+420 222 361 580 | info@primeco.cz

Igor Rattaj: Umím si představit, že bychom začátkem května obnovili provoz lanovek

Liptovský Mikuláš, 20. dubna 2020 – Vrátí se život do horských středisek? Hlavní akcionář Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) Igor Rattaj je přesvědčený, že pokud v současné situaci dokáže bez problémů fungovat osobní vlaková doprava, tak by při dodržování povinných preventivních opatření bylo možné od května pro návštěvníky hor zprovoznit i lanovky ve Vysokých a Nízkých Tatrách.

Přesně 13. března 2020 byla v souladu s pokyny Ústředního krizového štábu Slovenské republiky uzavřena veškerá lyžařská střediska na Slovensku. Od tohoto momentu uplynul již vice než měsíc, během kterého se tatranská střediska změnila na pusté a smutné resorty. S cílem postupně vrátit život do hor přichází většinový akcionář společnosti TMR Igor Rattaj s návrhem obnovy provozu lanovek. „Umím si představit, že bychom například začátkem května obnovili dopravu na lanovkách. Přepravu nahoru a dolů za velmi přísných bezpečnostních opatřeních. Když obdobně může fungovat osobní železniční doprava, tak proč ne i lanovky.” ptá se Rattaj a poukazuje na podobnost s vlakovou dopravou „Jsme ve stejné situaci, jako železnice. Přepravujeme lidi. Železnice mohou fungovat, tak proč nemohou fungovat lanovky? Vycházíme ze situace, kdy roztaje sníh a nebudeme provozovat lyžařské středisko. Budeme přepravovat lidi jen na základě přepravní licence. Úplně stejným způsobem, jako vlaky,” doplnil Rattaj.

Společnost TMR připravila podrobný záznam desítek opatření, která by měla v případě obnovy provozu minimalizovat rizika přenosu nákazy v horských střediscích a vytvořit co nejbezpečnější podmínky pro klienty a obslužný personál. Nejvíce se opatření při předpokládané obnově provozu projeví ve výrazném omezení přepravní kapacity jednotlivých lanovek. Například na sedačkové lanovce pro 2 osoby bude přepravován jeden klient, na čtyřsedačce dva při zachování bezpečného odstupu, v případě 15místné kabiny čtyři. Přeprava v pravidelně dezinfikovaných vozech lanových drah by měla být umožněna pouze cestujícím s obličejovou maskou, resp. rouškou zakrývající nos i ústa. Zároveň bude doprava organizovaná vytvořením jednoho, resp. dvou speciálních koridorů s vyznačenými rozestupy tak, aby nedocházelo k případnému shromažďování většího počtu osob. Ze stejného důvodu bude při oběžném provozu lanových drah v zájmu průběžného odbavení provoz bez přestávek. Zpřísněný kontrolní a ochranný režim je připraven nejen pro návštěvníky, ale i pro veškeré zaměstnance.

Detailně zpracovaný seznam zpřísněných preventivních opatření pro běžný provoz a minimalizaci rizik mají zpracované všechny provozy TMR na Slovensku, v České republice, Polsku a Rakousku.

https://www.facebook.com/IgorRattaj/posts/122323826093311?comment_id=122329559426071&notif_id=1587373927803263&notif_t=feed_comment

https://www.youtube.com/watch?v=yvlgLk4MYoM&t=19s

https://www.instagram.com/p/B_Mn4PVpPax/

Znáte obětavou, akční ženu? Nominujte ji do konce června do celonárodní ankety Žena regionu!

Neziskový projekt Žena regionu má před sebou nádherný jedenáctý ročník. Cílem ankety, která se koná pod záštitou Senátu PČR a Asociace krajů ČR, je ocenit úsilí a obětavost neobyčejných žen. Těch máme ve svém okolí mnoho, jen často nedávají svou unikátnost na odiv. Nejedná se přitom o osobnosti známé ze světa šoubyznysu nebo ekonomické štiky, ale ty, které svůj volný čas a práci nezištně dávají druhým. Znáte takové ženy? Nominovat je do soutěže na www.zenaregionu.cz můžete do konce června!
 

Celonárodní projekt Žena regionu zahajuje jedenáctý ročník!

Neziskový projekt Žena regionu má před sebou nádherný jedenáctý ročník. Cílem akce, která se koná pod záštitou Senátu PČR a Asociace krajů ČR, je ocenit úsilí a obětavost neobyčejných žen. Těch máme ve svém okolí mnoho, jen často nedávají svou unikátnost na odiv. Nejedná se přitom o známé osobnosti, ale především o ty, které svůj volný čaj nezištně dávají druhým. Znáte takové ženy? Nominovat je do soutěže můžete od 1. dubna i vy!

 

Hory opět ožívají – Skiareál Špindlerův Mlýn otevře lanovky

Skiareál ve Špindlu se připravuje na zahájení letní sezóny. Lanová dráha na Medvědín se poprvé rozjede v pátek 1. května 2020, v provozu pak bude všechny květnové víkendy včetně dalšího státního svátku. Jedná se o první ze sérií kroků, jak vyjít vstříc všem fanouškům hor, čerstvého vzduchu a procházek po hřebenech Krkonoš. Skiareál nabízí téměř sto kilometrů cyklotras a otevřené jsou i oblíbené naučné stezky pro rodiny s dětmi. Samozřejmostí jsou bezpečnostní a hygienická opatření.  

Výsledky řádné valné hromady TMR 2020

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ (29. dubna 2020) – 29. dubna 2020 se v Holiday Village Tatralandia v Liptovském Mikuláši konalo řádné Valné shromáždění (ŘVS) společnosti Tatry mountain resorts, a.s. (Společnost, TMR). Akcionáři přijali veškeré návrhy představenstva.

 

Igor Rattaj: Umím si představit, že bychom začátkem května obnovili provoz lanovek

Liptovský Mikuláš, 20. dubna 2020 – Vrátí se život do horských středisek? Hlavní akcionář Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) Igor Rattaj je přesvědčený, že pokud v současné situaci dokáže bez problémů fungovat osobní vlaková doprava, tak by při dodržování povinných preventivních opatření bylo možné od května pro návštěvníky hor zprovoznit i lanovky ve Vysokých a Nízkých Tatrách.