+420 222 361 580 | info@primeco.cz

Hotely TMR se rozrostou o nového člena – čtyřhvězdičkový hotel Pošta v Nízkých Tatrách

V lyžařském středisku Jasná Nízké Tatry přibude během letošní zimní sezóny nový 4-hvězdičkový Hotel Pošta ****. Šestipodlažní boutique hotel s 24 pokoji a 14 apartmány s avantgardním, nápaditým a moderním designem poskytne i těm nejnáročnějším klientům vysokou úroveň služeb, silně personalizovaný servis orientovaný na individuální představy a přání hostů. Ski-in ski-out Hotel Pošta bude součástí nového polyfunkčního Centra v srdci Jasné.

Nový hotel vynikne exkluzivním designem a díky unikátní poloze vedle nástupní stanice lavizualializacia_exterier_zadna fasada_Hotel_Posta_zdroj TMRnovky Grand Jet na Bílé Pouti, bude součástí nákupního korza a doplňkových apre-ski aktivit. „Hotel Pošta bude první hotel v lyžařském středisku Jasná svého druhu. Pro náročné klienty toužící po soukromí, klidu a relaxu v horách bude nabízet přesně to, co velkokapacitní hotely nedokázaly poskytnout. Komorní atmosféru zintenzivní výjimečný přístup personálu hotelu k hostům, na který se chceme speciální zaměřit. Schopný personál, klid, moudrost, zkušenost a vysoká úroveň hospitality služeb v nádherné přírodě jsou přesně ty atributy, kterými bude náš boutique hotel zapamatovatelný pro klienty a tyto symboly jsme nakonec přenesli i do samotného loga hotelu,“ uvedla Katarína Lukáčová, ředitelka obchodu a marketingu pro hotely TMR.vizualizacia_interier_Hotel Pošta_5_zdroj_TMR
Samotný design původní administrativní budovy Staré pošty byl svěřen do rukou odborníků, kteří v koncepci stavby vycházeli z hlavní myšlenky návrhu – výrazná panoramata hor s převisy, skalami a dominantní borovicí – kosodřevinou v jejím centru. „Základním inspiračním podnětem při návrhu přestavby a dostavby Staré pošty byla původní budova, zejména její nepřiměřený, téměř neestetický poměr hmoty severní fasády. Tento výrazný fakt se změnil na hlavní pozitivum celého návrhu. Vodícím prvkem v záměru je mohutný střešní štít, v němž se šikmá plocha musí rytmicky, ale s harmonií opakovat v celé hmotě stavby. Náš návrh představuje architektonický tvar sedlové střechy jako horského štítu, ke kterému je dotvořeno pokračování panoramy vzhůru ve formě menších vrcholů na pravé a levé straně přístaveb apartmánových částí. Obraz ohnuté borovice se vynořuje při pohledu na šikmý hnědý prvek ve středu původní fasády jako kmen stromu a na vizualizacia_interier_Hotel Pošta_3_zdroj_TMR (1)něj navazující větve ve formě balkonů, jejichž výplně představují jehličí,“ popsali koncepci přestavby Staré pošty na Hotel Pošta Kateřina Kováčová a Veronika Zelinová z architektonického ateliéru KLIKALI.

