+420 222 361 580 | info@primeco.cz

Rider Michal Maroši: Špindl Bike Park bude hostit letošní Marosanu

Ikona českého Downhillu,  několikásobný mistr ČR v Downhillu i ve Světovém poháru ve Four Crossu a Mistr Evropy v Dual slalomu Michal Maroši se v těchto dnech podílí na stavbě vylepšeného Špindl Bike Parku. Po dvou letech se tak milovníci budou moci opět vydat na 6 tratí o celkové délce 13 kilometrů. Novinkou v Bike parku v areálu Svatý Petr bude i SLOPE STYLE.

Patron a spolutvůrce bikeparku Michal Maroši se vrací do Špindlerova Mlýna. Původní bikeparkFoto archiv Michala Marošiho (4), který tu vznikl v roce 2002, prochází velkou obnovou. Nabídne více prostoru pro méně technicky zdatné jezdce a také 250 metrů dlouhou Slope stylovou trať. „Největší inspirací je pro mě kanadský Whistler. My tu ale samozřejmě musíme tvořit z toho, co máme. Navíc kopce tady ve Špindlu jsou hodně kamenité. Například Flow Liny, které jsou teď moderní, tady jdou stavět jen velmi težce. I přesto bude ale Slope stylová trať pro freeridery unikátem v České republice. U žádného jiného bike parku takovou nenajdete“, vysvětluje Michal Maroši.  Po startovním dropu čeká jezdce kombinace dřevěných a hliněných překážek. Ty doveze Michal Maroši ze svého vyhlášeného závodu Marosana End of the Season. Ve Špindl Bike Parku budou k dispozici na překážce vždy dvě platformy, aby si trať mohli vyzkoušet i začátečníci. Veškeré tratě budou během letní sezóny pravidelně upravovány.

Pro menší bikery nebo začátečníky bude v provozu také skills centrum, které je vhodné vyzkoušet před vstupem na samotnou trať. Dole v areálu Svatý Petr nebude chybět také oblíbený Pump track. V prostorech  Špindl Motion shop & rental bude k dispozici také půjčovna kol značky SCOTT, která je novým partnerem Špindl Bike Parku. Nebudou chybět nejnovější modely downhillových kol této značky v několika velikostech. Samozřejmostí bude i vybavení na kolo, jako jsou helmy a chrániče, bez kterých se nesmí na trať. Zdarma bude možné využít zázemí pro mytí kol.

„Skiareál ŠpindlFoto archiv Michala Marošiho (1)erův Mlýn žije sportem i v létě. Jsme moc rádi, že zrenovovaný Špindl Bike Park bude patřit zpátky mezi českou špičku. Každý, kdo má rád přírodní traily, by měl  náš bike park navštívit,“ říká René Hroneš, marketingový ředitel skiareálu.

„Špindl je specifický svou náročností, tratě nebudou nikdy úplně jednoduché jako v Koutech, nebo na Špičáku. Určitě tady najdou kvalitní zázemí pro svou přípravu pokročilí jezdci, kteří se chystají na závody do zahraničí,“ doplňuje Michal Maroši.

Špin
dl Bike Park se oficiálně otevře o víkendu 18. – 19. června
 

První akcí, která  odstartuje novou sezónu bike parku ve Špindlu, je Špindl Bike Park opening. Po celou letní sezónu se pak můžete těšit na další skvělé bikové akce. Vyvrcholením bude Marosana End of the Season, která se v minulých letech jezdila na Portáškách a v Žacléři.

 Bikové akce, léto 2016:

27.5.                     zahájení letního provozu lanovky  RWE Line Svatý Petr

18.-19.6.              Špindl Bike Park opening – v rámci akce proběhne nedělní závod v nové „Race DH“ trati

5.-7.8.                  Marosana kids kemp (pod vedením Michala Marošiho)

13.-14.8.              Český pohár MTB Downhill – MČR

19.-21.8.              Marosana Downhill kemp (pod vedením Michala Marošiho)

3.9.                       Japan Downhill – hromadný sjezd na horských kolech

30.9.-2.10.           Marosana End of the Season vol. 18 (součástí bude závod ve Slope stylu)

 

 

 

Znáte obětavou, akční ženu? Nominujte ji do konce června do celonárodní ankety Žena regionu!

Neziskový projekt Žena regionu má před sebou nádherný jedenáctý ročník. Cílem ankety, která se koná pod záštitou Senátu PČR a Asociace krajů ČR, je ocenit úsilí a obětavost neobyčejných žen. Těch máme ve svém okolí mnoho, jen často nedávají svou unikátnost na odiv. Nejedná se přitom o osobnosti známé ze světa šoubyznysu nebo ekonomické štiky, ale ty, které svůj volný čas a práci nezištně dávají druhým. Znáte takové ženy? Nominovat je do soutěže na www.zenaregionu.cz můžete do konce června!
 

Celonárodní projekt Žena regionu zahajuje jedenáctý ročník!

Neziskový projekt Žena regionu má před sebou nádherný jedenáctý ročník. Cílem akce, která se koná pod záštitou Senátu PČR a Asociace krajů ČR, je ocenit úsilí a obětavost neobyčejných žen. Těch máme ve svém okolí mnoho, jen často nedávají svou unikátnost na odiv. Nejedná se přitom o známé osobnosti, ale především o ty, které svůj volný čaj nezištně dávají druhým. Znáte takové ženy? Nominovat je do soutěže můžete od 1. dubna i vy!

 

Hory opět ožívají – Skiareál Špindlerův Mlýn otevře lanovky

Skiareál ve Špindlu se připravuje na zahájení letní sezóny. Lanová dráha na Medvědín se poprvé rozjede v pátek 1. května 2020, v provozu pak bude všechny květnové víkendy včetně dalšího státního svátku. Jedná se o první ze sérií kroků, jak vyjít vstříc všem fanouškům hor, čerstvého vzduchu a procházek po hřebenech Krkonoš. Skiareál nabízí téměř sto kilometrů cyklotras a otevřené jsou i oblíbené naučné stezky pro rodiny s dětmi. Samozřejmostí jsou bezpečnostní a hygienická opatření.  

Výsledky řádné valné hromady TMR 2020

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ (29. dubna 2020) – 29. dubna 2020 se v Holiday Village Tatralandia v Liptovském Mikuláši konalo řádné Valné shromáždění (ŘVS) společnosti Tatry mountain resorts, a.s. (Společnost, TMR). Akcionáři přijali veškeré návrhy představenstva.

 

Igor Rattaj: Umím si představit, že bychom začátkem května obnovili provoz lanovek

Liptovský Mikuláš, 20. dubna 2020 – Vrátí se život do horských středisek? Hlavní akcionář Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) Igor Rattaj je přesvědčený, že pokud v současné situaci dokáže bez problémů fungovat osobní vlaková doprava, tak by při dodržování povinných preventivních opatření bylo možné od května pro návštěvníky hor zprovoznit i lanovky ve Vysokých a Nízkých Tatrách.