CZ | EN

Noc v oblacích? Navštivte Lomnický štít!

Plánujete cestu do Vysokých Tater a rádi byste si odvezli opravdu originální zážitek? Vydejte se na druhý nejvyšší vrchol těchto nejmenších velehor světa – Lomnický štít. Navštivte místo, kde se točil dnes již legendární film Anděl na horách, vychutnejte si neopakovatelné výhledy na okolní hřebeny a podhůří a prožijte noc v oblacích.

Na Lomnický štít se dostanete z údolní stanice v Tatranské Lomnici, odkud vede čtyřmístná kabinková lanovka do mezistanice Start. Z té nasednete na novou moderní 15-místnou gondolu na Skalnaté pleso, které je zároveň přestupní stanicí k Lomnickému štítu. Na ten vás vyveze až unikátní visutá červená lanovka, která překonává převýšení 855 metrů. Jízda trvá 8,5 minuty. Lanovka je schopná přepravit za hodinu padesát osob a jedna kabinka pojme najednou patnáct lidí a řidiče. Na Lomnickém štítu můžete strávit jen padesát minut.


visutá lanovka na Lomnický štítVychutnejte si kávu v nadmořské výšce 2 634 metrů

Na Lomnickém štítu určitě navštivte zdejší kavárnu Dedo. Ke kávě či vašemu jinému oblíbenému nápoji vám tu naservírují i nezapomenutelné panoramatické výhledy a neobyčejnou atmosféru. Při západu slunce si můžete dát lahodnou večeři nebo pozorovat hvězdy.

 

Nejvýše položená botanická zahrada v Evropě

Lomnický štít nabízí kromě překrásných výhledů i různorodé druhy rostlin. Na samotném vrcholku bylo dosud zaznamenáno více než sto druhů lišejníků, čtyřicet mechorostů a jeden kapraďorost. Z kvetoucích rostlin zdobí vrchol 34 druhů.

Noc na Lomnickém štítu

Prožijte s partnerem či přáteli noc v nejvýše položeném apartmánu ve střední Evropě. Těšit se můžete na vřelé přijetí, chutnou večeři či pozorování hvězd dalekohledem. Po východu slunce vás pak čeká snídaně na Skalnatém plesu. Noc na Lomnickém štítu vás vyjde na 549 euro za apartmán pro 1 až 4 osoby. V ceně jsou jízdenky z Tatranské lomnické na Lomnický štít a zpět, welcome drink, čtyřchodová večeře i snídaně.


Lomnický štít

Více informací naleznete na www.vt.sk.

 


Vyhlídková plošina

Skiareál Špindlerův Mlýn chystá na zimu revoluční systém prodeje skipasů. Ceny půjdou dolů

Zima se nezadržitelně blíží a přípravy na lyžařskou sezónu 2018/2019 jsou v plném proudu i ve Skiareálu Špindlerův Mlýn. Největší krkonošské středisko si připravilo pro návštěvníky řadu novinek. Tou největší je změna systému nákupu skipasů. Lyžaři si budou moci vybrat z několika způsobů nákupu a sami se rozhodnout, kolik za skipas zaplatí. Díky věrnostnímu programu GOPASS se pořizování skipasů přesouvá do online prostředí, které kromě pohodlného nákupu přinese lyžařům i zajímavé úspory. Oproti loňskému roku budou ceny skipasů dokonce nižší.  

Devátý ročník soutěže Žena regionu má svou absolutní vítězku. Stala se jí vedoucí azylového domu pro hendikepované matky Marcela Dvořáčková

Veřejně prospěšná soutěž Žena regionu zná svou vítězku. Prestižní ocenění získala díky největšímu počtu hlasů široké veřejnosti Marcela Dvořáčková z Ústeckého kraje, která vede unikátní charitativní azylový dům v Jiřetíně pod Jedlovou. Slavnostní galavečer s vyhlášení výsledků se uskutečnil 25. října v hlavním sále Valdštejnského paláce Senátu Parlamentu ČR za účasti předních představitelů politické a společenské scény, partnerů i zástupců soutěže.  

Špindlerův Mlýn připravil pro návštěvníky novou naučnou stezku, výstavu fotografií i lanovky zdarma po celou dobu vašeho pobytu

Chystáte se vyrazit na letní dovolenou nebo na víkend do Špindlu? V rámci ubytování máte nyní možnost získat pro všechny členy rodiny jízdenky na lanovky zdarma. Špindlerovský Skiareál nabízí návštěvníkům i v létě široké spektrum aktivit a zábavy, a to jak pro dospělé, tak i děti. Vyzkoušet můžete zbrusu novou naučnou stezku na Medvědíně a ujít si nenechte ani unikátní výstavu fotografií „starého“ Špindlu u příležitosti 100. výročí vzniku samostatného Československa.  

Korunku pro Českou Miss tvoří sklářka britské královny a norského krále

Originální skleněné korunky malované žlutým a růžovým zlatem a platinou získají vítězky letošního ročníku České Miss. Vyrábí je pro ně světová umělkyně Gordana Turuk, jejíž díla vlastní například britská královna Alžběta II., princ Albert II., norský král, dubajský šejk, americký moderátor Larry King či skladatel Herbie Hancock. Ukázkovou korunku pro královnu krásy i další díla viděli včera návštěvníci hotelu Augustine v Praze na tiskové konferenci České Miss.  

Startuje devátý ročník celostátní soutěže Žena regionu. Nominuje své favoritky!

Znáte někoho, kdo se ve svém volném čase obětuje pro druhé a zvládá své aktivity skloubit s péčí o rodinu? Málo se podle vás o těchto nevšedních ženách veřejně mluví? Změňte to! Zapojte se do neziskové soutěže Žena regionu a přihlaste svou kamarádku, maminku, sestru nebo třeba kolegyni z práce. Dokažte, že jejich obětavost a práce mají skutečně smysl. V dubnu startují nominace do 9. ročníku celostátního projektu Žena regionu pod záštitou předsedy Senátu Parlamentu ČR a Asociace krajů ČR.