Pamětník Jan Štětka si na původní poštovní úřad v lyžařském středisku Jasná vzpomíná takto: „Pošta byla v Jasné od uvedení první lanové dráhy do provozu (23.10.1949) a to v dřevěném domě v blízkosti údolní stanice lanovky na kolečkách. V 60. letech po vybudování asfaltové cesty od Demänovských jeskyní po konečnou stanici autobusu zvanou ‚Tri domky‘ se zde přestěhoval i poštovní úřad z Kolečka. Kromě pošty zde sídlil i obecní úřad, cestovní kancelář a restaurace. V 80. letech se v Jasné vybudoval nový objekt, ve kterém si rekreační středisko Jasná pro své zaměstnance zřídilo zařízení s ubytováním. Administrativní budova Staré pošty otevřena v roce 1988 pro obyvatele, ale hlavně hosty střediska, poskytovala ve vysokém standardu nejen všechny poštovní a telekomunikační služby, ale i prodej širokého sortimentu domácí a zahraniční tisku. Nový Hotel Pošta, jehož základ bude tvořit budova bývalé pošty, je navržen vizuálně tak, že tvarem tří společných střech připomíná lokalitu, ve které se nachází – na konečné autobusu v Jasné -Tri domky. “
Nový Hotel Pošta **** vhodně doplní turistickou infrastrukturu v dané lokalitě Demänovské Doliny, a to zajištěním ubytovacích a stravovacích kapacit, které dopomohou ke zvýraznění turistického ruchu v této sféře horského střediska. Hotel bude vybaven skvělou restaurací se sluneční terasou inspirovanou americkou kuchyní a steaková kulturou. Wellness vybavení dotvoří relaxační vířivá vana, ochlazovací bazén, infra, finská, parní sauna, turecká lázeň, vital bar a masérské pokoje. Punc exkluzivity nabídnou concierge služby osobních pomocníků se zavazadly, zaparkováním auta, čištěním bot, mytím automobilů a péčí o děti, či domácí mazlíčky. Ski-in ski-out hotel bez konferenčních prostor bude mít vlastní lyžárna, parkování a také zázemí moderního a sportovního obchodu Tatry Motion.
Hotel Pošta je novou adresou zážitků v Jasné, a stává se tak synonymem dokonalé dovolené přímo pod Chopkem. První klienti si jeho originalitu a personifikovaný přístup užijí již během této zimní sezóny.
Více na www.hotelposta.sk

Znáte obětavou, akční ženu? Nominujte ji do konce června do celonárodní ankety Žena regionu!

Neziskový projekt Žena regionu má před sebou nádherný jedenáctý ročník. Cílem ankety, která se koná pod záštitou Senátu PČR a Asociace krajů ČR, je ocenit úsilí a obětavost neobyčejných žen. Těch máme ve svém okolí mnoho, jen často nedávají svou unikátnost na odiv. Nejedná se přitom o osobnosti známé ze světa šoubyznysu nebo ekonomické štiky, ale ty, které svůj volný čas a práci nezištně dávají druhým. Znáte takové ženy? Nominovat je do soutěže na www.zenaregionu.cz můžete do konce června!
 

Celonárodní projekt Žena regionu zahajuje jedenáctý ročník!

Neziskový projekt Žena regionu má před sebou nádherný jedenáctý ročník. Cílem akce, která se koná pod záštitou Senátu PČR a Asociace krajů ČR, je ocenit úsilí a obětavost neobyčejných žen. Těch máme ve svém okolí mnoho, jen často nedávají svou unikátnost na odiv. Nejedná se přitom o známé osobnosti, ale především o ty, které svůj volný čaj nezištně dávají druhým. Znáte takové ženy? Nominovat je do soutěže můžete od 1. dubna i vy!

 

Hory opět ožívají – Skiareál Špindlerův Mlýn otevře lanovky

Skiareál ve Špindlu se připravuje na zahájení letní sezóny. Lanová dráha na Medvědín se poprvé rozjede v pátek 1. května 2020, v provozu pak bude všechny květnové víkendy včetně dalšího státního svátku. Jedná se o první ze sérií kroků, jak vyjít vstříc všem fanouškům hor, čerstvého vzduchu a procházek po hřebenech Krkonoš. Skiareál nabízí téměř sto kilometrů cyklotras a otevřené jsou i oblíbené naučné stezky pro rodiny s dětmi. Samozřejmostí jsou bezpečnostní a hygienická opatření.  

Výsledky řádné valné hromady TMR 2020

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ (29. dubna 2020) – 29. dubna 2020 se v Holiday Village Tatralandia v Liptovském Mikuláši konalo řádné Valné shromáždění (ŘVS) společnosti Tatry mountain resorts, a.s. (Společnost, TMR). Akcionáři přijali veškeré návrhy představenstva.

 

Igor Rattaj: Umím si představit, že bychom začátkem května obnovili provoz lanovek

Liptovský Mikuláš, 20. dubna 2020 – Vrátí se život do horských středisek? Hlavní akcionář Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) Igor Rattaj je přesvědčený, že pokud v současné situaci dokáže bez problémů fungovat osobní vlaková doprava, tak by při dodržování povinných preventivních opatření bylo možné od května pro návštěvníky hor zprovoznit i lanovky ve Vysokých a Nízkých Tatrách.