CZ | EN

Mezinárodní klání oficiálně zahájilo letní sezónu v Tatrách. Nechyběly ani známé české tváře

Dva největší liptovské aquaparky Tatralandia a Gino Paradise Bešeňová odstartovali 13. června letošní letní sezónu v Tatrách, a to tradiční akcí Water Fit Battle. Návštěvníci již čtvrtého ročníku mezinárodního klání v netradičních sportovních disciplínách hromadně cvičili v bazénech a užívali si vodních radovánek. Na oblíbené akci nechyběla ani celá řada českých osobností.

 

Vodní ráj navštívily české celebrity

Tradiční Water Fit Battle a oficiálního zahájení letní sezóny v Tatrách se zúčastnila zpěvačka Martina Pártlová, modelka a česká Miss World Lucie Kovandová s přítelem, fitness trenér a účastník reality show Karel Frýd a herečka Veronika Arichteva. Ta dokonce symbolicky oblékla bikiny v barvách české vlajky. Známé osobnosti i slunné počasí přilákalo do Gino Paradise Bešeňová stovky návštěvníků. Liptovský akvapark je totiž ideálním místem na čerpání ztracené životní síly a energie. Příchozí si mohli vychutnat termální vodu v sedmi bazénech nebo navštívit bazénovou halu s antikorovým plaveckým bazénem s chrliči vody, relaxačním bazénem i dětské atrakce. „Oblíbená je adrenalinová zóna, kde není nouze o dovádění, zábavu v umělém vlnobití nebo na nejdelších tobogánech a s panoramatickou vyhlídkou. K dispozici tu máme i Veronika s Martinou pózovaly také s modelkou Kovandovou a Karlem Frýdemnový bazén s hradem, klouzačky, mini tobogány, vodní děla a stříkačky. Novinkou je Fun Bubble, Raft river nebo pirátská loď s potápěčským centrem,“ uvedla Lýdia Chovancová, marketingová ředitelka liptovského areálu.

Blahodárné prameny a originální wellness

Gino Paradise Bešeňová je navíc vybudovaný na bázi horkých pramenů termálních vod, které vyvěrají z hloubky 1987 metrů s teplotou přes 60 stupňů Celsia. Ty působí blahodárně na pohybové i dýchací ústrojí a mají příznivé kosmetické účinky. Kromě cvičení v bazénech a vodních radovánek řada návštěvníků otestovala i zdejší wellness centrum s komplexem pěti parních a suchých saun s inhalacemi, Tepidárium, studenou páru, masáže nebo například unikátní vyhřívané křeslo z 24karátového zlata, které je jediné svého druhu v Evropě.

Do Tater nejrychlejším vlakem v Čechách

Plánujete-li dovolenou či výlet do lázeňské vesničky Bešeňová, nemusíte se obávat ani dlouhého cestování. Vyzkoušet můžete SuperCity Pendolino – nejrychlejší spoj do Tater. Vlak nabízí kvalitu cestování srovnatelnou s leteckou dopravou a uhání rychlostí až 160 kilometrů za hodinu. Je vybaven klimatizovanými prostory, polohovatelnými sedačkami, bistrem s nabídkou teplých i chlazených jídel a nápojů včetně točeného piva, zásuvkami nebo Wi-Fi připojením.

Více na www.ginoparadise.skKamarádky na klouzačce s Karlem Frýdem

Skiareál Špindlerův Mlýn chystá na zimu revoluční systém prodeje skipasů. Ceny půjdou dolů

Zima se nezadržitelně blíží a přípravy na lyžařskou sezónu 2018/2019 jsou v plném proudu i ve Skiareálu Špindlerův Mlýn. Největší krkonošské středisko si připravilo pro návštěvníky řadu novinek. Tou největší je změna systému nákupu skipasů. Lyžaři si budou moci vybrat z několika způsobů nákupu a sami se rozhodnout, kolik za skipas zaplatí. Díky věrnostnímu programu GOPASS se pořizování skipasů přesouvá do online prostředí, které kromě pohodlného nákupu přinese lyžařům i zajímavé úspory. Oproti loňskému roku budou ceny skipasů dokonce nižší.  

Devátý ročník soutěže Žena regionu má svou absolutní vítězku. Stala se jí vedoucí azylového domu pro hendikepované matky Marcela Dvořáčková

Veřejně prospěšná soutěž Žena regionu zná svou vítězku. Prestižní ocenění získala díky největšímu počtu hlasů široké veřejnosti Marcela Dvořáčková z Ústeckého kraje, která vede unikátní charitativní azylový dům v Jiřetíně pod Jedlovou. Slavnostní galavečer s vyhlášení výsledků se uskutečnil 25. října v hlavním sále Valdštejnského paláce Senátu Parlamentu ČR za účasti předních představitelů politické a společenské scény, partnerů i zástupců soutěže.  

Špindlerův Mlýn připravil pro návštěvníky novou naučnou stezku, výstavu fotografií i lanovky zdarma po celou dobu vašeho pobytu

Chystáte se vyrazit na letní dovolenou nebo na víkend do Špindlu? V rámci ubytování máte nyní možnost získat pro všechny členy rodiny jízdenky na lanovky zdarma. Špindlerovský Skiareál nabízí návštěvníkům i v létě široké spektrum aktivit a zábavy, a to jak pro dospělé, tak i děti. Vyzkoušet můžete zbrusu novou naučnou stezku na Medvědíně a ujít si nenechte ani unikátní výstavu fotografií „starého“ Špindlu u příležitosti 100. výročí vzniku samostatného Československa.  

Korunku pro Českou Miss tvoří sklářka britské královny a norského krále

Originální skleněné korunky malované žlutým a růžovým zlatem a platinou získají vítězky letošního ročníku České Miss. Vyrábí je pro ně světová umělkyně Gordana Turuk, jejíž díla vlastní například britská královna Alžběta II., princ Albert II., norský král, dubajský šejk, americký moderátor Larry King či skladatel Herbie Hancock. Ukázkovou korunku pro královnu krásy i další díla viděli včera návštěvníci hotelu Augustine v Praze na tiskové konferenci České Miss.  

Startuje devátý ročník celostátní soutěže Žena regionu. Nominuje své favoritky!

Znáte někoho, kdo se ve svém volném čase obětuje pro druhé a zvládá své aktivity skloubit s péčí o rodinu? Málo se podle vás o těchto nevšedních ženách veřejně mluví? Změňte to! Zapojte se do neziskové soutěže Žena regionu a přihlaste svou kamarádku, maminku, sestru nebo třeba kolegyni z práce. Dokažte, že jejich obětavost a práce mají skutečně smysl. V dubnu startují nominace do 9. ročníku celostátního projektu Žena regionu pod záštitou předsedy Senátu Parlamentu ČR a Asociace krajů ČR.