CZ | EN

Drahá sportoviště ale bez dětí. Ojedinělý sportovní projekt Sport2Life chce vrátit české děti na hřiště

Sportovní aktivity, které by měly vést i k lepším výsledkům dětí ve škole a především prosazovat u mladých generací zdravý životní styl, je cílem ojedinělého projektu Sport2Life, který byl zahájen v České republice. Za projektem stojí i předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval. Podle něj je nutné, aby se do rozšíření sportu u dětí zapojil nejen stát, ale i podnikatelé a korporace.

„Jedním z úkolů našeho výboru je zlepšit financování a obecně podmínky pro sportování a pohyb dětí v Čechách. K tomu je zapotřebí stát, ale i podnikatelé a korporace. U projektu Sport2Life se to potkalo a věřím, že Michael Saran bude inspirovat i další podnikatele,“ uvedl šéf českých olympioniků Jiří Kejval a dodal: „Když jsem byl dítě, sportovali jsme na školním škvárovém hřišti a fungovalo to. Dnes máme krásná tartanová hřiště. Jsou ale zavřená. Politici postaví hřiště, přestřihnou pásku, je z toho na chvíli sláva a tím to končí. Když skončí vyučování ve škole, hřiště se zavřou a nikdo na ně nesmí, aby se nezničila, protože je nemá kdo hlídat a jsou příliš drahá. A to je potřeba změnit. Klíčové je investovat do trenérů, aby se měl kdo dětem věnovat. Není to o tom, že by děti nechtěly sportovat, ale nemají moc příležitostí. Dříve si hrály venku, běhaly, dnes sedí doma. To jsou problémy, které politiky moc nezajímají. Pokud chceme mít zdravé děti, je pro to třeba něco udělat.“

 

Iniciátor projektu Michael Saran se spojil s významnými představiteli českého sportu, úspěšnými sportovci, ale i týmem lékařů a dalších specialistů. Sportovním ambasadorem projektu Sport2Life bude například olympijský vítěz ze Salt Lake City v akrobatických skocích na lyžích Aleš Valenta. Dále jedna z nejúspěšnějších světových sjezdařek poslední doby a mistryně světa Šárka Strachová či fotbalové legendy Vladimír Šmicer a Patrik Berger. Na slavnostním představení projektu nechyběli olympionik a předseda Českého volejbalového svazu Marek Pakosta nebo kapitánka českého basketbalového týmu Kateřina Elhotová. Podporu projektu vyjádřil také Jiří Kejval, předseda České olympijského výboru.

Díky digitální závislosti, špatné výživě, nedostatku osobní komunikace a nedostatku fyzické aktivity jsou české děti přeborníky v čase stráveném před obrazovkou a v obezitě, což je velice alarmující zjištění.

Sportování dětí je velice důležité pro rozvoj správných návyků a vede ke zdravějšímu a šťastnějšímu životu. Proto je cílem projektu Sport 2 Life informovat rodiče a podpořit děti, aby pravidelně sportovaly. V rámci Sport2Life budou organizovány nejrůznější sportovní akce, například ve volejbale či basketbale, nebo tréninkové srazy. Projekt pomůže i se vzděláváním rodin dětí v oblasti zdravého životního stylu. Přednostně se zaměří na děti ve věku od 6 do 14 let.

„Ač žijeme v daleko blahobytnější době, naše děti jsou méně aktivní, méně zdravé a méně šťastné. Už víme, jak důležité je pro zdravý životní styl a šťastný život být aktivní ve sportu, trávit více času venku a správně se stravovat. Proč to tedy neděláme? říká Michael Saran, iniciátor projektu, který je zakladatelem skupiny Odien, která je hlavním sponzorem projektu.

