CZ | EN

Osmý ročník celonárodní soutěže Žena regionu má svou absolutní vítězku. Stala se jí majitelka dětského hospice Sylva Vartová

Veřejně prospěšná soutěž Žena regionu zná svou vítězku. Prestižní ocenění získala díky největšímu počtu hlasů široké veřejnosti advokátka a zakladatelka prvního dětského hospice v Čechách Sylva Vartová z Moravskoslezského kraje. Celonárodní soutěž Žena regionu se uskutečnila pod záštitou předsedy Senátu Parlamentu České republiky a Asociace krajů České republiky. Slavnostní galavečer proběhl v pátek 9. června v hlavním sále Valdštejnského paláce Senátu Parlamentu České republiky za účasti předních představitelů politické i společenské scény, partnerů i zástupců soutěže.

TIL_8104Letošní absolutní vítězka soutěže Sylva Vartová má za sebou strastiplnou, ale velmi odhodlanou cestu. Po smrti svého teprve šestnáctiletého syna založila mobilní hospic a pojmenovala jej po něm – Ondrášek. „Když byl syn nemocný, poprvé jsem se s rodinou setkala s tím, že člověk, který je nemocný, nemá v Moravskoslezském kraji možnost dožít v poslední fázi života doma. A místo toho je vytržen z prostředí svých blízkých. Proto jsem tehdy založila mobilní hospic,“ uvedla vítězka Sylva Vartová. Bez jakýchkoli zkušeností založila v roce 2004 neziskovou organizaci závislou jen na grantech a sponzorských darech. První rok fungoval hospic jen s jednou zdravotní sestrou a jedním autem. Sylva se ale nevzdávala a i přes své náročné zaměstnání advokátky a péči o rodinu našla energii na ustavičné shánění peněz a přesvědčování ostatních o smysluplnosti projektu. Dnes hospic úspěšně funguje třináctým rokem s více než dvaceti stálými pracovníky a byl vybrán do pilotního projektu hrazené péče VZP. Pro Sylvu je největší odměnou fungování hospice, Ondrášek je prvním hospicem pro děti v celé ČR. Sylva Vartová nemohla být z osobních důvodů na slavnostním galavečeru, ocenění tak převzala její dcera Adéla. Galavečera se zúčastnila řada významných osobností. TIL_8331Slavnostní galavečer, který byl vyvrcholením 8. ročníku soutěže, se uskutečnil v prostorách Senátu Parlamentu České republiky za účasti řady významných osobností české politické i společenské scény. „Jsem velmi ráda, že jsme tuto akci mohli hostit na půdě Senátu PČR a pozvali sem všechny vítězky regionálních kol,“ uvedla první místopředsedkyně Senátu Parlamentu České republiky Miluše Horská, která je zároveň ambasadorkou projektu Žena regionu. Ze setkání s finalistkami měla radost i předsedkyně Asociace krajů ČR Jana Vildumetzová, která je zároveň hejtmankou Karlovarského kraje. „Soutěž Žena regionu podporuji. Jde o veřejně prospěšný projekt, který má za cíl ocenit úsilí výjimečných žen a zviditelnit jejich práci, což je velmi chvályhodné. Bylo velmi zajímavé seznámit se s jejich příběhy. Všechny obětují svůj volný čas pro ostatní a rozhodně zaslouží veřejné uznání,“ uvedla Vildumetzová.
Akce se zúčastnila také ambasadorka a ředitelka Středočeského inovačního centra v Dolních Břežanech Rut Bízková, senátorka Eva Syková nebo senátoři Jiří Oberfalzer a Miroslav Nenutil. O hudební vystoupení se postarala operní pěvkyně a sólistka Národního divadla Praha Andrea Kalivodová s klavíristkou Ladislavou Vondráčkovou, violoncellista Pavel Borský s akordeonistkou Klárou Veselou a nechybělo ani vystoupení tanečního souboru školy Svítání Amare. Večerem provázel moderátor Jan Smetana.
Speciální ceny
Během večera byla vyhlášena kromě absolutní vítězky také Cena odborné poroty a ambasadorek, Cena Senátu Parlamentu České republiky a Cena Asociace krajů ČR. První titul si odnesla Michaela Valentová z Karlovarského kraje, která se nebála postavit zákeřné nemoci a zároveň začít pomáhat nejen skrze Běh s čelovkou nebo spolek Pomáhej srdcem. Cenu Senátu PČR získala lékařka věnující se akupunktuře a homeopatické léčbě a zakladatelka spolku Náruč Vladimíra Hejmová ze Středočeského kraje a Cenu Asociace krajů ČR vyhrála Ladislava Blumelová z Plzeňského kraje, místopředsedkyně nadačního fondu Šance onkoláčkům.

