CZ | EN

Drahá sportoviště ale bez dětí. Ojedinělý sportovní projekt Sport2Life chce vrátit české děti na hřiště

Sportovní aktivity, které by měly vést i k lepším výsledkům dětí ve škole a především prosazovat u mladých generací zdravý životní styl, je cílem ojedinělého projektu Sport2Life, který byl zahájen v České republice. Za projektem stojí i předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval. Podle něj je nutné, aby se do rozšíření sportu u dětí zapojil nejen stát, ale i podnikatelé a korporace.

„Jedním z úkolů našeho výboru je zlepšit financování a obecně podmínky pro sportování a pohyb dětí v Čechách. K tomu je zapotřebí stát, ale i podnikatelé a korporace. U projektu Sport2Life se to potkalo a věřím, že Michael Saran bude inspirovat i další podnikatele,“ uvedl šéf českých olympioniků Jiří Kejval a dodal: „Když jsem byl dítě, sportovali jsme na školním škvárovém hřišti a fungovalo to. Dnes máme krásná tartanová hřiště. Jsou ale zavřená. Politici postaví hřiště, přestřihnou pásku, je z toho na chvíli sláva a tím to končí. Když skončí vyučování ve škole, hřiště se zavřou a nikdo na ně nesmí, aby se nezničila, protože je nemá kdo hlídat a jsou příliš drahá. A to je potřeba změnit. Klíčové je investovat do trenérů, aby se měl kdo dětem věnovat. Není to o tom, že by děti nechtěly sportovat, ale nemají moc příležitostí. Dříve si hrály venku, běhaly, dnes sedí doma. To jsou problémy, které politiky moc nezajímají. Pokud chceme mít zdravé děti, je pro to třeba něco udělat.“

 

Iniciátor projektu Michael Saran se spojil s významnými představiteli českého sportu, úspěšnými sportovci, ale i týmem lékařů a dalších specialistů. Sportovním ambasadorem projektu Sport2Life bude například olympijský vítěz ze Salt Lake City v akrobatických skocích na lyžích Aleš Valenta. Dále jedna z nejúspěšnějších světových sjezdařek poslední doby a mistryně světa Šárka Strachová či fotbalové legendy Vladimír Šmicer a Patrik Berger. Na slavnostním představení projektu nechyběli olympionik a předseda Českého volejbalového svazu Marek Pakosta nebo kapitánka českého basketbalového týmu Kateřina Elhotová. Podporu projektu vyjádřil také Jiří Kejval, předseda České olympijského výboru.

Díky digitální závislosti, špatné výživě, nedostatku osobní komunikace a nedostatku fyzické aktivity jsou české děti přeborníky v čase stráveném před obrazovkou a v obezitě, což je velice alarmující zjištění.

Sportování dětí je velice důležité pro rozvoj správných návyků a vede ke zdravějšímu a šťastnějšímu životu. Proto je cílem projektu Sport 2 Life informovat rodiče a podpořit děti, aby pravidelně sportovaly. V rámci Sport2Life budou organizovány nejrůznější sportovní akce, například ve volejbale či basketbale, nebo tréninkové srazy. Projekt pomůže i se vzděláváním rodin dětí v oblasti zdravého životního stylu. Přednostně se zaměří na děti ve věku od 6 do 14 let.

„Ač žijeme v daleko blahobytnější době, naše děti jsou méně aktivní, méně zdravé a méně šťastné. Už víme, jak důležité je pro zdravý životní styl a šťastný život být aktivní ve sportu, trávit více času venku a správně se stravovat. Proč to tedy neděláme? říká Michael Saran, iniciátor projektu, který je zakladatelem skupiny Odien, která je hlavním sponzorem projektu.