Sport2Life podporuje i fotbalová legenda Vladimír Šmicer. „Dostat děti od tabletů a mobilů je dnes těžké. Základem je mít dobrá sportoviště a podmínky pro sport, které budou děti také bavit. Sport jim pomůže rozvíjet nejen pohybové schopnosti, ale také dobrý charakter, disciplínu a týmovou práci. Sport2Life vnímám pozitivně. Když jsem byl malý kluk, byla podpora od státu i privátního sektoru větší, to je potřeba zase vrátit,“ řekl Šmicer. Svou podporu získal projekt i u dalších významných českých sportovců a ambasadorů. Na představení projektu do hotelu Aria zavítali i Šárka Strachová nebo Aleš Valenta. „Projekt Sport2Life je mi strašně sympatický. Rád podpořím něco, co má přesvědčit děti běhat venku a nesedět u počítačů. I my se ženou vedeme děti ke sportu. Syn hraje hokej a dcera dělá krasobruslení. Trénují každý den, takže jsou velcí sportovci, což nás těší,“ dodal Aleš Valenta. Ambasadorka projektu Šárka Strachová už s kariérou vrcholové sportovkyně skončila. Její život je však stále hodně aktivní a zdravý životní styl by ráda předala i svým dětem. První potomek se jí narodí na jaře. „Projekt je mi sympatický tím, že chce podporovat rozvoj sportu a pobytu u dětí. Našim cílem není vychovat  vrcholové sportovce, ale mít zdraví děti, které se budou hýbat a trávit svůj volný čas pohybem a sportem,“ uzavřela Strachová.

Michael Saran představil projekt Sport2Life Michael Saran a všichni ambasadoři projektu Záštitu nad projektem převzal Jiří Kejval

Startuje devátý ročník celostátní soutěže Žena regionu. Nominuje své favoritky!

Znáte někoho, kdo se ve svém volném čase obětuje pro druhé a zvládá své aktivity skloubit s péčí o rodinu? Málo se podle vás o těchto nevšedních ženách veřejně mluví? Změňte to! Zapojte se do neziskové soutěže Žena regionu a přihlaste svou kamarádku, maminku, sestru nebo třeba kolegyni z práce. Dokažte, že jejich obětavost a práce mají skutečně smysl. V dubnu startují nominace do 9. ročníku celostátního projektu Žena regionu pod záštitou předsedy Senátu Parlamentu ČR a Asociace krajů ČR.  

Společnost TMR začala provozovat skiareál Ještěd

Společnost Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) oficiálně převzala od města Liberec 22. prosince 2017 sportovní a lyžařský areál Ještěd a zahájila tak jeho zimní provoz. Symbolické převzetí areálu zpečetilo i předání historických lyží, které z rukou primátora města Liberec Tibora Batthyányho přijal ředitel TMR pro Českou republiku a ředitel Skiareálu Špindlerův Mlýn Čeněk Jílek.  

Drahá sportoviště ale bez dětí. Ojedinělý sportovní projekt Sport2Life chce vrátit české děti na hřiště

Sportovní aktivity, které by měly vést i k lepším výsledkům dětí ve škole a především prosazovat u mladých generací zdravý životní styl, je cílem ojedinělého projektu Sport2Life, který byl zahájen v České republice. Za projektem stojí i předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval. Podle něj je nutné, aby se do rozšíření sportu u dětí zapojil nejen stát, ale i podnikatelé a korporace.

 

Skiareál ve Špindlu se připravuje na zimu. Staví novou lanovku na Horních Mísečkách a chystá další vlnu prodeje nejlevnějších sezónních skipasů

Novinkou nadcházející zimní sezóny ve Špindlerově Mlýně bude nově postavená čtyřsedačková lanovka vedoucí z Horních Míseček na Medvědín. Skiareál rozšiřuje v této lokalitě i zdejší oblíbenou sjezdovku, takže půjde o ideální místo pro rodiny s dětmi nebo začátečníky. V září navíc startuje druhá vlna prodeje nejlevnějších sezónních skipasů, tzv. Chytré sezónky.  

Osmý ročník celonárodní soutěže Žena regionu má svou absolutní vítězku. Stala se jí majitelka dětského hospice Sylva Vartová

Veřejně prospěšná soutěž Žena regionu zná svou vítězku. Prestižní ocenění získala díky největšímu počtu hlasů široké veřejnosti advokátka a zakladatelka prvního dětského hospice v Čechách Sylva Vartová z Moravskoslezského kraje. Celonárodní soutěž Žena regionu se uskutečnila pod záštitou předsedy Senátu Parlamentu České republiky a Asociace krajů České republiky. Slavnostní galavečer proběhl v pátek 9. června v hlavním sále Valdštejnského paláce Senátu Parlamentu České republiky za účasti předních představitelů politické i společenské scény, partnerů i zástupců soutěže.