošské středisko Skiareál Špindlerův Mlýn do nadcházející zimní sezóny. Rekordně rychlé zasněžování zajistí nejmodernější zasněžovací systém současnosti ve Svatém Petru, kde navíc vznikne jedna z největších lyžařských školek pro děti v Čechách. Největší investici si vyžádala zbrusu nová vyhřívaná šestimístná lanovka na Pláně. Pohodlná sedačka zvýší komfort i na Horních Mísečkách. Skiareál již také zveřejnil nové ceníky skipasů a pro lepší orientaci lyžařů zrušil tzv. „superhlavní“ sezónu.

Nové lanovky nabídnou lyžařům větší komfort
Špindlerův Mlýn přivítá letošní lyžaře zcela novou lanovkou na Pláně. Starou čtyřsedačku nahradí moderní vyhřívaná šestimístná lanovka s bublinou proti nepříznivému počasí. „V dolní stanFoto vyhřívaná šestimístná lanovkaici bude moderní nástupní pás, který zvýší bezpečnost a pohodlí lyžařů při nastupování. Nástupní prostory budou nyní na úrovni terénu, takže lyžaři dojedou přímo k lanovce a nebudou muset využívat vysuté nástupiště jako doposud. Se stavebními pracemi postupujeme podle plánu. Pomocí těžkotonážního vrtulníku jsme již celou trasu osadili novými podpěrami a roste horní i dolní stanice. Po jejich dokončení nainstalujeme hlavní pohon lanové dráhy, položíme dopravní lano a provedeme jeho záplet. Následně pak začneme postupně nasazovat nové šestimístné sedačky. Lanovku slavnostně spustíme v rámci tradičního Špindl Ski Openingu 11. až 13. prosince,“ uvedl ředitel Skiareálu Špindlerův Mlýn Čeněk Jílek s tím, že starou čtyřsedačku chce areál kompletně repasovat a umístit na Horní Mísečky, kde jsou nyní dva vleky s kotvou. Areál tak nabídne lyžařům větší komfort.
Nejvíce kilometrů sjezdovek i nejrychlejší zasněžování
Skiareál Špindlerův Mlýn nabídne i v nadcházející zimní sezóně nejvíce sjezdovek v jednom středisku z celé České republiky. K dispozici bude 25 kilometrů denně upravovaných tratí. Lyžaři se neFoto_ŠMmusejí obávat ani zimy bez sněhu. Investice za více než 210 milionů korun zahrnuje i další modernizaci umělého zasněžování, kterou středisko odstartovalo již loni. „Na červené sjezdovce na Svatém Petru jsme instalovali moderní sněžné sprchy, které nám umožní zprovoznit lyžařské svahy v nesrovnatelně kratším čase v porovnání s běžnými sněžnými děly. Areál tak bude pod sněhem ještě dříve než kdykoli předtím,“ sdělil Čeněk Jílek. Nové místo získala ve Svatém Petru i dětská lyžařská zóna. V prostoru za dvojsedačkou tak vznikne jedna z největších a nejmodernějších lyžařských školek v Čechách. Návštěvníci se mohou opět těšit i na oblíbený Fresh Track – ranní lyžování na manšestru zakončené bohatou horskou snídaní. Pro velký úspěch jej bude možné nově absolvovat také na Medvědíně.
GOPASS a výhodnější lyžování
Kvůli lepší orientaci lyžařů Skiareál ruší tzv. „superhlavní“ sezónu během Vánoc a Nového roku. Zimní období tak bude rozděleno na „První sníh“ do 24. prosince, „Hlavní sezónu“ od 25.prosince do 14. března a „Jarní lyžování“ od 15. března. „Nejvýhodnější ceny skipasů zajistí členství ve věrnostním klubu Gopass, který jsme zavedli již v loňském roce. Systém umožňuje pohodlný a rychlý nákup permanentek v e-shopu www.gopass.cz přímo z domova, navíc za výhodnější ceny než na pokladnách areálu. Lyžaři pak mohou jít se svým skipasem rovnou k lanovce, vyhnou se jakýmkoliv zdržením a frontám u pokladen,“ přiblížil věrnostní program Čeněk Jílek s tím, že karta Gopass přináší členům i řadu dalších výhod a slev například za občerstvení, půjčovny vybavení a další služby. Skiareál navíc plánuje průběžné zasílání akčních nabídek na skipasy, a to mnohdy i s více než padesátiprocentní slevou, které budou členové Gopassu dostávat do svých mailových schránek. Členství v klubu je přitom zcela zdarma, stačí jen registrace na www.gopass.cz a nákup karty za zálohu 50 korun.
Nové ceny skipasů
Za celodenní skipas v hlavní sezóně zaplatí lyžaři přes Gopass 790 korun. Pokud nechají nákup až na pokladnu ve středisku, připlatí si 60 korun. V okrajových sezónách za něj zaplatí online 690 korun, na pokladnách 730 korun. „Pro časté návštěvníky špindlerovských kopců bude nejvýhodnější celosezónní skipas. Nejvýhodněji ho pak zájemci pořídí v předprodeji právě přes Gopass. Levnější nebude ani v předprodeji na pokladnách. Dospělý za něj zaplatí devět a půl tisíc korun a může jej využít na všech sjezdovkách v celém Skiareálu Špindlerův Mlýn. Předprodej sezónek začne v e-shopu pátého listopadu,“ informoval René Hroneš, marketingový a obchodní ředitel Skiareálu Špindlerův Mlýn.
Výhodnější lyžování opět nabídnou oblíbené skipasy nazvané „10 dní ze sezóny“ a „15 dní ze sezóny“, se kterými může návštěvník lyžovat jakýchkoliv deset nebo patnáct dní v sezóně, aniž by tyto dny musely jít za sebou. Využívají je většinou lyžaři, kteří se do Špindlu rádi vracejí v průběhu celé zimy a nemusejí si tím pádem při každé návštěvě kupovat nový skipas. I tyto zvýhodněné skipasy nakoupí zájemci nejlevněji přes gopass.cz. Dospělý za desetidenní zaplatí 6.400 korun a v předprodeji na e-shopu 6 tisíc korun, za patnáctidenní 8.500 korun a v předprodeji 8.100 korun. Celodenní lyžování pro dospělého tak s těmito sezónními skipasy zakoupenými v předprodeji vyjde na 600 nebo dokonce na 540 korun. „I v nadcházející zimní sezóně u nás bude stále platit juniorské jízdné až do osmnácti let a všechny děti do šesti let lyžují ve Špindlu zcela zdarma. Pokračujeme i s populárním rodičovským skipasem, který si mohou partneři střídat při hlídání dítěte. Zdarma budou všem samozřejmě k dispozici i parkoviště u lanovek a skibusy v rámci celého střediska,“ dodal René Hroneš.