Sport2Life podporuje i fotbalová legenda Vladimír Šmicer. „Dostat děti od tabletů a mobilů je dnes těžké. Základem je mít dobrá sportoviště a podmínky pro sport, které budou děti také bavit. Sport jim pomůže rozvíjet nejen pohybové schopnosti, ale také dobrý charakter, disciplínu a týmovou práci. Sport2Life vnímám pozitivně. Když jsem byl malý kluk, byla podpora od státu i privátního sektoru větší, to je potřeba zase vrátit,“ řekl Šmicer. Svou podporu získal projekt i u dalších významných českých sportovců a ambasadorů. Na představení projektu do hotelu Aria zavítali i Šárka Strachová nebo Aleš Valenta. „Projekt Sport2Life je mi strašně sympatický. Rád podpořím něco, co má přesvědčit děti běhat venku a nesedět u počítačů. I my se ženou vedeme děti ke sportu. Syn hraje hokej a dcera dělá krasobruslení. Trénují každý den, takže jsou velcí sportovci, což nás těší,“ dodal Aleš Valenta. Ambasadorka projektu Šárka Strachová už s kariérou vrcholové sportovkyně skončila. Její život je však stále hodně aktivní a zdravý životní styl by ráda předala i svým dětem. První potomek se jí narodí na jaře. „Projekt je mi sympatický tím, že chce podporovat rozvoj sportu a pobytu u dětí. Našim cílem není vychovat  vrcholové sportovce, ale mít zdraví děti, které se budou hýbat a trávit svůj volný čas pohybem a sportem,“ uzavřela Strachová.

Michael Saran představil projekt Sport2Life Michael Saran a všichni ambasadoři projektu Záštitu nad projektem převzal Jiří Kejval

Skiareál Špindlerův Mlýn chystá na zimu revoluční systém prodeje skipasů. Ceny půjdou dolů

Zima se nezadržitelně blíží a přípravy na lyžařskou sezónu 2018/2019 jsou v plném proudu i ve Skiareálu Špindlerův Mlýn. Největší krkonošské středisko si připravilo pro návštěvníky řadu novinek. Tou největší je změna systému nákupu skipasů. Lyžaři si budou moci vybrat z několika způsobů nákupu a sami se rozhodnout, kolik za skipas zaplatí. Díky věrnostnímu programu GOPASS se pořizování skipasů přesouvá do online prostředí, které kromě pohodlného nákupu přinese lyžařům i zajímavé úspory. Oproti loňskému roku budou ceny skipasů dokonce nižší.  

Devátý ročník soutěže Žena regionu má svou absolutní vítězku. Stala se jí vedoucí azylového domu pro hendikepované matky Marcela Dvořáčková

Veřejně prospěšná soutěž Žena regionu zná svou vítězku. Prestižní ocenění získala díky největšímu počtu hlasů široké veřejnosti Marcela Dvořáčková z Ústeckého kraje, která vede unikátní charitativní azylový dům v Jiřetíně pod Jedlovou. Slavnostní galavečer s vyhlášení výsledků se uskutečnil 25. října v hlavním sále Valdštejnského paláce Senátu Parlamentu ČR za účasti předních představitelů politické a společenské scény, partnerů i zástupců soutěže.  

Špindlerův Mlýn připravil pro návštěvníky novou naučnou stezku, výstavu fotografií i lanovky zdarma po celou dobu vašeho pobytu

Chystáte se vyrazit na letní dovolenou nebo na víkend do Špindlu? V rámci ubytování máte nyní možnost získat pro všechny členy rodiny jízdenky na lanovky zdarma. Špindlerovský Skiareál nabízí návštěvníkům i v létě široké spektrum aktivit a zábavy, a to jak pro dospělé, tak i děti. Vyzkoušet můžete zbrusu novou naučnou stezku na Medvědíně a ujít si nenechte ani unikátní výstavu fotografií „starého“ Špindlu u příležitosti 100. výročí vzniku samostatného Československa.  

Korunku pro Českou Miss tvoří sklářka britské královny a norského krále

Originální skleněné korunky malované žlutým a růžovým zlatem a platinou získají vítězky letošního ročníku České Miss. Vyrábí je pro ně světová umělkyně Gordana Turuk, jejíž díla vlastní například britská královna Alžběta II., princ Albert II., norský král, dubajský šejk, americký moderátor Larry King či skladatel Herbie Hancock. Ukázkovou korunku pro královnu krásy i další díla viděli včera návštěvníci hotelu Augustine v Praze na tiskové konferenci České Miss.  

Startuje devátý ročník celostátní soutěže Žena regionu. Nominuje své favoritky!

Znáte někoho, kdo se ve svém volném čase obětuje pro druhé a zvládá své aktivity skloubit s péčí o rodinu? Málo se podle vás o těchto nevšedních ženách veřejně mluví? Změňte to! Zapojte se do neziskové soutěže Žena regionu a přihlaste svou kamarádku, maminku, sestru nebo třeba kolegyni z práce. Dokažte, že jejich obětavost a práce mají skutečně smysl. V dubnu startují nominace do 9. ročníku celostátního projektu Žena regionu pod záštitou předsedy Senátu Parlamentu ČR a Asociace krajů ČR.