CZ | EN

Novinkou letošní letní sezóny ve Špindlerově Mlýně bude nová trať Špindl Bike Parku a Summer tubing

Letní sezóna ve Špindlu začíná! Skiareál Špindlerův Mlýn si pro své návštěvníky na letošní léto přichystal opět spoustu zábavy a sportovního vyžití. Kromě adrenalinové dětské lanovky Sky Dive na Meďánkově hřišti na Medvědíně letos nebudou ochuzeni ani cyklisté. Pod dohledem Michala Marošiho vzniká ve Svatém Petru nová trať Špindl Bike Parku. Nevšední zážitek nabídne také Summer tubing.

Zatímco lanovka na Medvědín se do letního provozu rozjela už 29. dubna, lanovka RWE line Svatý Petr sveze první letní turisty v pátek 27. května. Právě na tento víkend je naplánované velkolepé Špindlerovské otevírání léta, tedy akce, do níž je zapojena celá řada subjektů zdejšího střediska. V sobotu 28. května se mohou návštěvníci těšit na bohatý program pro rodiny s dětmi. Ve Skiareálu bude k  dispozici bude Pumptrack, dětské přemostění nebo možnost zapůjčení terénních tříkolek a koloběžek. Lanové dráhy jsou od daného data v provozu každý den, a to každou půlhodinu od 8:00 do 12:00 a od 13:00 do 18:00. Pro rodiny je v nabídce výhodné jízdné, například společná jednosměrná jízdenka RODINA vyjde na 590,- Kč (2 dospělí + 1-3 děti do 18 let). V nabídce je také oblíbená jízdenka ACTIVITY- dvě jednosměrné jízdy nahoru, využitelné v jednom nebo ve dvou výběrových dnech v průběhu 6 dnů na lanovce 1x Medvědín a 1x RWE line Svatý Petr. „Pokud návštěvníci chtějí kromě jízdy lanovkou vyzkoušet zároveň nějakou naši další atrakci, mohou využít tzv. FUN TICKETY. Tyto výhodné balíčky kombinují jízdné s dalšími aktivitami. Je možné propojit například výjezd lanovkou, terénní tříkolky a novinku v podobě Summer tubingu, což je letní obdoba Snow tubingu. Více jak 90 metrů dlouhou dráhu letního tubingu najdou návštěvníci ve Svatém Petru  na dojezdu černé sjezdovky,“ vysvětluje René Hroneš, marketingový ředitel skiareálu. V prodeji je také permanentka CYKLOTOUR určená cyklistům, kteří se chtějí projet po 25km dlouhé horské, přesto nenáročné trase  Obsahuje dvě jednosměrné jízdenky na lanovku RWE line Svatý Petr a Herlíkovice – Žalý, takže všechna horská převýšení zdolají i ti nejmenší cyklisté velmi pohodlně. Veškeré jízdné lze nejvýhodněji zakoupit přes e-shop www.gopass.cz.

Špindl Bike Park se oficiálně otevře o víkendu 18. – 19. června

Skiareál chystá novinku v podobě rekonstruovaného Špindl Bike Parku, který se opět vrací do srdce Krkonoš, pod patronací zkušeného bikera Michala Marošiho. Bike park nabídne více než 13 kilometrů tratí a stezek. Nebude chybět SLOPE STYLE trať přímo na dojezdu sjezdových tratí, kompletní rekonstrukcí projde downhillová trať RACE a v plánu je také předělání povrchů spodní části freeridové tratě DEEP FOREST do hladké a jednoduché podoby. „Downhillová trať nabídne lehčí varianty těžkých úseků tak, aby byla přístupnější i pro méně technicky zdatné jezdce. Návštěvníci bike parku se mohou těšit na Pumptrack nebo Skills centrum. Zdarma bude možné využít zázemí pro mytí kol,“ doplňuje René Hroneš. V budově Špindl Motion shop & rental bude k dispozici také půjčovna kol značky SCOTT. Nebudou chybět nejnovější modely downhillových kol této značky.

Vyžití pro děti i dospělé

Pro nejmenší bude opět otevřené letteringové hřiště na Medvědíně. Děti si zde mohou vyzkoušet mnoho prolézaček, skluzavek a malých lezeckých stěn ve výšce 1235 metrů nad mořem. V těsné blízkosti panoramatické restaurace Na Pláni nad Svatým Petrem je zase možné vyhrát si na Krakonošově paloučku. Stejně jako na Medvědíně ani tady nechybí naučné fitness stezky a nádherné panoramatické výhledy.