Skiareál Špindlerův Mlýn chystá na zimu revoluční systém prodeje skipasů. Ceny půjdou dolů

Zima se nezadržitelně blíží a přípravy na lyžařskou sezónu 2018/2019 jsou v plném proudu i ve Skiareálu Špindlerův Mlýn. Největší krkonošské středisko si připravilo pro návštěvníky řadu novinek. Tou největší je změna systému nákupu skipasů. Lyžaři si budou moci vybrat z několika způsobů nákupu a sami se rozhodnout, kolik za skipas zaplatí. Díky věrnostnímu programu GOPASS se pořizování skipasů přesouvá do online prostředí, které kromě pohodlného nákupu přinese lyžařům i zajímavé úspory. Oproti loňskému roku budou ceny skipasů dokonce nižší.  

Devátý ročník soutěže Žena regionu má svou absolutní vítězku. Stala se jí vedoucí azylového domu pro hendikepované matky Marcela Dvořáčková

Veřejně prospěšná soutěž Žena regionu zná svou vítězku. Prestižní ocenění získala díky největšímu počtu hlasů široké veřejnosti Marcela Dvořáčková z Ústeckého kraje, která vede unikátní charitativní azylový dům v Jiřetíně pod Jedlovou. Slavnostní galavečer s vyhlášení výsledků se uskutečnil 25. října v hlavním sále Valdštejnského paláce Senátu Parlamentu ČR za účasti předních představitelů politické a společenské scény, partnerů i zástupců soutěže.  

Špindlerův Mlýn připravil pro návštěvníky novou naučnou stezku, výstavu fotografií i lanovky zdarma po celou dobu vašeho pobytu

Chystáte se vyrazit na letní dovolenou nebo na víkend do Špindlu? V rámci ubytování máte nyní možnost získat pro všechny členy rodiny jízdenky na lanovky zdarma. Špindlerovský Skiareál nabízí návštěvníkům i v létě široké spektrum aktivit a zábavy, a to jak pro dospělé, tak i děti. Vyzkoušet můžete zbrusu novou naučnou stezku na Medvědíně a ujít si nenechte ani unikátní výstavu fotografií „starého“ Špindlu u příležitosti 100. výročí vzniku samostatného Československa.  

Korunku pro Českou Miss tvoří sklářka britské královny a norského krále

Originální skleněné korunky malované žlutým a růžovým zlatem a platinou získají vítězky letošního ročníku České Miss. Vyrábí je pro ně světová umělkyně Gordana Turuk, jejíž díla vlastní například britská královna Alžběta II., princ Albert II., norský král, dubajský šejk, americký moderátor Larry King či skladatel Herbie Hancock. Ukázkovou korunku pro královnu krásy i další díla viděli včera návštěvníci hotelu Augustine v Praze na tiskové konferenci České Miss.  

Startuje devátý ročník celostátní soutěže Žena regionu. Nominuje své favoritky!

Znáte někoho, kdo se ve svém volném čase obětuje pro druhé a zvládá své aktivity skloubit s péčí o rodinu? Málo se podle vás o těchto nevšedních ženách veřejně mluví? Změňte to! Zapojte se do neziskové soutěže Žena regionu a přihlaste svou kamarádku, maminku, sestru nebo třeba kolegyni z práce. Dokažte, že jejich obětavost a práce mají skutečně smysl. V dubnu startují nominace do 9. ročníku celostátního projektu Žena regionu pod záštitou předsedy Senátu Parlamentu ČR a Asociace krajů ČR.