CZ | EN

Největší lyžařský portál testoval skiareály na celém světě. Bodovaly slovenské Tatry


Největší světový lyžařský portál Skiresort.info zveřejnil vítěze top lyžařských středisek prostřednictvím svého podrobného monitorování v Test Winner 2015. Uspěli blízcí sousedé – Slovensko. Středisko Tatranská Lomnica bylo zařazeno mezi 14 světových TOP rezortů do 20 kilometrů sjezdovek a získalo ocenění vůbec nejlepšího skiareálu pro začátečníky. První místo celého letošního testování obsadil rakouský Kitzbühel.

Skiresort.info je jediný online portál nabízející detailní informace o více než pěti tisících lyžařských střediscích. Mezi kritérii hodnocení byla velikost areálu, nabídka sjezdolyziarske stredisko v Tatranskej Lomnici_fotoTMRvek, garance sněhu, úprava svahů, orientace ve středisku, lanovky a vleky, čistota a hygiena, přístup personálu, restaurace a horské chaty, aprés-ski, nabídka ubytování, možnosti parkování, nabídka pro začátečníky, pokročilé lyžaře, milovníky freeridu, snowboardisty, rodiny s dětmi, možnosti běžkování i vliv provozu střediska na životní prostředí. Kromě rakouského luxusního střediska Kitzbühel, který porotci označili za nejlepší lyžařský areál na světě, se mezi top světovými rezorty objevilo i středisko Vysoké Tatry Tatranská Lomnica. Portál jej zařadil mezi 14 nejlepších rezortů do 20 kilometrů sjezdovek a zároveň se stalo vítězem v kategorii areálu ideálních pro začátečníky. „Při testování slovenského střediska v Tatranské Lomnici jsme byli příjemně překvapení hlavně velmi kvalitními sjezdovkami pro začátečníky, variabilitou kabinkových lanovek se sedačkovým Kidstop systémem. Středisko je komplexní – poskytuje kvalitní služby půjčovny výstroje a lyžařské školy přímo na svahu, ski-in ski-out hotely a parkoviště. Velmi nás zaujala i doplňková služba babysittingu na Skalnatém plese,“ komentoval výsledek lyžařského střediska v Tatranské Lomnici Oliver Kern, zakladatel Skiresort.info. Úspěšná byla i Jasná v Nízkých Tatrách. Tu portál zařadil mezi 18 nejlepších světových lyžařských středisek s délkou sjezdovek do 60 kilometrů. Další kategorie ovládla známá střediska, jako například francouzské Les 3 Vallées, rakouský Sölden, Hintertux-Glacier s nevyšší garancí sněhu, Flachau-Wagrain-Alpendorf nebo Dachstein West. Nejčistším areálem je rakouský Hochkönig, nejeekologičtější areál See, nejpříjemnější personál má americký Buttermilk Mountain, nejlepší nabídku restaurací a horských chat italský Gröden, nejširší výběr ubytování na svazích má kanadský Big White. Nejlepší snowparky má údajně italské středisko Reschen/Schöneben, pokročilí lyžaři a freerideři by zase měli navštívit švýcarské Les Quatre Vallées. Nejlépe upravované svahy naleznete v italském Obereggen-Pampeago-Predazzo/Latemar.
Veškeré info k výsledkům naleznete ZDE.

Skiareál Špindlerův Mlýn chystá na zimu revoluční systém prodeje skipasů. Ceny půjdou dolů

Zima se nezadržitelně blíží a přípravy na lyžařskou sezónu 2018/2019 jsou v plném proudu i ve Skiareálu Špindlerův Mlýn. Největší krkonošské středisko si připravilo pro návštěvníky řadu novinek. Tou největší je změna systému nákupu skipasů. Lyžaři si budou moci vybrat z několika způsobů nákupu a sami se rozhodnout, kolik za skipas zaplatí. Díky věrnostnímu programu GOPASS se pořizování skipasů přesouvá do online prostředí, které kromě pohodlného nákupu přinese lyžařům i zajímavé úspory. Oproti loňskému roku budou ceny skipasů dokonce nižší.  

Devátý ročník soutěže Žena regionu má svou absolutní vítězku. Stala se jí vedoucí azylového domu pro hendikepované matky Marcela Dvořáčková

Veřejně prospěšná soutěž Žena regionu zná svou vítězku. Prestižní ocenění získala díky největšímu počtu hlasů široké veřejnosti Marcela Dvořáčková z Ústeckého kraje, která vede unikátní charitativní azylový dům v Jiřetíně pod Jedlovou. Slavnostní galavečer s vyhlášení výsledků se uskutečnil 25. října v hlavním sále Valdštejnského paláce Senátu Parlamentu ČR za účasti předních představitelů politické a společenské scény, partnerů i zástupců soutěže.  

Špindlerův Mlýn připravil pro návštěvníky novou naučnou stezku, výstavu fotografií i lanovky zdarma po celou dobu vašeho pobytu

Chystáte se vyrazit na letní dovolenou nebo na víkend do Špindlu? V rámci ubytování máte nyní možnost získat pro všechny členy rodiny jízdenky na lanovky zdarma. Špindlerovský Skiareál nabízí návštěvníkům i v létě široké spektrum aktivit a zábavy, a to jak pro dospělé, tak i děti. Vyzkoušet můžete zbrusu novou naučnou stezku na Medvědíně a ujít si nenechte ani unikátní výstavu fotografií „starého“ Špindlu u příležitosti 100. výročí vzniku samostatného Československa.  

Korunku pro Českou Miss tvoří sklářka britské královny a norského krále

Originální skleněné korunky malované žlutým a růžovým zlatem a platinou získají vítězky letošního ročníku České Miss. Vyrábí je pro ně světová umělkyně Gordana Turuk, jejíž díla vlastní například britská královna Alžběta II., princ Albert II., norský král, dubajský šejk, americký moderátor Larry King či skladatel Herbie Hancock. Ukázkovou korunku pro královnu krásy i další díla viděli včera návštěvníci hotelu Augustine v Praze na tiskové konferenci České Miss.  

Startuje devátý ročník celostátní soutěže Žena regionu. Nominuje své favoritky!

Znáte někoho, kdo se ve svém volném čase obětuje pro druhé a zvládá své aktivity skloubit s péčí o rodinu? Málo se podle vás o těchto nevšedních ženách veřejně mluví? Změňte to! Zapojte se do neziskové soutěže Žena regionu a přihlaste svou kamarádku, maminku, sestru nebo třeba kolegyni z práce. Dokažte, že jejich obětavost a práce mají skutečně smysl. V dubnu startují nominace do 9. ročníku celostátního projektu Žena regionu pod záštitou předsedy Senátu Parlamentu ČR a Asociace krajů ČR.