+420 222 361 580 | info@primeco.cz

Akcelerátor PERRY TALENTS pomáhá podnikatelům uspět ve světě

Díky velikánům v oboru jako jsou Facebook, Microsoft, Asseco, Google, E&Y a Arca Capital pomáhají měnit sny v realitu. Pomocnou ruku navíc nabízejí zcela zdarma a bez nároků na podíly. Bavíme se o slovenském akcelerátoru start-upů Perry Talents, který po úspěších na Slovensku zamířil i do Česka. Máte zajímavé nápady, demo anebo minimum viable product? Neváhejte. Přihlásit se do čtyřměsíčního programu lze pouze do 25. března na stránce perrytalents.cz.

Chceme podporovat všechny talentované podnikatele. Ať už jsou na začátku své cesty či už nějaký kus ušli. Díky specializovanému čtyř měsíčnímu programu ukážeme, jak lze uspět na Českém i světovém trhu,“ vysvětlil Andrej Krúpa, jeden ze zakladatelů Perry Talents.

Jako jeden z konkrétních příkladů dosavadních úspěchů akcelerátoru uvádí Krúpa například S-Case. Přenosné medicínsko-technologické zařízení, které dokáže měřit veškeré tělesné funkce člověka. Unikátní provedení umožňuje S-Case využívat především v zemích třetího světa humanitárními pracovníky.

Začínajícím podnikatelským projektům obvykle nechybí zajímavá myšlenka a nadšení. Pro úspěch, kromě zacílení, načasovaní a financování, je nezbytné nastavit další elementární záležitost, jako je například nábor, procesy nebo marketing. Je možné zvolit cestu „pokus, omyl“ nebo cestu naslouchání někomu, kdo již udělal jak chyby, tak i správná rozhodnutí. Naslouchání může ušetřit čas, peníze i energii,“ upozornil Oskar Baschiera, Business Development Director Manifesto Holding s.r.o. a Country Manager SLAVIK & STELL.

Právě Oskar Baschiera je jedním z mentorů, kteří po dobu čtyř měsíců budou předávat své know-how a cenné rady vybraným start-upům. K osvědčeným mentorům Perry Talents patří také Jozef Klein, šéf Asseco Group, Martin Štefík, finanční ředitel Microsoftu pro střední Evropu a mnoho dalších.

Akcelerační program zakládáme na sérii workshopů. Ty názorně ukáží, jak pracovat s lidmi či jak přemýšlí investoři a co je pro ně zajímavé. Účastníci se mohou také těšit na networkingové večery, progresová setkání, obchodní jednání či komunitní večery,” popisuje Juraj Gago, který společně s Krúpou stojí za tímto neziskovým projektem.

Celý program je ukončen slavnostním Demo Day, kde proběhnou prezentace startupů před porotou složenou z podnikatelů a investorů, kteří jsou připraveni ulovit si nejeden zajímavý produkt.

Pokud jste připraveni se svým start-upem prorazit, stačí navštívit perrytalents.cz.

Znáte obětavou, akční ženu? Nominujte ji do konce června do celonárodní ankety Žena regionu!

Neziskový projekt Žena regionu má před sebou nádherný jedenáctý ročník. Cílem ankety, která se koná pod záštitou Senátu PČR a Asociace krajů ČR, je ocenit úsilí a obětavost neobyčejných žen. Těch máme ve svém okolí mnoho, jen často nedávají svou unikátnost na odiv. Nejedná se přitom o osobnosti známé ze světa šoubyznysu nebo ekonomické štiky, ale ty, které svůj volný čas a práci nezištně dávají druhým. Znáte takové ženy? Nominovat je do soutěže na www.zenaregionu.cz můžete do konce června!
 

Celonárodní projekt Žena regionu zahajuje jedenáctý ročník!

Neziskový projekt Žena regionu má před sebou nádherný jedenáctý ročník. Cílem akce, která se koná pod záštitou Senátu PČR a Asociace krajů ČR, je ocenit úsilí a obětavost neobyčejných žen. Těch máme ve svém okolí mnoho, jen často nedávají svou unikátnost na odiv. Nejedná se přitom o známé osobnosti, ale především o ty, které svůj volný čaj nezištně dávají druhým. Znáte takové ženy? Nominovat je do soutěže můžete od 1. dubna i vy!

 

Hory opět ožívají – Skiareál Špindlerův Mlýn otevře lanovky

Skiareál ve Špindlu se připravuje na zahájení letní sezóny. Lanová dráha na Medvědín se poprvé rozjede v pátek 1. května 2020, v provozu pak bude všechny květnové víkendy včetně dalšího státního svátku. Jedná se o první ze sérií kroků, jak vyjít vstříc všem fanouškům hor, čerstvého vzduchu a procházek po hřebenech Krkonoš. Skiareál nabízí téměř sto kilometrů cyklotras a otevřené jsou i oblíbené naučné stezky pro rodiny s dětmi. Samozřejmostí jsou bezpečnostní a hygienická opatření.  

Výsledky řádné valné hromady TMR 2020

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ (29. dubna 2020) – 29. dubna 2020 se v Holiday Village Tatralandia v Liptovském Mikuláši konalo řádné Valné shromáždění (ŘVS) společnosti Tatry mountain resorts, a.s. (Společnost, TMR). Akcionáři přijali veškeré návrhy představenstva.

 

Igor Rattaj: Umím si představit, že bychom začátkem května obnovili provoz lanovek

Liptovský Mikuláš, 20. dubna 2020 – Vrátí se život do horských středisek? Hlavní akcionář Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) Igor Rattaj je přesvědčený, že pokud v současné situaci dokáže bez problémů fungovat osobní vlaková doprava, tak by při dodržování povinných preventivních opatření bylo možné od května pro návštěvníky hor zprovoznit i lanovky ve Vysokých a Nízkých Tatrách.