+420 222 361 580 | info@primeco.cz

Perry Talents je akcelerátorskou bombou mezi startupy – Po ovládnutí Slovenska chtějí pomoci odstartovat inovativní projekty v Česku!

Perry Talents aneb geniální neziskový podnikatelský akcelerátor pro začínající startupy. Díky moderním postupům, expertním mentorům a síti těch nejúspěšnějších profesionálů se stal zázračným akcelerátorem pro nespočet projektů na Slovensku. Své know-how a energii otevřít brány úspěchu ostatním poprvé nabídnou i v Česku. Máte konkrétní projekt, ale nevíte, jak přenést tento sen do reality? Stačí svůj start up do 25. 3. 2020 přihlásit do akceleračního programu Perry Talents!

Za „inkubátorem snů“ stojí dva mladí, ambiciózní muži. Andrej Krúpa a Juraj Gago se potkali na univerzitě v Dánsku. Již při studiu napsali svojí první motivační knihu Hlava 20, která se stala na Slovensku naprostým bestsellerem. Autoři si vzali za své motivovat mladé lidi, kteří se báli rozeběhnout se za svými sny. Ohromný úspěch vedl k publikaci druhé knihy – Hlava 21. Ta je plná cenných rad o začátcích podnikání a úspěšném rozvoji počátečních nápadů. Tedy vše, co nyní naprosto unikátním způsobem nabízí pod akcelerátorem startupů Perry Talents.

„Naším posláním je podpořit každý ohromný nápad a ukázat všem nynějším i budoucím podnikatelům, jak se co nejlépe realizovat. Vysoce specializovaný čtyřměsíční program navíc povedou špičky svého oboru, které se stanou i mentory jednotlivých startupů,“ přiblížil průběh akcelerátoru Andrej Krúpa, zakladatel Perry Talents.

Mezi mentory se zařadila zvučná jména z oblasti businessu, od kterých si autoři vybraných projektů odnesou celoživotní rady a zkušenosti. Těšit se mohou například na finančního ředitele Microsoftu Martina Štefíka, CEO skupiny ASSECO GROUP Jozefa Kleina, zakladatele skupiny Arca Capital a Krupa Global Investments Pavola Krúpu, CEO a předsedu První certifikační autority, a. s., Business Development Directora Manifesto Market Oskar Baschiera, Veroniku Melasovou a Zuzanu Nehajovou z globální společnosti EY či zakladatele ImageMetry a Verifeyed Babaka Mahdiana. Tím ale v Perry Talents teprve začínají.

„Akcelerační program zakládáme i na sérii workshopů. Zaměřujeme se především na umění prezentace firmy, jak definovat hodnotu jednotlivých produktů a nastartovat úspěšný a udržitelný prodej. Workshopy názorně ukážou, jak pracovat s lidmi a efektivně řešit interní problémy či zcela naopak, jak přemýšlí investoři a co je pro ně zajímavé,“ vysvětlil Krúpa.

V rámci 16týdenního programu se také mohou účastníci těšit na networkingové večery, progresová setkání, obchodní jednání či komunitní večery, při kterých si s ostatními v uvolněné atmosféře mohou vyměnit dosavadní zkušenosti. Celý program je ukončen slavnostním Demo Day, kde proběhnou prezentace startupů před porotou složenou z podnikatelů a investorů, kteří jsou připraveni ulovit si nejeden zajímavý produkt.

„Program je zcela zdarma. Účastníci neodevzdávají ani podíl na startupu. Přihlásit se může každý a jedná se o velice jednoduchý a rychlý proces. Nenechte se zastrašit a rozeběhněte se za svými sny. My vám k tomu rádi připravíme tu nejlepší běžeckou dráhu,“ dodal Krúpa s úsměvem.

V minulém roce získal Perry Talents ocenění „Nejlepší akcelerátor roku“ od Central-Eastern Europe Awards (CESA) a vyhrál také veřejnou výzvu místopředsedy vlády Slovenska Richarda Rašiho. V rámci této výzvy dokázali Krúpa a Gago připravit startupy, které se staly součástí renomovaných akcelerátorů v Izraeli a Virgínii.

Pokud jste připraveni uchopit svou životní příležitost, která je více než na dosah, přihlaste svůj startup na perrytalents.cz!

Znáte obětavou, akční ženu? Nominujte ji do konce června do celonárodní ankety Žena regionu!

Neziskový projekt Žena regionu má před sebou nádherný jedenáctý ročník. Cílem ankety, která se koná pod záštitou Senátu PČR a Asociace krajů ČR, je ocenit úsilí a obětavost neobyčejných žen. Těch máme ve svém okolí mnoho, jen často nedávají svou unikátnost na odiv. Nejedná se přitom o osobnosti známé ze světa šoubyznysu nebo ekonomické štiky, ale ty, které svůj volný čas a práci nezištně dávají druhým. Znáte takové ženy? Nominovat je do soutěže na www.zenaregionu.cz můžete do konce června!
 

Celonárodní projekt Žena regionu zahajuje jedenáctý ročník!

Neziskový projekt Žena regionu má před sebou nádherný jedenáctý ročník. Cílem akce, která se koná pod záštitou Senátu PČR a Asociace krajů ČR, je ocenit úsilí a obětavost neobyčejných žen. Těch máme ve svém okolí mnoho, jen často nedávají svou unikátnost na odiv. Nejedná se přitom o známé osobnosti, ale především o ty, které svůj volný čaj nezištně dávají druhým. Znáte takové ženy? Nominovat je do soutěže můžete od 1. dubna i vy!

 

Hory opět ožívají – Skiareál Špindlerův Mlýn otevře lanovky

Skiareál ve Špindlu se připravuje na zahájení letní sezóny. Lanová dráha na Medvědín se poprvé rozjede v pátek 1. května 2020, v provozu pak bude všechny květnové víkendy včetně dalšího státního svátku. Jedná se o první ze sérií kroků, jak vyjít vstříc všem fanouškům hor, čerstvého vzduchu a procházek po hřebenech Krkonoš. Skiareál nabízí téměř sto kilometrů cyklotras a otevřené jsou i oblíbené naučné stezky pro rodiny s dětmi. Samozřejmostí jsou bezpečnostní a hygienická opatření.  

Výsledky řádné valné hromady TMR 2020

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ (29. dubna 2020) – 29. dubna 2020 se v Holiday Village Tatralandia v Liptovském Mikuláši konalo řádné Valné shromáždění (ŘVS) společnosti Tatry mountain resorts, a.s. (Společnost, TMR). Akcionáři přijali veškeré návrhy představenstva.

 

Igor Rattaj: Umím si představit, že bychom začátkem května obnovili provoz lanovek

Liptovský Mikuláš, 20. dubna 2020 – Vrátí se život do horských středisek? Hlavní akcionář Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) Igor Rattaj je přesvědčený, že pokud v současné situaci dokáže bez problémů fungovat osobní vlaková doprava, tak by při dodržování povinných preventivních opatření bylo možné od května pro návštěvníky hor zprovoznit i lanovky ve Vysokých a Nízkých Tatrách.