CZ | EN

Hotely TMR se rozrostou o nového člena – čtyřhvězdičkový hotel Pošta v Nízkých Tatrách

V lyžařském středisku Jasná Nízké Tatry přibude během letošní zimní sezóny nový 4-hvězdičkový Hotel Pošta ****. Šestipodlažní boutique hotel s 24 pokoji a 14 apartmány s avantgardním, nápaditým a moderním designem poskytne i těm nejnáročnějším klientům vysokou úroveň služeb, silně personalizovaný servis orientovaný na individuální představy a přání hostů. Ski-in ski-out Hotel Pošta bude součástí nového polyfunkčního Centra v srdci Jasné.

Nový hotel vynikne exkluzivním designem a díky unikátní poloze vedle nástupní stanice lavizualializacia_exterier_zadna fasada_Hotel_Posta_zdroj TMRnovky Grand Jet na Bílé Pouti, bude součástí nákupního korza a doplňkových apre-ski aktivit. „Hotel Pošta bude první hotel v lyžařském středisku Jasná svého druhu. Pro náročné klienty toužící po soukromí, klidu a relaxu v horách bude nabízet přesně to, co velkokapacitní hotely nedokázaly poskytnout. Komorní atmosféru zintenzivní výjimečný přístup personálu hotelu k hostům, na který se chceme speciální zaměřit. Schopný personál, klid, moudrost, zkušenost a vysoká úroveň hospitality služeb v nádherné přírodě jsou přesně ty atributy, kterými bude náš boutique hotel zapamatovatelný pro klienty a tyto symboly jsme nakonec přenesli i do samotného loga hotelu,“ uvedla Katarína Lukáčová, ředitelka obchodu a marketingu pro hotely TMR.vizualizacia_interier_Hotel Pošta_5_zdroj_TMR
Samotný design původní administrativní budovy Staré pošty byl svěřen do rukou odborníků, kteří v koncepci stavby vycházeli z hlavní myšlenky návrhu – výrazná panoramata hor s převisy, skalami a dominantní borovicí – kosodřevinou v jejím centru. „Základním inspiračním podnětem při návrhu přestavby a dostavby Staré pošty byla původní budova, zejména její nepřiměřený, téměř neestetický poměr hmoty severní fasády. Tento výrazný fakt se změnil na hlavní pozitivum celého návrhu. Vodícím prvkem v záměru je mohutný střešní štít, v němž se šikmá plocha musí rytmicky, ale s harmonií opakovat v celé hmotě stavby. Náš návrh představuje architektonický tvar sedlové střechy jako horského štítu, ke kterému je dotvořeno pokračování panoramy vzhůru ve formě menších vrcholů na pravé a levé straně přístaveb apartmánových částí. Obraz ohnuté borovice se vynořuje při pohledu na šikmý hnědý prvek ve středu původní fasády jako kmen stromu a na vizualizacia_interier_Hotel Pošta_3_zdroj_TMR (1)něj navazující větve ve formě balkonů, jejichž výplně představují jehličí,“ popsali koncepci přestavby Staré pošty na Hotel Pošta Kateřina Kováčová a Veronika Zelinová z architektonického ateliéru KLIKALI.

Pamětník Jan Štětka si na původní poštovní úřad v lyžařském středisku Jasná vzpomíná takto: „Pošta byla v Jasné od uvedení první lanové dráhy do provozu (23.10.1949) a to v dřevěném domě v blízkosti údolní stanice lanovky na kolečkách. V 60. letech po vybudování asfaltové cesty od Demänovských jeskyní po konečnou stanici autobusu zvanou ‚Tri domky‘ se zde přestěhoval i poštovní úřad z Kolečka. Kromě pošty zde sídlil i obecní úřad, cestovní kancelář a restaurace. V 80. letech se v Jasné vybudoval nový objekt, ve kterém si rekreační středisko Jasná pro své zaměstnance zřídilo zařízení s ubytováním. Administrativní budova Staré pošty otevřena v roce 1988 pro obyvatele, ale hlavně hosty střediska, poskytovala ve vysokém standardu nejen všechny poštovní a telekomunikační služby, ale i prodej širokého sortimentu domácí a zahraniční tisku. Nový Hotel Pošta, jehož základ bude tvořit budova bývalé pošty, je navržen vizuálně tak, že tvarem tří společných střech připomíná lokalitu, ve které se nachází – na konečné autobusu v Jasné -Tri domky. “
Nový Hotel Pošta **** vhodně doplní turistickou infrastrukturu v dané lokalitě Demänovské Doliny, a to zajištěním ubytovacích a stravovacích kapacit, které dopomohou ke zvýraznění turistického ruchu v této sféře horského střediska. Hotel bude vybaven skvělou restaurací se sluneční terasou inspirovanou americkou kuchyní a steaková kulturou. Wellness vybavení dotvoří relaxační vířivá vana, ochlazovací bazén, infra, finská, parní sauna, turecká lázeň, vital bar a masérské pokoje. Punc exkluzivity nabídnou concierge služby osobních pomocníků se zavazadly, zaparkováním auta, čištěním bot, mytím automobilů a péčí o děti, či domácí mazlíčky. Ski-in ski-out hotel bez konferenčních prostor bude mít vlastní lyžárna, parkování a také zázemí moderního a sportovního obchodu Tatry Motion.
Hotel Pošta je novou adresou zážitků v Jasné, a stává se tak synonymem dokonalé dovolené přímo pod Chopkem. První klienti si jeho originalitu a personifikovaný přístup užijí již během této zimní sezóny.
Více na www.hotelposta.sk

