CZ | EN

Zimní downhillový závod na horských kolech se vrací o víkendu do Špindlu

Máte rádi adrenalin, závody, horská kola nebo byste si jen rádi zpestřili pobyt na horách netradiční podívanou na sněhu? Areál Svatý Petr ve Špindlerově Mlýně bude v sobotu 20. února hostit druhý ročník downhillového závodu na horských kolech MTB Chinese Downhill. Akce slibuje nezapomenutelný zážitek nejen pro samotné jezdce, ale i pro diváky.

Od loňské sezóny se po sjezdovkách ve Špindlerově Mlýně nejezdí jen na lyžích či snowboardech, ale můžete zde vidět i desítky neohrožených bikerů řítících se po sjezdovce. Jinak tomu nebude ani v sobotu v rámci MTB Chinese Downhill. Pořadatelé očekávají na dvě stovky závodníků, které své umění na horských kolech  předvedou ve Svatém Petru na čerChinese downhill foto (2)vené sjezdovce. „Během dne bude ve Svatém Petru běžný provoz, lyžaři nebudou nijak omezeni. Před čtvrtou hodinou odpoledne začneme postupně uzavírat červenou sjezdovku. Následovat bude kvalifikační jízda s dvěma stovkami závodníků. V 17 hodin odstartuje hlavní závod se stovkou nejrychlejších jezdců,“ přiblížil program závodu ředitel Skiareálu Špindlerův Mlýn Čeněk Jílek. Downhillový závod pořádá legendární český biker Michal Maroši, který je zároveň patronem a spolutvůrcem špindlerovského Bike Parku. Bližší informace k samotnému závodu Chinese Downhill naleznete ZDE.

Kromě adrenalinu na horských kolech vás čeká během víkendu ve Špindlerově Mlýně spousta další zábavy. Pokud máte děti, přihlaste je do pátečního dětského závodu Skicross s Pribináčkem ve Svatém Petru nebo navštivte Špindlerovské LEDÁRIUM s originální výstavou ledových soch u horní stanice lanovky Pláně. Těšit se můžete také na velmi dobré lyžařské podmínky. Za návštěvu nepochybně stojí i večerní lyžování na Hromovce – na nejdelší osvětlené sjezdovce v Čechách.

Více na www.skiareal.cz

 

Skiareál Špindlerův Mlýn chystá na zimu revoluční systém prodeje skipasů. Ceny půjdou dolů

Zima se nezadržitelně blíží a přípravy na lyžařskou sezónu 2018/2019 jsou v plném proudu i ve Skiareálu Špindlerův Mlýn. Největší krkonošské středisko si připravilo pro návštěvníky řadu novinek. Tou největší je změna systému nákupu skipasů. Lyžaři si budou moci vybrat z několika způsobů nákupu a sami se rozhodnout, kolik za skipas zaplatí. Díky věrnostnímu programu GOPASS se pořizování skipasů přesouvá do online prostředí, které kromě pohodlného nákupu přinese lyžařům i zajímavé úspory. Oproti loňskému roku budou ceny skipasů dokonce nižší.  

Devátý ročník soutěže Žena regionu má svou absolutní vítězku. Stala se jí vedoucí azylového domu pro hendikepované matky Marcela Dvořáčková

Veřejně prospěšná soutěž Žena regionu zná svou vítězku. Prestižní ocenění získala díky největšímu počtu hlasů široké veřejnosti Marcela Dvořáčková z Ústeckého kraje, která vede unikátní charitativní azylový dům v Jiřetíně pod Jedlovou. Slavnostní galavečer s vyhlášení výsledků se uskutečnil 25. října v hlavním sále Valdštejnského paláce Senátu Parlamentu ČR za účasti předních představitelů politické a společenské scény, partnerů i zástupců soutěže.  

Špindlerův Mlýn připravil pro návštěvníky novou naučnou stezku, výstavu fotografií i lanovky zdarma po celou dobu vašeho pobytu

Chystáte se vyrazit na letní dovolenou nebo na víkend do Špindlu? V rámci ubytování máte nyní možnost získat pro všechny členy rodiny jízdenky na lanovky zdarma. Špindlerovský Skiareál nabízí návštěvníkům i v létě široké spektrum aktivit a zábavy, a to jak pro dospělé, tak i děti. Vyzkoušet můžete zbrusu novou naučnou stezku na Medvědíně a ujít si nenechte ani unikátní výstavu fotografií „starého“ Špindlu u příležitosti 100. výročí vzniku samostatného Československa.  

Korunku pro Českou Miss tvoří sklářka britské královny a norského krále

Originální skleněné korunky malované žlutým a růžovým zlatem a platinou získají vítězky letošního ročníku České Miss. Vyrábí je pro ně světová umělkyně Gordana Turuk, jejíž díla vlastní například britská královna Alžběta II., princ Albert II., norský král, dubajský šejk, americký moderátor Larry King či skladatel Herbie Hancock. Ukázkovou korunku pro královnu krásy i další díla viděli včera návštěvníci hotelu Augustine v Praze na tiskové konferenci České Miss.  

Startuje devátý ročník celostátní soutěže Žena regionu. Nominuje své favoritky!

Znáte někoho, kdo se ve svém volném čase obětuje pro druhé a zvládá své aktivity skloubit s péčí o rodinu? Málo se podle vás o těchto nevšedních ženách veřejně mluví? Změňte to! Zapojte se do neziskové soutěže Žena regionu a přihlaste svou kamarádku, maminku, sestru nebo třeba kolegyni z práce. Dokažte, že jejich obětavost a práce mají skutečně smysl. V dubnu startují nominace do 9. ročníku celostátního projektu Žena regionu pod záštitou předsedy Senátu Parlamentu ČR a Asociace krajů ČR.