+420 222 361 580 | info@primeco.cz

Zimní downhillový závod na horských kolech se vrací o víkendu do Špindlu

Máte rádi adrenalin, závody, horská kola nebo byste si jen rádi zpestřili pobyt na horách netradiční podívanou na sněhu? Areál Svatý Petr ve Špindlerově Mlýně bude v sobotu 20. února hostit druhý ročník downhillového závodu na horských kolech MTB Chinese Downhill. Akce slibuje nezapomenutelný zážitek nejen pro samotné jezdce, ale i pro diváky.

Od loňské sezóny se po sjezdovkách ve Špindlerově Mlýně nejezdí jen na lyžích či snowboardech, ale můžete zde vidět i desítky neohrožených bikerů řítících se po sjezdovce. Jinak tomu nebude ani v sobotu v rámci MTB Chinese Downhill. Pořadatelé očekávají na dvě stovky závodníků, které své umění na horských kolech  předvedou ve Svatém Petru na čerChinese downhill foto (2)vené sjezdovce. „Během dne bude ve Svatém Petru běžný provoz, lyžaři nebudou nijak omezeni. Před čtvrtou hodinou odpoledne začneme postupně uzavírat červenou sjezdovku. Následovat bude kvalifikační jízda s dvěma stovkami závodníků. V 17 hodin odstartuje hlavní závod se stovkou nejrychlejších jezdců,“ přiblížil program závodu ředitel Skiareálu Špindlerův Mlýn Čeněk Jílek. Downhillový závod pořádá legendární český biker Michal Maroši, který je zároveň patronem a spolutvůrcem špindlerovského Bike Parku. Bližší informace k samotnému závodu Chinese Downhill naleznete ZDE.

Kromě adrenalinu na horských kolech vás čeká během víkendu ve Špindlerově Mlýně spousta další zábavy. Pokud máte děti, přihlaste je do pátečního dětského závodu Skicross s Pribináčkem ve Svatém Petru nebo navštivte Špindlerovské LEDÁRIUM s originální výstavou ledových soch u horní stanice lanovky Pláně. Těšit se můžete také na velmi dobré lyžařské podmínky. Za návštěvu nepochybně stojí i večerní lyžování na Hromovce – na nejdelší osvětlené sjezdovce v Čechách.

Více na www.skiareal.cz

 

Znáte obětavou, akční ženu? Nominujte ji do konce června do celonárodní ankety Žena regionu!

Neziskový projekt Žena regionu má před sebou nádherný jedenáctý ročník. Cílem ankety, která se koná pod záštitou Senátu PČR a Asociace krajů ČR, je ocenit úsilí a obětavost neobyčejných žen. Těch máme ve svém okolí mnoho, jen často nedávají svou unikátnost na odiv. Nejedná se přitom o osobnosti známé ze světa šoubyznysu nebo ekonomické štiky, ale ty, které svůj volný čas a práci nezištně dávají druhým. Znáte takové ženy? Nominovat je do soutěže na www.zenaregionu.cz můžete do konce června!
 

Celonárodní projekt Žena regionu zahajuje jedenáctý ročník!

Neziskový projekt Žena regionu má před sebou nádherný jedenáctý ročník. Cílem akce, která se koná pod záštitou Senátu PČR a Asociace krajů ČR, je ocenit úsilí a obětavost neobyčejných žen. Těch máme ve svém okolí mnoho, jen často nedávají svou unikátnost na odiv. Nejedná se přitom o známé osobnosti, ale především o ty, které svůj volný čaj nezištně dávají druhým. Znáte takové ženy? Nominovat je do soutěže můžete od 1. dubna i vy!

 

Hory opět ožívají – Skiareál Špindlerův Mlýn otevře lanovky

Skiareál ve Špindlu se připravuje na zahájení letní sezóny. Lanová dráha na Medvědín se poprvé rozjede v pátek 1. května 2020, v provozu pak bude všechny květnové víkendy včetně dalšího státního svátku. Jedná se o první ze sérií kroků, jak vyjít vstříc všem fanouškům hor, čerstvého vzduchu a procházek po hřebenech Krkonoš. Skiareál nabízí téměř sto kilometrů cyklotras a otevřené jsou i oblíbené naučné stezky pro rodiny s dětmi. Samozřejmostí jsou bezpečnostní a hygienická opatření.  

Výsledky řádné valné hromady TMR 2020

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ (29. dubna 2020) – 29. dubna 2020 se v Holiday Village Tatralandia v Liptovském Mikuláši konalo řádné Valné shromáždění (ŘVS) společnosti Tatry mountain resorts, a.s. (Společnost, TMR). Akcionáři přijali veškeré návrhy představenstva.

 

Igor Rattaj: Umím si představit, že bychom začátkem května obnovili provoz lanovek

Liptovský Mikuláš, 20. dubna 2020 – Vrátí se život do horských středisek? Hlavní akcionář Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) Igor Rattaj je přesvědčený, že pokud v současné situaci dokáže bez problémů fungovat osobní vlaková doprava, tak by při dodržování povinných preventivních opatření bylo možné od května pro návštěvníky hor zprovoznit i lanovky ve Vysokých a Nízkých Tatrách.