+420 222 361 580 | info@primeco.cz

Noc v oblacích? Navštivte Lomnický štít!

Plánujete cestu do Vysokých Tater a rádi byste si odvezli opravdu originální zážitek? Vydejte se na druhý nejvyšší vrchol těchto nejmenších velehor světa – Lomnický štít. Navštivte místo, kde se točil dnes již legendární film Anděl na horách, vychutnejte si neopakovatelné výhledy na okolní hřebeny a podhůří a prožijte noc v oblacích.

Na Lomnický štít se dostanete z údolní stanice v Tatranské Lomnici, odkud vede čtyřmístná kabinková lanovka do mezistanice Start. Z té nasednete na novou moderní 15-místnou gondolu na Skalnaté pleso, které je zároveň přestupní stanicí k Lomnickému štítu. Na ten vás vyveze až unikátní visutá červená lanovka, která překonává převýšení 855 metrů. Jízda trvá 8,5 minuty. Lanovka je schopná přepravit za hodinu padesát osob a jedna kabinka pojme najednou patnáct lidí a řidiče. Na Lomnickém štítu můžete strávit jen padesát minut.


visutá lanovka na Lomnický štítVychutnejte si kávu v nadmořské výšce 2 634 metrů

Na Lomnickém štítu určitě navštivte zdejší kavárnu Dedo. Ke kávě či vašemu jinému oblíbenému nápoji vám tu naservírují i nezapomenutelné panoramatické výhledy a neobyčejnou atmosféru. Při západu slunce si můžete dát lahodnou večeři nebo pozorovat hvězdy.

 

Nejvýše položená botanická zahrada v Evropě

Lomnický štít nabízí kromě překrásných výhledů i různorodé druhy rostlin. Na samotném vrcholku bylo dosud zaznamenáno více než sto druhů lišejníků, čtyřicet mechorostů a jeden kapraďorost. Z kvetoucích rostlin zdobí vrchol 34 druhů.

Noc na Lomnickém štítu

Prožijte s partnerem či přáteli noc v nejvýše položeném apartmánu ve střední Evropě. Těšit se můžete na vřelé přijetí, chutnou večeři či pozorování hvězd dalekohledem. Po východu slunce vás pak čeká snídaně na Skalnatém plesu. Noc na Lomnickém štítu vás vyjde na 549 euro za apartmán pro 1 až 4 osoby. V ceně jsou jízdenky z Tatranské lomnické na Lomnický štít a zpět, welcome drink, čtyřchodová večeře i snídaně.


Lomnický štít

Více informací naleznete na www.vt.sk.

 


Vyhlídková plošina

Znáte obětavou, akční ženu? Nominujte ji do konce června do celonárodní ankety Žena regionu!

Neziskový projekt Žena regionu má před sebou nádherný jedenáctý ročník. Cílem ankety, která se koná pod záštitou Senátu PČR a Asociace krajů ČR, je ocenit úsilí a obětavost neobyčejných žen. Těch máme ve svém okolí mnoho, jen často nedávají svou unikátnost na odiv. Nejedná se přitom o osobnosti známé ze světa šoubyznysu nebo ekonomické štiky, ale ty, které svůj volný čas a práci nezištně dávají druhým. Znáte takové ženy? Nominovat je do soutěže na www.zenaregionu.cz můžete do konce června!
 

Celonárodní projekt Žena regionu zahajuje jedenáctý ročník!

Neziskový projekt Žena regionu má před sebou nádherný jedenáctý ročník. Cílem akce, která se koná pod záštitou Senátu PČR a Asociace krajů ČR, je ocenit úsilí a obětavost neobyčejných žen. Těch máme ve svém okolí mnoho, jen často nedávají svou unikátnost na odiv. Nejedná se přitom o známé osobnosti, ale především o ty, které svůj volný čaj nezištně dávají druhým. Znáte takové ženy? Nominovat je do soutěže můžete od 1. dubna i vy!

 

Hory opět ožívají – Skiareál Špindlerův Mlýn otevře lanovky

Skiareál ve Špindlu se připravuje na zahájení letní sezóny. Lanová dráha na Medvědín se poprvé rozjede v pátek 1. května 2020, v provozu pak bude všechny květnové víkendy včetně dalšího státního svátku. Jedná se o první ze sérií kroků, jak vyjít vstříc všem fanouškům hor, čerstvého vzduchu a procházek po hřebenech Krkonoš. Skiareál nabízí téměř sto kilometrů cyklotras a otevřené jsou i oblíbené naučné stezky pro rodiny s dětmi. Samozřejmostí jsou bezpečnostní a hygienická opatření.  

Výsledky řádné valné hromady TMR 2020

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ (29. dubna 2020) – 29. dubna 2020 se v Holiday Village Tatralandia v Liptovském Mikuláši konalo řádné Valné shromáždění (ŘVS) společnosti Tatry mountain resorts, a.s. (Společnost, TMR). Akcionáři přijali veškeré návrhy představenstva.

 

Igor Rattaj: Umím si představit, že bychom začátkem května obnovili provoz lanovek

Liptovský Mikuláš, 20. dubna 2020 – Vrátí se život do horských středisek? Hlavní akcionář Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) Igor Rattaj je přesvědčený, že pokud v současné situaci dokáže bez problémů fungovat osobní vlaková doprava, tak by při dodržování povinných preventivních opatření bylo možné od května pro návštěvníky hor zprovoznit i lanovky ve Vysokých a Nízkých Tatrách.