CZ | EN

Jarní detox v Tatrách

Cítíte se po dlouhé zimě unavení a bez energie? Je na čase provést jarní očistu těla i mysli. Hitem letošního jara jsou slovenské Tatry, které nabízejí bohatý detoxikační program, široké spektrum wellness služeb, sportovní vyžití i šťavnaté jarní menu, které vám po zimě nastartuje metabolismus.

Během pobytu v Nízkých i Vysokých Tatrách si dopřejete skutečnou jarní očistu a regeneraci na čerstvém vzduchu ve výjimečném horském prostředí. Nechte proto všechny starosti doma, odjeďte k našim sousedům na Slovensko a relaxujte. Unavenou mysl vzpruží a povzbudí tatranský wellness a jazyk potěší lehké a svěží chutě na talíři. „Nové jarní menu ve všech hotelech Tatry Mountain Resorts představuje opravdu to nejlepší. Šéfkuchaři jídla připravovali z regionálních surovin a domácích chovů. Na talíři se vystřídají chutě pstruhů, křepelčích pralinek na medvědím česneku, jarního salátu s rebarborovo-jahodovým želé, telecí rolky, sýra manchego či dezertu z mascarpone,“ uvedla Alena Spišiaková, vedoucí marketingu hotelů, restaurací a barů Tatry Mountain Resorts, a. s. (TMR). S prodlouženými dny se navíc prodloužily i relaxační pobyty za zvýhodněné ceny, při kterých neutrpí ani vaše peněženka.
A jaké detoxikační rituály vás v Tatrách čekají?
Připravili jsme pro vás šest detoxikačních tipů, kterými si můžete svůj pobyt v Tatrách zpříjemnit.
1. Sun detox – Nabijte se sluneční energií
Relaxujte na slunečních terasách na svazích hor a vychutnejte si jarní slunko.
2. Spirit detox – Pročistěte si hlavu
Nechte svou mysl na chvíli oddychnout, zaposlouchejte se do ticha tatranské přírody a všechny starosti a stres zmizí.
3. Air detox – Buďte fresh
Užijte si čerstvý vzduch ve spojení s léčivými účinky tatranského lázeňství.
4. Fit detox – Zacvičte si v oblacích
V Tatrách se cvičí lépe než ve fitku. Běh, cyklistika i turistika dodají vašim svalům potřebný pohyb a nádherné scenérie vyčarují na vaší tváři úsměv. Zkuste například jógu na Skalnatém plese či fitness dráhu na Štrbském Plese.
5. Spa detox – Med pro zdraví
Vyzkoušejte léčivé účinky medu prostřednictvím speciálních detoxikačních medových masáží, tělových peelingů a zábalů.
6. Healthy detox – Napijte se tatranského elixíru
Poznejte pravou chuť bylinek a ochutnejte naše speciálně namíchané čaje.

Více o detoxikačních pobytových balíčcích v Tatrách na www.tmrhotels.com.

detox

Skiareál Špindlerův Mlýn chystá na zimu revoluční systém prodeje skipasů. Ceny půjdou dolů

Zima se nezadržitelně blíží a přípravy na lyžařskou sezónu 2018/2019 jsou v plném proudu i ve Skiareálu Špindlerův Mlýn. Největší krkonošské středisko si připravilo pro návštěvníky řadu novinek. Tou největší je změna systému nákupu skipasů. Lyžaři si budou moci vybrat z několika způsobů nákupu a sami se rozhodnout, kolik za skipas zaplatí. Díky věrnostnímu programu GOPASS se pořizování skipasů přesouvá do online prostředí, které kromě pohodlného nákupu přinese lyžařům i zajímavé úspory. Oproti loňskému roku budou ceny skipasů dokonce nižší.  

Devátý ročník soutěže Žena regionu má svou absolutní vítězku. Stala se jí vedoucí azylového domu pro hendikepované matky Marcela Dvořáčková

Veřejně prospěšná soutěž Žena regionu zná svou vítězku. Prestižní ocenění získala díky největšímu počtu hlasů široké veřejnosti Marcela Dvořáčková z Ústeckého kraje, která vede unikátní charitativní azylový dům v Jiřetíně pod Jedlovou. Slavnostní galavečer s vyhlášení výsledků se uskutečnil 25. října v hlavním sále Valdštejnského paláce Senátu Parlamentu ČR za účasti předních představitelů politické a společenské scény, partnerů i zástupců soutěže.  

Špindlerův Mlýn připravil pro návštěvníky novou naučnou stezku, výstavu fotografií i lanovky zdarma po celou dobu vašeho pobytu

Chystáte se vyrazit na letní dovolenou nebo na víkend do Špindlu? V rámci ubytování máte nyní možnost získat pro všechny členy rodiny jízdenky na lanovky zdarma. Špindlerovský Skiareál nabízí návštěvníkům i v létě široké spektrum aktivit a zábavy, a to jak pro dospělé, tak i děti. Vyzkoušet můžete zbrusu novou naučnou stezku na Medvědíně a ujít si nenechte ani unikátní výstavu fotografií „starého“ Špindlu u příležitosti 100. výročí vzniku samostatného Československa.  

Korunku pro Českou Miss tvoří sklářka britské královny a norského krále

Originální skleněné korunky malované žlutým a růžovým zlatem a platinou získají vítězky letošního ročníku České Miss. Vyrábí je pro ně světová umělkyně Gordana Turuk, jejíž díla vlastní například britská královna Alžběta II., princ Albert II., norský král, dubajský šejk, americký moderátor Larry King či skladatel Herbie Hancock. Ukázkovou korunku pro královnu krásy i další díla viděli včera návštěvníci hotelu Augustine v Praze na tiskové konferenci České Miss.  

Startuje devátý ročník celostátní soutěže Žena regionu. Nominuje své favoritky!

Znáte někoho, kdo se ve svém volném čase obětuje pro druhé a zvládá své aktivity skloubit s péčí o rodinu? Málo se podle vás o těchto nevšedních ženách veřejně mluví? Změňte to! Zapojte se do neziskové soutěže Žena regionu a přihlaste svou kamarádku, maminku, sestru nebo třeba kolegyni z práce. Dokažte, že jejich obětavost a práce mají skutečně smysl. V dubnu startují nominace do 9. ročníku celostátního projektu Žena regionu pod záštitou předsedy Senátu Parlamentu ČR a Asociace krajů ČR.