Se zakoupením jízdenky na lanovku dostanou návštěvníci stezek na pokladně mapku, která je navede na naučné stezky. Skiareál nabízí pro rodiny s dětmi 4 stezky. Nejkratší je Mechová pěšinka s délkou 3,8 km. Nejdelší procházku pak nabízí trasa Krakonošův příběh, která měří 9,5 km.

Skiareál Špindlerův Mlýn poskytuje přes léto i vodní atrakce. Labskou přehradu můžete brázdit na loďkách, nebo vyzkoušet stále oblíbenější paddleboard.

Ve Svatém Petru budou v provozu 3 tenisové kurty. Vyzkoušet bude možné také disk-golf, tedy hru kombinující hod létajícím diskem a golf.

V prostoru zakrývatelné terasy Restaurace Svatý Petr bude připravená dětská herna se stolním fotbálkem, airhockey, šipkami, ale i dětským koutkem. Tyto aktivity budou vhodné i za nepříznivého počasí.

Špindl v létě (9) Špindl v létě (1) Špindl v létě (3)

Veškeré informace naleznete na webových stránkách www.skiareal.cz.

Skiareál Špindlerův Mlýn chystá na zimu revoluční systém prodeje skipasů. Ceny půjdou dolů

Zima se nezadržitelně blíží a přípravy na lyžařskou sezónu 2018/2019 jsou v plném proudu i ve Skiareálu Špindlerův Mlýn. Největší krkonošské středisko si připravilo pro návštěvníky řadu novinek. Tou největší je změna systému nákupu skipasů. Lyžaři si budou moci vybrat z několika způsobů nákupu a sami se rozhodnout, kolik za skipas zaplatí. Díky věrnostnímu programu GOPASS se pořizování skipasů přesouvá do online prostředí, které kromě pohodlného nákupu přinese lyžařům i zajímavé úspory. Oproti loňskému roku budou ceny skipasů dokonce nižší.  

Devátý ročník soutěže Žena regionu má svou absolutní vítězku. Stala se jí vedoucí azylového domu pro hendikepované matky Marcela Dvořáčková

Veřejně prospěšná soutěž Žena regionu zná svou vítězku. Prestižní ocenění získala díky největšímu počtu hlasů široké veřejnosti Marcela Dvořáčková z Ústeckého kraje, která vede unikátní charitativní azylový dům v Jiřetíně pod Jedlovou. Slavnostní galavečer s vyhlášení výsledků se uskutečnil 25. října v hlavním sále Valdštejnského paláce Senátu Parlamentu ČR za účasti předních představitelů politické a společenské scény, partnerů i zástupců soutěže.  

Špindlerův Mlýn připravil pro návštěvníky novou naučnou stezku, výstavu fotografií i lanovky zdarma po celou dobu vašeho pobytu

Chystáte se vyrazit na letní dovolenou nebo na víkend do Špindlu? V rámci ubytování máte nyní možnost získat pro všechny členy rodiny jízdenky na lanovky zdarma. Špindlerovský Skiareál nabízí návštěvníkům i v létě široké spektrum aktivit a zábavy, a to jak pro dospělé, tak i děti. Vyzkoušet můžete zbrusu novou naučnou stezku na Medvědíně a ujít si nenechte ani unikátní výstavu fotografií „starého“ Špindlu u příležitosti 100. výročí vzniku samostatného Československa.  

Korunku pro Českou Miss tvoří sklářka britské královny a norského krále

Originální skleněné korunky malované žlutým a růžovým zlatem a platinou získají vítězky letošního ročníku České Miss. Vyrábí je pro ně světová umělkyně Gordana Turuk, jejíž díla vlastní například britská královna Alžběta II., princ Albert II., norský král, dubajský šejk, americký moderátor Larry King či skladatel Herbie Hancock. Ukázkovou korunku pro královnu krásy i další díla viděli včera návštěvníci hotelu Augustine v Praze na tiskové konferenci České Miss.  

Startuje devátý ročník celostátní soutěže Žena regionu. Nominuje své favoritky!

Znáte někoho, kdo se ve svém volném čase obětuje pro druhé a zvládá své aktivity skloubit s péčí o rodinu? Málo se podle vás o těchto nevšedních ženách veřejně mluví? Změňte to! Zapojte se do neziskové soutěže Žena regionu a přihlaste svou kamarádku, maminku, sestru nebo třeba kolegyni z práce. Dokažte, že jejich obětavost a práce mají skutečně smysl. V dubnu startují nominace do 9. ročníku celostátního projektu Žena regionu pod záštitou předsedy Senátu Parlamentu ČR a Asociace krajů ČR.