CZ | EN

Ve Špindlu o víkendu oficiálně odstartovala zimní sezóna. Nechyběl Krakonoš, koncerty ani ohňostroj

Letošní lyžařskou sezónu oficiálně zahájil Skiareál Špindlerův Mlýn v sobotu 10. prosince. Stovky lidí přijeli otestovat 11 kilometrů sjezdovek a užít si den na horách se zábavným doprovodným programem. Nechyběl koncert Marka Ztraceného nebo Beatles revival, spousta soutěží pro děti nebo amatérské lyžařské závody. Skiareál poprvé otevřel i LEDÁRIUM na Pláni.

 

Oproti loňskému roku, kdy byl v celé České republice nedostatek sněhu, mohl tentokrát skiareál ve Špindlu zprovoznil na slavnostní opening nejvíce kilometrů sjezdovek z celých Čech. Jedenáct kilometrů si užily stoky lyžařů. „Díky příznivému počasí a modernímu zasněžovacímu systému jsme mohli nabídnout modrou sjezdovku a malý hank na černé na Svatém Petru, novou Hromovku, červenou na Medvědíně i Horní Mísečky,“ uvedl ředitel Skiareálu Špindlerův Mlýn Čeněk Jílek.
Skiareál Špindlerův Mlýn (9)Skiareál Špindlerův Mlýn (4)

Návštěvníci mohli využít i výhodnou víkendovou akci na skipasy, které přes zákaznický systém Gopass stály jen 190 korun. Skiareál poprvé letos otevřel Špindlerovské LEDÁRIUM u horní stanice lanovky na Pláních. Ledový klimatizovaný chrám nabídne po celou zimní sezónu unikátní výstavu ledových soch spojenou s tématem „Čtvero ročních dob“. „Loňská premiéra špindlerovského ledária měla skutečně obrovský úspěch, rozhodli jsme se proto tento kulturní zážitek zprostředkovat našim návštěvníkům i letos a udělat z ledária tradiční součást zimy ve Špindlu. Jeho návštěva je pro všechny zdarma a můžete ji spojit třeba s procházkou, užít si nádherné výhledy na hřebeny Krkonoš a dopřát si kávu, dezert nebo něco ostřejšího ve zdejší panoramatické restauraci Na Pláni,“ dodal Čeněk Jílek. Špindl Ski opening nabídl tentokrát i koncert Marka Ztraceného, hudební skupiny Beatles revival, amatérské lyžařské závody S ČT Sport na vrchol, soutěže, bubenickou show, písničky pro děti nebo večerní show s tancem roleb nebo sjezd svítících lyžařů. Pomyslnou tečkou za programem byl ohňostroj.

www.skiareal.cz

Skiareál Špindlerův Mlýn (5)Skiareál Špindlerův Mlýn (7)

 

 

Skiareál Špindlerův Mlýn chystá na zimu revoluční systém prodeje skipasů. Ceny půjdou dolů

Zima se nezadržitelně blíží a přípravy na lyžařskou sezónu 2018/2019 jsou v plném proudu i ve Skiareálu Špindlerův Mlýn. Největší krkonošské středisko si připravilo pro návštěvníky řadu novinek. Tou největší je změna systému nákupu skipasů. Lyžaři si budou moci vybrat z několika způsobů nákupu a sami se rozhodnout, kolik za skipas zaplatí. Díky věrnostnímu programu GOPASS se pořizování skipasů přesouvá do online prostředí, které kromě pohodlného nákupu přinese lyžařům i zajímavé úspory. Oproti loňskému roku budou ceny skipasů dokonce nižší.  

Devátý ročník soutěže Žena regionu má svou absolutní vítězku. Stala se jí vedoucí azylového domu pro hendikepované matky Marcela Dvořáčková

Veřejně prospěšná soutěž Žena regionu zná svou vítězku. Prestižní ocenění získala díky největšímu počtu hlasů široké veřejnosti Marcela Dvořáčková z Ústeckého kraje, která vede unikátní charitativní azylový dům v Jiřetíně pod Jedlovou. Slavnostní galavečer s vyhlášení výsledků se uskutečnil 25. října v hlavním sále Valdštejnského paláce Senátu Parlamentu ČR za účasti předních představitelů politické a společenské scény, partnerů i zástupců soutěže.  

Špindlerův Mlýn připravil pro návštěvníky novou naučnou stezku, výstavu fotografií i lanovky zdarma po celou dobu vašeho pobytu

Chystáte se vyrazit na letní dovolenou nebo na víkend do Špindlu? V rámci ubytování máte nyní možnost získat pro všechny členy rodiny jízdenky na lanovky zdarma. Špindlerovský Skiareál nabízí návštěvníkům i v létě široké spektrum aktivit a zábavy, a to jak pro dospělé, tak i děti. Vyzkoušet můžete zbrusu novou naučnou stezku na Medvědíně a ujít si nenechte ani unikátní výstavu fotografií „starého“ Špindlu u příležitosti 100. výročí vzniku samostatného Československa.  

Korunku pro Českou Miss tvoří sklářka britské královny a norského krále

Originální skleněné korunky malované žlutým a růžovým zlatem a platinou získají vítězky letošního ročníku České Miss. Vyrábí je pro ně světová umělkyně Gordana Turuk, jejíž díla vlastní například britská královna Alžběta II., princ Albert II., norský král, dubajský šejk, americký moderátor Larry King či skladatel Herbie Hancock. Ukázkovou korunku pro královnu krásy i další díla viděli včera návštěvníci hotelu Augustine v Praze na tiskové konferenci České Miss.  

Startuje devátý ročník celostátní soutěže Žena regionu. Nominuje své favoritky!

Znáte někoho, kdo se ve svém volném čase obětuje pro druhé a zvládá své aktivity skloubit s péčí o rodinu? Málo se podle vás o těchto nevšedních ženách veřejně mluví? Změňte to! Zapojte se do neziskové soutěže Žena regionu a přihlaste svou kamarádku, maminku, sestru nebo třeba kolegyni z práce. Dokažte, že jejich obětavost a práce mají skutečně smysl. V dubnu startují nominace do 9. ročníku celostátního projektu Žena regionu pod záštitou předsedy Senátu Parlamentu ČR a Asociace krajů ČR.