+420 222 361 580 | info@primeco.cz

Největší lyžařský portál testoval skiareály na celém světě. Bodovaly slovenské Tatry


Největší světový lyžařský portál Skiresort.info zveřejnil vítěze top lyžařských středisek prostřednictvím svého podrobného monitorování v Test Winner 2015. Uspěli blízcí sousedé – Slovensko. Středisko Tatranská Lomnica bylo zařazeno mezi 14 světových TOP rezortů do 20 kilometrů sjezdovek a získalo ocenění vůbec nejlepšího skiareálu pro začátečníky. První místo celého letošního testování obsadil rakouský Kitzbühel.

Skiresort.info je jediný online portál nabízející detailní informace o více než pěti tisících lyžařských střediscích. Mezi kritérii hodnocení byla velikost areálu, nabídka sjezdolyziarske stredisko v Tatranskej Lomnici_fotoTMRvek, garance sněhu, úprava svahů, orientace ve středisku, lanovky a vleky, čistota a hygiena, přístup personálu, restaurace a horské chaty, aprés-ski, nabídka ubytování, možnosti parkování, nabídka pro začátečníky, pokročilé lyžaře, milovníky freeridu, snowboardisty, rodiny s dětmi, možnosti běžkování i vliv provozu střediska na životní prostředí. Kromě rakouského luxusního střediska Kitzbühel, který porotci označili za nejlepší lyžařský areál na světě, se mezi top světovými rezorty objevilo i středisko Vysoké Tatry Tatranská Lomnica. Portál jej zařadil mezi 14 nejlepších rezortů do 20 kilometrů sjezdovek a zároveň se stalo vítězem v kategorii areálu ideálních pro začátečníky. „Při testování slovenského střediska v Tatranské Lomnici jsme byli příjemně překvapení hlavně velmi kvalitními sjezdovkami pro začátečníky, variabilitou kabinkových lanovek se sedačkovým Kidstop systémem. Středisko je komplexní – poskytuje kvalitní služby půjčovny výstroje a lyžařské školy přímo na svahu, ski-in ski-out hotely a parkoviště. Velmi nás zaujala i doplňková služba babysittingu na Skalnatém plese,“ komentoval výsledek lyžařského střediska v Tatranské Lomnici Oliver Kern, zakladatel Skiresort.info. Úspěšná byla i Jasná v Nízkých Tatrách. Tu portál zařadil mezi 18 nejlepších světových lyžařských středisek s délkou sjezdovek do 60 kilometrů. Další kategorie ovládla známá střediska, jako například francouzské Les 3 Vallées, rakouský Sölden, Hintertux-Glacier s nevyšší garancí sněhu, Flachau-Wagrain-Alpendorf nebo Dachstein West. Nejčistším areálem je rakouský Hochkönig, nejeekologičtější areál See, nejpříjemnější personál má americký Buttermilk Mountain, nejlepší nabídku restaurací a horských chat italský Gröden, nejširší výběr ubytování na svazích má kanadský Big White. Nejlepší snowparky má údajně italské středisko Reschen/Schöneben, pokročilí lyžaři a freerideři by zase měli navštívit švýcarské Les Quatre Vallées. Nejlépe upravované svahy naleznete v italském Obereggen-Pampeago-Predazzo/Latemar.
Veškeré info k výsledkům naleznete ZDE.

Znáte obětavou, akční ženu? Nominujte ji do konce června do celonárodní ankety Žena regionu!

Neziskový projekt Žena regionu má před sebou nádherný jedenáctý ročník. Cílem ankety, která se koná pod záštitou Senátu PČR a Asociace krajů ČR, je ocenit úsilí a obětavost neobyčejných žen. Těch máme ve svém okolí mnoho, jen často nedávají svou unikátnost na odiv. Nejedná se přitom o osobnosti známé ze světa šoubyznysu nebo ekonomické štiky, ale ty, které svůj volný čas a práci nezištně dávají druhým. Znáte takové ženy? Nominovat je do soutěže na www.zenaregionu.cz můžete do konce června!
 

Celonárodní projekt Žena regionu zahajuje jedenáctý ročník!

Neziskový projekt Žena regionu má před sebou nádherný jedenáctý ročník. Cílem akce, která se koná pod záštitou Senátu PČR a Asociace krajů ČR, je ocenit úsilí a obětavost neobyčejných žen. Těch máme ve svém okolí mnoho, jen často nedávají svou unikátnost na odiv. Nejedná se přitom o známé osobnosti, ale především o ty, které svůj volný čaj nezištně dávají druhým. Znáte takové ženy? Nominovat je do soutěže můžete od 1. dubna i vy!

 

Hory opět ožívají – Skiareál Špindlerův Mlýn otevře lanovky

Skiareál ve Špindlu se připravuje na zahájení letní sezóny. Lanová dráha na Medvědín se poprvé rozjede v pátek 1. května 2020, v provozu pak bude všechny květnové víkendy včetně dalšího státního svátku. Jedná se o první ze sérií kroků, jak vyjít vstříc všem fanouškům hor, čerstvého vzduchu a procházek po hřebenech Krkonoš. Skiareál nabízí téměř sto kilometrů cyklotras a otevřené jsou i oblíbené naučné stezky pro rodiny s dětmi. Samozřejmostí jsou bezpečnostní a hygienická opatření.  

Výsledky řádné valné hromady TMR 2020

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ (29. dubna 2020) – 29. dubna 2020 se v Holiday Village Tatralandia v Liptovském Mikuláši konalo řádné Valné shromáždění (ŘVS) společnosti Tatry mountain resorts, a.s. (Společnost, TMR). Akcionáři přijali veškeré návrhy představenstva.

 

Igor Rattaj: Umím si představit, že bychom začátkem května obnovili provoz lanovek

Liptovský Mikuláš, 20. dubna 2020 – Vrátí se život do horských středisek? Hlavní akcionář Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) Igor Rattaj je přesvědčený, že pokud v současné situaci dokáže bez problémů fungovat osobní vlaková doprava, tak by při dodržování povinných preventivních opatření bylo možné od května pro návštěvníky hor zprovoznit i lanovky ve Vysokých a Nízkých Tatrách.