Skiareál Špindlerův Mlýn chystá na zimu revoluční systém prodeje skipasů. Ceny půjdou dolů

Zima se nezadržitelně blíží a přípravy na lyžařskou sezónu 2018/2019 jsou v plném proudu i ve Skiareálu Špindlerův Mlýn. Největší krkonošské středisko si připravilo pro návštěvníky řadu novinek. Tou největší je změna systému nákupu skipasů. Lyžaři si budou moci vybrat z několika způsobů nákupu a sami se rozhodnout, kolik za skipas zaplatí. Díky věrnostnímu programu GOPASS se pořizování skipasů přesouvá do online prostředí, které kromě pohodlného nákupu přinese lyžařům i zajímavé úspory. Oproti loňskému roku budou ceny skipasů dokonce nižší.  

Devátý ročník soutěže Žena regionu má svou absolutní vítězku. Stala se jí vedoucí azylového domu pro hendikepované matky Marcela Dvořáčková

Veřejně prospěšná soutěž Žena regionu zná svou vítězku. Prestižní ocenění získala díky největšímu počtu hlasů široké veřejnosti Marcela Dvořáčková z Ústeckého kraje, která vede unikátní charitativní azylový dům v Jiřetíně pod Jedlovou. Slavnostní galavečer s vyhlášení výsledků se uskutečnil 25. října v hlavním sále Valdštejnského paláce Senátu Parlamentu ČR za účasti předních představitelů politické a společenské scény, partnerů i zástupců soutěže.  

Špindlerův Mlýn připravil pro návštěvníky novou naučnou stezku, výstavu fotografií i lanovky zdarma po celou dobu vašeho pobytu

Chystáte se vyrazit na letní dovolenou nebo na víkend do Špindlu? V rámci ubytování máte nyní možnost získat pro všechny členy rodiny jízdenky na lanovky zdarma. Špindlerovský Skiareál nabízí návštěvníkům i v létě široké spektrum aktivit a zábavy, a to jak pro dospělé, tak i děti. Vyzkoušet můžete zbrusu novou naučnou stezku na Medvědíně a ujít si nenechte ani unikátní výstavu fotografií „starého“ Špindlu u příležitosti 100. výročí vzniku samostatného Československa.  

Korunku pro Českou Miss tvoří sklářka britské královny a norského krále

Originální skleněné korunky malované žlutým a růžovým zlatem a platinou získají vítězky letošního ročníku České Miss. Vyrábí je pro ně světová umělkyně Gordana Turuk, jejíž díla vlastní například britská královna Alžběta II., princ Albert II., norský král, dubajský šejk, americký moderátor Larry King či skladatel Herbie Hancock. Ukázkovou korunku pro královnu krásy i další díla viděli včera návštěvníci hotelu Augustine v Praze na tiskové konferenci České Miss.  

Startuje devátý ročník celostátní soutěže Žena regionu. Nominuje své favoritky!

Znáte někoho, kdo se ve svém volném čase obětuje pro druhé a zvládá své aktivity skloubit s péčí o rodinu? Málo se podle vás o těchto nevšedních ženách veřejně mluví? Změňte to! Zapojte se do neziskové soutěže Žena regionu a přihlaste svou kamarádku, maminku, sestru nebo třeba kolegyni z práce. Dokažte, že jejich obětavost a práce mají skutečně smysl. V dubnu startují nominace do 9. ročníku celostátního projektu Žena regionu pod záštitou předsedy Senátu Parlamentu ČR a Asociace krajů ČR.