Výkonná ředitelka projektu Marie Heřmánková a zakladatelka soutěže Denisa Kalivodová Společné foto Večer uvedla první místopředsedkyně Senátu PČR Miluše Horská Andrea Kalivodová s moderátorem Janem Smetanou Galavečer 8. ročníku se konal v Senátu PČR (1) Vítězka Ceny Senátu PČR Hejmová se senátory Vítězka Ceny Asociace krajů ČR Ladislava Blumelová Předsedkyně Asociace krajů ČR s Michaelou Valentovou (1)

Skiareál Špindlerův Mlýn chystá na zimu revoluční systém prodeje skipasů. Ceny půjdou dolů

Zima se nezadržitelně blíží a přípravy na lyžařskou sezónu 2018/2019 jsou v plném proudu i ve Skiareálu Špindlerův Mlýn. Největší krkonošské středisko si připravilo pro návštěvníky řadu novinek. Tou největší je změna systému nákupu skipasů. Lyžaři si budou moci vybrat z několika způsobů nákupu a sami se rozhodnout, kolik za skipas zaplatí. Díky věrnostnímu programu GOPASS se pořizování skipasů přesouvá do online prostředí, které kromě pohodlného nákupu přinese lyžařům i zajímavé úspory. Oproti loňskému roku budou ceny skipasů dokonce nižší.  

Devátý ročník soutěže Žena regionu má svou absolutní vítězku. Stala se jí vedoucí azylového domu pro hendikepované matky Marcela Dvořáčková

Veřejně prospěšná soutěž Žena regionu zná svou vítězku. Prestižní ocenění získala díky největšímu počtu hlasů široké veřejnosti Marcela Dvořáčková z Ústeckého kraje, která vede unikátní charitativní azylový dům v Jiřetíně pod Jedlovou. Slavnostní galavečer s vyhlášení výsledků se uskutečnil 25. října v hlavním sále Valdštejnského paláce Senátu Parlamentu ČR za účasti předních představitelů politické a společenské scény, partnerů i zástupců soutěže.  

Špindlerův Mlýn připravil pro návštěvníky novou naučnou stezku, výstavu fotografií i lanovky zdarma po celou dobu vašeho pobytu

Chystáte se vyrazit na letní dovolenou nebo na víkend do Špindlu? V rámci ubytování máte nyní možnost získat pro všechny členy rodiny jízdenky na lanovky zdarma. Špindlerovský Skiareál nabízí návštěvníkům i v létě široké spektrum aktivit a zábavy, a to jak pro dospělé, tak i děti. Vyzkoušet můžete zbrusu novou naučnou stezku na Medvědíně a ujít si nenechte ani unikátní výstavu fotografií „starého“ Špindlu u příležitosti 100. výročí vzniku samostatného Československa.  

Korunku pro Českou Miss tvoří sklářka britské královny a norského krále

Originální skleněné korunky malované žlutým a růžovým zlatem a platinou získají vítězky letošního ročníku České Miss. Vyrábí je pro ně světová umělkyně Gordana Turuk, jejíž díla vlastní například britská královna Alžběta II., princ Albert II., norský král, dubajský šejk, americký moderátor Larry King či skladatel Herbie Hancock. Ukázkovou korunku pro královnu krásy i další díla viděli včera návštěvníci hotelu Augustine v Praze na tiskové konferenci České Miss.  

Startuje devátý ročník celostátní soutěže Žena regionu. Nominuje své favoritky!

Znáte někoho, kdo se ve svém volném čase obětuje pro druhé a zvládá své aktivity skloubit s péčí o rodinu? Málo se podle vás o těchto nevšedních ženách veřejně mluví? Změňte to! Zapojte se do neziskové soutěže Žena regionu a přihlaste svou kamarádku, maminku, sestru nebo třeba kolegyni z práce. Dokažte, že jejich obětavost a práce mají skutečně smysl. V dubnu startují nominace do 9. ročníku celostátního projektu Žena regionu pod záštitou předsedy Senátu Parlamentu ČR a Asociace krajů ČR.